Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam sebe nem tud begyógyul...

Kisfiam sebe nem tud begyógyulni. Nem tudok vele mit csinálni?

Figyelt kérdés
Pár napja elesett 13 hós kisfiam és beütötte a könyökét. Nem nagy seb, de vérzett. Bepanten plussal kentem. Szépen gyógyulna is, azonban napjába többször beüti, hozzáér valamihez, és újra felszakad a seb és vérzik. Nem tudok mit rátenni, mert leszedi. Vettem sebtapaszt de az meg úgy ráragadt, hogy többet nem mertem rátenni. Kb 10 perces áztatás után is úgy rá volt tapadva, hogy ordított, mikor leszedtem. Mit tehetnék, hogy végre begyógyuljon, ne szakadjon fel állandóan a seb. Tegnap például az egész leesett, és megint folyt a vére.
2011. szept. 12. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonló problémánk volt korábban! Vérzett a seb, de nem tudott behegedni mert a kisfiam folyton hajlítgatta a kezét stb...

Bevittük a kórházba hogy tegyenek rá valami tartósat amit nem tud leszedni! Semmi gond nem volt belőle, megcsinálták...

2011. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vegyél a patikában gézt és Peha-haft rugalmas rögzítőpólyát =(ebből akkora darabot tudsz vágni amekkora körbeéri a kis karját, és az a nagy előnye hogy egymáshoz tapad ennek a kötözőnek a két vége, mégsem ragtapasz)


Nekem mindig van itthon mert a lányom ezzel engedi bekötözni, ragtapasszal sosem mert húzza a bőrét.

Ez viszont sima kötés mégis a helyén marad, a seb pedig begyógyul.

2011. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

van egy fehér színű bőrbarát tapasz amit tekercsben lehet kapni jól tapad és légáteresztő ezt használják a kórházak is


kicsi gézlap betadin h nem fertőződjön el (ha nem tudd gyógyulni akkor bizony nagyobb az esélye) és rá egy nagyobb mindenhol túllógó tapasz 1-2 napig nem is kel levenni viszont ne érje víz


a fiam szabdalta fel a kezét most nyáron és ezt javasolta a doki

2011. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Amit a 3. írt, na arról írtam pont én is! Ezt kórházakban is használják, bár csak a jobbakban.

2011. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget!
2011. szept. 13. 13:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jó rá!

Ha megteheted, rendelj ilyen kenőcsöt!

[link]

2011. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!