Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kicsim és állandóan...

1 éves a kicsim és állandóan felkel, iszonyú kimerült vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kiegyensúlyozott, jó kedvű, mosolygós leányzó, hatalmas akaraterővel és kitartással. Szopizik, nem cumizik és nem is hajlandó cumizni. Ezt azért hangsúlyozom, mert ÉN vagyok éjszaka a cumi,csak úgy nyugszik meg és ezt egy éjszaka van hogy 3-4-5 -ször is hajlandó megvalósítani. Igen jön a foga, tudom ezzel jár....és el is rontottuk a dolgot az elején mert köztünk aludt, hogy a tesót ne keltse fel éjszaka....na de most mi a búbánatot csináljak?

Este zokszó nélkül elalszik a kiságyában a gyerekszobában és menetrend szerint 23 és 01 között ébred és onnantól nem hajlandó az ágyában maradni, mondhatni rendkívül éberen alszik, és ha átviszem magamhoz hátat se fordíthatok neki ha a másik oldalamon aludnék, mert rögtön felkel és visszafordít dünnyögve.


Majd kinövi alapon tűrjem a dolgot vagy drasztikus megoldásként hagyjam sírni és majd megszokja?


2011. szept. 13. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinövi! Bár amíg szopizik talán nem, meg ha cumizna is könyebb lenne. Nálunk nem szopizott és kb. 1,5 éves kora körül lett változás az alvásában. Addig minden éjjel én is 2-szer keltem és ő evett is! Vagy még az is lehet, hogy ha túl lesz a fogzáson, akkor is javul a helyzet. Kened az ínyét valamivel, vagy Nurofen, Panadolt adsz neki lefekvés előtt?
2011. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem két ilyen srácom van. 13 hósak az ikerfiaim, szopin alszanak el általában, vagy összebújva apával ha ő altat, de kelnek éjjel, és általában csak a szopi jó nekik ilyenkor. Én már szétszedtem az ágyukat, matrac a földön, meg prá paplan rajta, meg termopléd és lepedő, ezen alszanak, ha éjjel kelnek, akkor odafekszem melléjük (külön szobában vannak, mindkettőnek ilyen "ágya" van, mert ők is nagyon éberen alszanak és így is sokszor felkeltik egymást, meg a nővérüket (3 éves) ) és úgy szopiznak, így én is pihenek, fekszem, néha el is alszom. Legalább apa nyugodtan alszik így (amíg fel nem ébreszti egyik a másikat). Remélem kinövik, most mintha talán eggyel kevesebbszer kelnének, de így is minimum 6szor kelek éjjelente.

Én nem hagyon őket sírni, se miattuk se a nővérük miatt.

2011. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fiam dettó ilyen volt.11 hónapos koráig kelt éjjel 2-3x enni(szopott)aztán elapadt a tejem.2 hét volt kb a mámor,aztán ujra nekiállt éjjel felkelni,akkor kellett az iszi.ő sokáig nem fogta meg egyedül az üveget igy tartanom kellett neki,ha nem kapott inni,akkor országos ordítást rendezett és nem volt elég a cumi,neki az üveg kellett.csak mellettem volt hajlandó aludni.este elaludt és át szoktam tenni az ágyába,majd amikor először ébredt ugy éjfél körül akkor jött mellém.majdnem 16 hónapos volt mikor lecseréltük a kiságyat heverőre.pár napig nem jött aztán megint kezdte.az még nem is volt gond h ott aludt mellettem,de nagyon éberen aludt,folyton keresett,szöszölt a hajammal.igy nagyon rosszul aludtunk mind2en.próbáltam hogy nem engedtem be az ágyunkba,mindig visszaraktam a sajátjába ha átjött,de akkor meg nagyon sírt.nem lehetett tőle aludni,igy inkbb hagytam hogy odabújjon hozzám.most 2 éves és végre külön alszik kb 2 hónapja,de éjjel még mindig kel.igaz már nem kell az üveget fogni neki,de megébredek,mikor iszik(hangos).időnként bepróbálkozik éjjel és jönne,de elég annyit mondanom,hogy tessék a helyedre pencizni és már az ágyában is van.nagyon nehéz ilyenkor ellenállnom,mert szerettem mikor mellettem aludt,de az egyeltalán nem jó,hogy egyikünk sem tudott pihenni rendesen.

én nem vagyok a sírni hagyás híve,hamar megsajnálom,azért is hagytam hogy ilyen sokáig mellettem aludjon,inkább vártam hogy érettebb legyen rá,meg persze tekintettel voltam a férjemre is,hogy ő tudjon aludni,igy inkább vártam.közben szoktuk próbálgatni,a különalvást,és ha nem mutatott rá hajlandóságot,akkor inkább hagytam,aztán egyszer megtört a jég.pár nap alatt megszokta h egyedül alszik az ágyában.mikor felébredt odajött,visszafektettem,megnyugtattam,megpuszilgattam és visszafeküdtem.picit nyafizott néha,de megszokta.

szóval vagy drasztikus leszel és fogod és nem hagyod hogy melléd mennyen,vagy türsz és vársz,időnként bepróbálkozol a különalvással.

sok sikert és kitartást.

2011. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, szerintem is a 21:51-esnek igaza van, én is úgy csináltam, hogy időnként próbálgattam a dolgokat. Nálunk 8 hós koráig úgy aludt el, hogy sétálgattam vele a kezemben, most meg ahhoz képest nagy változást értünk el, hogy az ágyában alszik el és le is szoktattam az éjszakai evésről, de korábban nem akartam és soha nem is erőltettem rá a dolgokat. Idővel minden menni fog, csak néha nehéz kivárni, főleg kimerültem, fáradtan. :)
2011. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk így lett vége a szoptatásnak, óránként kelt, 40 percet cumizott, mert fogzott. De a végén úgy tűnt állandóan fogzik, hetekig tartott már... Napközben nem is szopott már ekkor. 2-3 napig apa altatta el és vissza némi sírás árán. Másnap már el sem fogadta a cicit- egy hét és átaludta az éjszakát. Összebújva alszik el azóta is.
2011. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


14 hónapos lányom szóról szóra ugyanez csinálja!!!Ugyanígy ébred,nem hajlandó ott maradni tovább,nem fordíthatok neki hátat...dettó ugyanez:(((Annyi különbséggel,hogy nem cicizik már,hanem cumizik...de sajnos tök mindegy,mert a cumi ahogy kiesik,azonnal vinnyog és adnom kell vissza...

Elegem lett és elvittem az orvoshoz,aki azt mondta,hogy rossz szokás,és hagyjam ordítani,de én erre képtelen vagyok:(((

2011. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor sokan járunk egy cipőben. Ma a hab a tortán az volt, hogy még az orra is eldugult és szörcsögött folyamatosan és nyöszörgött, porszívózás mellett is. Napközben meg semmi....jajjjj de el van átkozva az én alvókám.

Nincs szívem sírni hagyni így marad az együtt alvás. Majd lesz valahogy :-/

2011. szept. 14. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!