Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 és fél hós kislányom lassan...

9 és fél hós kislányom lassan 3 napja lázas hány csepp cebiont adjak neki ilyenkor?

Figyelt kérdés
Eddig 5 cseppet kapott.
2011. szept. 14. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Testsúlykilogrammonként 1 csepp naponta, ha nincs semmi gond, ha meg van fázva, akkor délután is és délelőtt is adj neki. Nekünk a védőnő mondta így.
2011. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha 3 napja lázas, akkor miért nem a doktornőtől kérdezed?
2011. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért nem tőle kérdezem, hogy te most tudjál itt kötekedni!
2011. szept. 14. 08:53
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Dehogy akartam kötekedni. Csak nem értem, hogy miért jobbak a laikus válaszok, mint a tanult szakemberek válaszai. Azt tesz mindenki amit akar. Engem aztán nem zavar. Tudom, hogy maga a kérdés nem válasz a kérdésedre, csak felvetettem, hogy talán nem a mi tapasztalunk alapján kellene döntened. A gyógyszer mennyisége sok mindentől függ. Azt személyre szabottan írja fel az orvos. Csak ezt vetettem fel.


Jobbulást a kislánynak bárhogy is döntesz

2011. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már voltunk orvosnál tegnap akkor kapott supraxot germicidet és mellé Lacto Protect babyt.A germiciden kívül kap még Nurofent is csináljuk a hűtőfürdőt.Tegnap még 39,2 volt a láza estére szépen lement 38,3-ra ma reggel meg 37.7 volt.A cebiont kapja már 1 hónapja napi 7 cseppet de olvastam, hogy ha beteg a gyerek akkor lehet emelni az adagot de sehol nem írják, hogy mennyivel.A dokit meg nem érem el.Ezért kérdeztem meg itt és ne haragudj ha kicsit bunkó voltam.
2011. szept. 14. 09:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb, ha elviszed orvoshoz! vagy legalább a védőnővel konzultálj!
2011. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok most látom mit írtál ki! Valahogy akkor próbálj egy másik dokival beszélni és csak úgy emelj az adagon!
2011. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Cebion csak c-vitamin, semmi baja nem lesz a babának, ha emel az adagon.
2011. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

2. vagyok! Próbáld elérni az orvost vagy a védőnőt. Addig adj neki az általa felírt mennyiséget, ha sikerül vele konzultálni utána emeld az adagot. Ilyen kis gyerekeknél még tényleg sok mindenen múlik a gyógyszer mennyisége. Súly, táplálkozás esetleges egyéb betegségek, érzékenységek. Lehet, hogy nem az adag emelését, hanem komolyabb gyógyszert ajánl.

Én mindig úgy voltam vele (bár hülye felfogás, mert a lényegen nem változtat), hogy a szomszédot nem okolhatom a rossz tanácsért ha baj van, de a dokinak vállalni kell az esetleges rossz döntés miatt a felelősséget.

2011. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a gyerkőc 2-3 nap alatt teljesen tünetmentesen meggyógyulna. Várj egy-két napot. Ha a láza csökken, akkor az már jó. Ha nem, akkor irány vissza az orvoshoz!

Jobbulást!!!

2011. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!