Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik már a 8 hós...

Miket eszik már a 8 hós körüli babátok? Miket lehet már adni neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Zöldség:répa,krumpli,sütőtök,fehérrépa,brokkoli,saláta, cukkini

Gyümi: alma, nektarin, őszibarack, banán, körte, szilva, meggy

Hús: Csirke mell és comb, pulyka mell, csirke máj, hal

HT keksz

Nekem eddig ezeket ette.

Most próbáltam ilyen grízes baba desszertet, 90% teljes tej van benn, a babámnak semmi baja nincs tőle, ezért lassan össze fogok dobni neki egy lightos tejbegrízt.

Egyébként tejpépeket is eszünk.Natúr joghurtot is kóstoltattam vele, de nem igazán szereti csak gyümivel keverve.

Imádja azt, ha húslevesből szedem ki neki a dolgokat! :)

Egy pici kanálkával szokott kapni abból amit mi eszünk, csak, hogy szokja az ízeket, és imádja is őket.

2011. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia!

Én rövidre foglalom, ugyanazt mint mi, csak tojásnélküli tésztát veszünk, tegnap pl spagettit evett:)

Egészséges,mindent megeszik, egyszer sem volt még beteg. nagyon ritka mikor klön főzök neki

2011. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!:)

Ha evett már danonino joghurtot akkor csinálhatok neki tejbegrízt szerintetek?Én is kóstoltatom vele amiket mi eszünk,de zömébe üvegeset eszik még.Nem tudom mennyire leszek most rossz a szemetekben de már tejszeletet is evett és pingit is.Most a tejbegrízen vacilálok.A védőnő szerint várjam meg az egy éves kort.

2011. szept. 14. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyem ezeket eszi: alma, korte, banan, oszibarack, sargabarack, nektarin, szilva, meggy, sargadinnye, szolo; csirkemell, csirkecomb, hal, marhahus; natur joghurt, turo, trapista sajt; sutotok, tok, repa, cukkini, cekla, spenot, burgonya, mangold, borso,paradicsom, brokkoli; petrezselyem, hagyma, fokhagyma, kapor, bazsalikom; rizs, zabpehely, natur pehelykeverek (4 fele gabona van benne), vizes zsemle, kenyerhej. 8,5 honapos. Amit mostanaban tervezek bevezetni: karfiol, nehany egyeb zoldfuszer, narancs, ananasz, karalabe.
2011. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Szerintem a tejbegrizzel meg varj par honapot. Inkabb kostoljon meg minel tobb fele zoldseget, hadd szokja es szeresse meg oket. Joval egeszsegesebbek, mint a kinder termekek.
2011. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

AZ én faim eszik mindent (2voltam)

fél hónapja eszi a tejbegrízt is, imádja:)

2011. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első válaszolón vagyok.A céklát, sárgabarackot kihagytam! :P

Én ma szeretnék a lánykámnak tejbegrízt csinálni, nem egy embert ismerek aki még 30 évvel ezelőtt tejen nőtt fel.Jó tudom-tudom, hogy az rég volt ... stb.De régen nem volt ennyi tej és liszt érzékeny, mint manapság amikor a tej méregként van kikiáltva.Ha nincs tejérzékeny a családban, szerintem simán csinálhatsz.Csak eleinte fele víz fele tejből ajánlják.Ha zsírosabb tejet veszel, akkor még kevesebb tejjel, és fokozatosan kell növelni a tej mennyiségét.

Muszáj vagyok kérdezni valamit a 2. válaszolótól!Te azt írod már mindent eszik amit ti, de ezt milyen formában?Pépesíted, vagy csak összenyomkodod?Én annyira pánikban vagyok ezzel, nem tudom, hogy adhatnék a lánykámnak darabosat, mert annyira parázok, hogy félre nyel.

2011. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

második lennék.

Semmit nem turmixolok, úgy nem eszi meg kiköpi...

Villával nyomkodom össze, de pl egyik nap tejfölös pörköltet megette simán nem nyomkodta

2011. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szóval nem nyomkodtam össze(csak véletlenül eltűrtem, van 4foga simán megrág vele bármit:)

Férjem is nagyon fél tőle, egyszer volt ilyen eset hogy elkezdett kékülni a feje (és az is a kenyérhéjtól)

Gyorsan akezemre fektettem megütögettem a hátátés kicsuszant a csűnya kenyérdarabka:)

Nekünk a tejjel nincs gond, mivel 3hós korától semilyen táPszer nem

2011. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem eszik meg, 5hós korától atejpépet sem, így kakót kap, feles tejjel....

Sajnos más lehetőség nem volt, próbáltunk ízesíteni etb.

Na haragudjatok hogy háromszorra küldtem el, csak rossz a billentyűzetem

2011. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!