Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hó körüli babátok aki...

14hó körüli babátok aki "átalussza"az éjszakát, hány órát alszik egyhuzamban? Eszik iszik valamikor? Hogy zajlik ez nálatok?

Figyelt kérdés
Próbálom leszoktatni az éjszakai szopiról,de nem tudom,hogy csináljam,mert éheztetni nem szeretném.
2011. nov. 7. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Kislányom 16hónapos. Este 7-fél 8 között alszik el és reggel (most h óra átállítás volt) 5-fél 6kor kel :(

Éjszaka velem alszik a hálóba, apa meg a nappaliban, mert még mindig 2-3szor szopizik éjszaka. Semmi extra csak odafordul matat és akkor gondolom h azt keresi, szopizik egy kicsit és már fordul is el és alszik tovább.... Tehát olyan 10órát alszik éjszaka, napközben 11től 12ig 1órát. Kis korában sem volt sok az alvásigénye.

Nálatok hogy vannak az éjszakák?

2011. nov. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor a te babád is felébred 2-3-szor szopizni,pont ezt szeretném most már elkerülni.Nálunk 7kor vacsi,8-tól kb1-ig alszik,aztán szopi,3kor szopi,5kor megint szopi,és van amikor már nem is alszik vissza.Ha vissza alszik,max.7-ig szunyókál.Nappal csak egyszer alszik,11-től 2-3 órát.Arra lennék kiváncsi,hogy ha 7kor vacsizik ,és nem adok neki reggel 5-ig,vagy 7-ig szopit,vajon nem lesz-e éhes?
2011. nov. 7. 07:34
 3/7 anonim ***** válasza:

14 hónapos lány, este 7-kor alszik el, reggel 6:30-7:00 órakor ébred. Saját ágyában, de egy szobában alszunk ő, apa, én. Éjjel még 2-3 alkalommal ébred, szopizik kicsit és alszik tovább.


Nem tudom, hogy hogy lehetne leszoktatni, talán vizet adhatnál neki, hátha azért nem lenne érdemes felkelnie. 14 hónaposan már nem okozhat gondot, ha este után legközelebb reggel eszik, ilyenkor már inkább megszokásból ébredésről van szó, vagy fogzásról.

2011. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk este 9 felé alszik el,és reggel 7-8 körül ébred.Éjjel nem ébred fel,csak ha valami miatt beteg,foga fáj stb.Ebből szerencsések vagyunk,én sosem adtam neki inni éjjel,igy nem követeli.Van a családban olyan kisgyerek aki lassan 3 éves,és éjjel többször is felkel inni.
2011. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15hós lesz a lányom. Este 8-9között fekszik és reggel fél7-7ig alszik. Éjszaka enni nem eszik,de cumisüvegben van víz az ágyban és ha megszomjazik iszik belőle.
2011. nov. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Lehet,hogy akkor megpróbálkozom a vízzel,ha esetleg nagyon sírna,de a legjobb az lenne,ha nem szokna most át az éjszakai cicizésről vizezésre,úgyhogy,ha bírom cérnával,lehet,hogy nem adok neki semmit.Egyébként saját ágyában alszik,most már(tegnap visszaköltöztem a gyerekszobából a férjem mellé)csak a két tesójával egy szobában.Mindkét naggyal úgy történt,hogy 2,5 évesen abbahagytuk a szopit,és onnantól kezdve átaludták az éjszakát.Addig számtalanszor szopiztak éjjel.Úgy gondoltam,hogy ezt a harmadikkal nem szeretném csinálni,mert ez senkinek sem jó,még neki sem.
2011. nov. 7. 09:35
 7/7 xStefix ***** válasza:

Ha fogzik vagy anyahiánya van, akkor nem biztos, hogy könnyű lesz a leszoktatás (és előnyös). Szerinted mi miatt ébred fel? Mert ha erre rá tudnál jönni, már látnád is, hogy megszokás-e vagy valódi szükséglet van mögötte.

Szerintem ennyi idősen ez már biztosan nem éhségről szól, inkább a fentiek, esetleg a szomjúság.

2011. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!