Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem akarom, hogy...

Baj, ha nem akarom, hogy belenyúlkáljon majd a szülinapi tortájába? Ez miért olyan vicces? Az csak a gyereknek rossz, ha utána vihetem mosakodni és átöltöztetni, ami neki kellemetlen.

Figyelt kérdés
Igazából nem értem ezt a szokást és lehet,hogy furcsán fognak nézni rám a nagyszülők,ha én nem szeretném,hogy szétmarcangolja a tortáját.
2009. ápr. 23. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, ahogyan Te. Nekem is furcsa ez a szokás.

De hát mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja..... Nálunk sem lesz ilyen. Egy 8 hós kisfiú anyukája.

2009. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha szakálkát adsz rá. Akkor max a kezét kell megtörölnöd. Miért amikor eszik, akkor nem lesz maszatos? Ha olyan tortája lesz amiből ő is ehet, akkor hogy fogja megenni maszatolás nélkül. A joghurt vagy túrótorta szerintem tökéletes első szülinapra. Mert elsőről van szó, ugye?

Az én lányomnak anyósomék csokitortát csináltattak, de a gyereket nem is érdekelte. Bele sem nyúlt és nem is evett belőle. (szerencsére) De az én joghurttorámat imádta.

2009. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Sztem arra gondolt a kérdező, h szoktak venni a gyereknek egy külön tortát, amit csak ő szétmócsingol-én se csinálnám, de ahány ház, annyi szokás
2009. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Második vagyok. Én még ilyesmit nem hallottam. Micsoda baromság, azért pénzt adni, hogy a gyerek szétmócsingolja.
2009. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is mostanában hallottam cask erről. De mi ezt úgy csináltuk, hogy eleve nem is volt torta, hanem kis muffinok voltak, az övében volt egy szál gyertya :) Azt a kezébe fogva ehette, na de azért volt ott is maszatolás, de nem bántam, gondoltam ez az ő napja, hadd csinálja. Na jó is volt, kb a felét ette meg, mire oda néztem azt láttam, hogy a másik felét próbálja a kutya torkán letuszkolni, a kutya meg olyan mámoros boldogságban úszott, hogy eszméletlen :D Vicces volt, na :D
2009. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én is azt hallom,hogy van egy tortája amit szétmaszatolhat.Remélem,hogy nem fognak megsértődni a nagyszülők,hogy nem engedem.Én hülyeségnek tartom és kész.Azt hittem,hogy csak én gondolom így,de akkor nem vagyok egyedül.
2009. ápr. 23. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én saját készítésű tortára gondoltam első szülinapra, amit ő is megkóstolhat. Cukrászdait első szülinapra nem való még, az pedig luxus lenne, hogy pár fotó kedvéért legyen egy másik torta. Az előzőekben olvasott muffinos ötlet is nagyon tetszik.
2009. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy gyereknek az a dolga, hogy felfedezzen, és igen, ebbe az is beletartozik, hogy ha teheti, akkor szétmarcangolja a tortáját, ugyanis ebből is tanul, még ha ez anyukának igen bosszantó is, neki akkor is örömet okoz. Egyszer van egy évben szülinapja, szerintem ki lehet bírni és az az őszinte kis mosoly és boldogság az arcukon igenis megéri a bosszúságot.

Én rosszul vagyok azoktól a szülőktől, akik például a kiránduláshoz ráadják a gyerekre a szép ruhát és egész végig üvölt vele anyuka a tűsarkúban, hogy vigyázzon és ne koszolja össze magát, mert megpofozza. Könyörgöm, akkor minek viszi oda. Ennek sajnos szemtanúja voltam már sokszor a Rám-szakadéknál.

Ez nem a kérdéshez kapcsolódott és remélem nem veszi magára a kérdező.

Amúgy tény, hogy nem vagyunk egyformák. Majd úgyis meglátod az adott helyzetben, hogyan fogsz reagálni. Az is lehet, hogy nem tudsz majd ellenállni a Csemetédnek.

2009. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem,hogy örül ha megfoghatja a tortáját,de ez természetes,mert egy gyerek mindent meg akar fogni,mivel így ismerkedik,de a szülőnek kell okosabbnak lenni.nekem akkor sem éri meg ha belegondolok utána az öltöztetésbe stb.Szerintem akkor is örülni fog ha nem kell beleugrania egy tortába.És ezt tényleg nem lehet összehasonlítani a kirándulunk,de nem szabad összekoszolni magad történettel,mert a kettő különböző,de értelmetlen dolgokkal már ne szívassuk szegényt.
2009. ápr. 23. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!