Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejes babák le vannak...

Az anyatejes babák le vannak maradva a hozzátáplálásban?

Figyelt kérdés
Sok anyuka azzal dicsekszik, hogy amikor az én babámat almapürével kínáltam akkor az övé már a húst ette.
2009. ápr. 23. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyükben nem dicsekednék ilyesmivel, ugyanis a tápszeres babák hozzátáplálását sem szabadna hamarabb kezdeni. Csakhát a szülők sokszor türelmetlenek, és akár már 4 hónapos korában elkezdik etetni mindenfélével. Nagyon büszkék lehetnek magukra...
2009. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem. Az én kisfiam nagyon hamar tápszeres lett, sajnos.Így én hamarabb kezdtem a hozzátáplálást. De úgy igazán csak 6 hónapos korára váltottam ki egy -egy étkezést az új dolgokkal, addig csak kóstolgattunk egy két kiskanállal s utánna mindig ugyanúgy tápszert evett. Szerintem azzal nem csinálsz rosszat, ha hamarabb kóstolgattok s új ízekhez szokatod.Egy 8 hós kisfiú anyukája
2009. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Dehogynem csinál rosszat. Ez nagy tévedés. Igenis rosszat tesz a babának, és nem kicsit, nagyon. Majd pár év múlva meglátják azok az anyukák, akik korán hozzátápláltak.
2009. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Én nem dicsekszem az ilyennel, egyszerűen csak úgy csináltam, ahogy jónak láttam. Az én fiam igencsak hamar kezdett almát enni, de amikor a nagylányom született, akkor még szent meggyőződéssel állították, hogy úgy kell. És igazából nagyon jól be is vállt akkor, és most is.
2009. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
nem tudom miért van ez a téma igy felfújva...a korai hozzátáplálásról...nem csak olyan amberek vannak allergiásak akiket korán kezdtek el etetni..és nem hiszem h azért jön ki a gyereken pl a tejallergiai mert korán kapta...ez hajlam is...
2009. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sem kell fél éves kor előtt erőltetni a hozzátáplálást.

Amúgy milyen következményei lehetnek??? Mi az a nagyon rossz?

2009. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi 8 hónaposak vagyunk, szerencsére anyatejes baba. Délelőtt adok neki gyümölcsöt, ebédre pedig főzit, a többi kaja még mindig anyatej. Miért váltanék neki ki többet? Éjszaka nem eszik már 3 hónapos korától, tehát az anyatej mennyisége elég neki. Hülyeség minél hamarabb tömni a babákat mindenféle kajákkal. Nem csoda, hogy annyi allergiás gyerek van. Aki akarja persze tömje húsokkal, meg mindenfélével idejekorán, mindenkinek a saját felelőssége a saját gyereke.
2009. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Sose dicsekedtem ilyennel, mindent úgy csináltam, ahogy jónak láttam. Anyatejes volt a gyerekem 10 hónapos koráig, de gyümölcsöt simán adtam neki már 4 hónap körül. 6 hónapos kora körül meg, ha mi ettünk és kint ült velünk neki is a kezébe nyomtam egy darab kenyeret, párizsit vagy hasonlót. Nem is szeretem, ha a széltől is óvnak egy gyereket és mindkettőnknek kényelmesebb volt ez így. Nem kellett időre hazarohannom etetni,elnyamnyogott a babakocsiban. Semmire nem lett allergiás (már 9 éves), hiába kapott korán minden félét, hiába mászott a kutyával a földön. És nem hiszem, hogy csak mert szerencsém volt.
2009. ápr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Az igaz, hogy nem csak azok allergiásak, akiket korán hozzátápláltak, de közöttük sokkal több az allergiás.

Következmények: például bélbolyhok pusztulása (nem is nő vissza). Nyitott bélrendszer 6 hónapos korig: a káros anyagok gond nélkül keresztülmennek rajta, nincs ami "megszűrje". A vékonybél sejtjei között teljes makromolekulák is átjutnak, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Később kialakulhat diabetes, kóros elhízás, étel intolerencia, gyomor -bél rendszeri problémák.

Valamint megnő a bélfertőzés veszélye is.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én már nagyon megbántam, hogy 4 hós korától kóstolgattunk, nem ez volt a tervem. 2 naponként adtam neki 2 napig egy fél bébiételt vagy reszelt almát, banánt, őszilevet, sütőtököt.

Mindenki azzal unszolt a környezetemben, hogy szegény gyerek, jajj szegényke, nem kap semmit csak anyatejet. Gyenge voltam és kóstolgatni kezdtünk...

Most lesz fél éves, még most sem kap minden nap gyümit.

Akkor most lehet, hogy nagyon rosszat tettem a gyerekemmel?

2009. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!