Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb kor (gyerekek...

Melyik a legjobb kor (gyerekeknél)?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos. Kis tündérke, imádom, de mégis azt várom már, hogy kezdjen beszélni, hogyha megyünk valahova akkor ő is élvezze (pl. állatkert, vidámpark, strand stb.). Úgyhogy szerintem az 1,5 éves kor már jó lehet ebből a szempontból. Ti melyiket élveztétek leginkább? Jó tudom, nem szabad sürgetni meg ki kell élvezni minden kort, hiszen gyorsan elmegy az idő...
2011. szept. 15. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden korban van szép és jó. Lehet, hogy vissza fogod sírni 2éves korában a kort, amikor még nem beszélt és nem szaladt.

Nem tudnék egy kort se kiemelni (már 26-24-22 évesek), talán azt amikor elköltöztek és a férjemmel végre azt csináltunk amit akartunk. :) Pedig nagyon szeretjük őket.

2011. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én folyamatosan azt érzem, hogy ez most még jobb, mint a múlt hónapban!

minden pillanat gyönyörű!

most 14 hónapos

2011. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 21 hónapos a legkisebb.Én most erre a korra esküszök.Borzalmasan édes,mindig azt mondom,hogy,de kár,hogy megnő!

A testvérei már nagyobbak:8,11,14 évesek!

Kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond!Majd te is megtapasztalod!

2011. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy tényleg hónapról hónapra jobb, egyre többet "tud", egyre jobban lehet vele játszani, bolondozni :-)
2011. szept. 15. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik babám pici éppen. Én azt mondom, 2 jó időszak van (persze még teljességében nem tudok nyilatkozni, mivel a legnagyobbam csak 6 éves...de nem hiszem hogy a kamasz kort áldással emlegetném majd később)

az egyik a 3-4 hós kortól olyan 12-13-14 hós korig, amíg nem rohangál el, és még nem kezdődik a dackorszak, de már értelmes, mosolygós, igazi kis kommunikatív lény:)

Első 1-2 hónapban nekem 3 ból kettő hasfájós volt így az elég nehéz volt.

És 12-13 hós kortól pedig megtanultak ugye járni, villámsebességgel jöttek mentek :D De ez még a kisebbik nehézség, hogy nem akartak pl. babakocsiban ülni és hosszabb séta bevásárlás stb. elképzelhetetlenné vált, hanem hogy olyan 18 hós koruktól jött a dackorszak amikor iszonyatos türelem és idegek kellenek hozzájuk :)

A másik kedvenc időszakom a 3-4-5 éves óvodás kor, ekkor már értelmesek, lehet velük beszélgetni bármiről nagyon érdekes ahogy rácsodálkoznak a világra és szedik össze a különböző infókat és állítják össze a kis agyukban az összefüggéseket:)

Hangulati ingadozás sem olyan jellemző már mint korábban.

2011. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, én valahogy a másfél éves kort gondoltam volna, a dackorszakkal nem számoltam :-D Nekem első baba, szóval még nem tudok nyilatkozni. Nekünk nem volt rossz az eleje, igazi mintababa volt, ma már nem igazán mondható el ez, mivel egyre kíváncsibb és sokat kiabál, hívja fel magára a figyelmet.
2011. szept. 15. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4.válaszoló vagyok. Hát igen biztos a gyerek személyiségétől, típusától is függ hogy melyik korszak könnyebb, nehezebb. Meg a szülőtől is. Én pl. nyugisabb típus vagyok, így nehezebben tudtam kezelni ezt a "mindent akarok de azon nyomban" korszakot, amikor fél percenként dührohamot kapnak ha vmi nem sikerül, persze segítséget meg nem fogadnak el:))

Szóval ezt az erős hangulatingadozást nekem nehezebb volt kezelni.

Egy barátnőm pl. pont ezt a részt szerette a csecsemőkor után mivel végre megnyilatkozott a kislánya akarata, lehetett vele sokat jönni-menni stb.

2011. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!