Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Mikor szóltál rá...

Őszintén! Mikor szóltál rá úgy igazán először babádra/gyermekedre?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, nálatok mit jelent "rászólni"? Felemeled a hangod? Mikor történt először? Megijedtél magadtól? Elszégyelted magad? Vagy tök természetesen vetted,hogy "elszakadt a cérna"?
2011. szept. 15. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan 10 hónaposan, mikor felmászott minden hová, kanapé, majd annak a háttámlája, és onnét az ablakpárkányra. Na akkor tudok kiabálni, de nem hat, mai napig csinálja, már 2,5 èves. Csak a veszélyes dolgokért kiabálok vele, de van hogy rá is csapok a kezére fenekére ha 5x -re is csinálja és kinevet! De mondjuk ez sem hat :) utánna jön a sarokba állítást és magyarázom neki hogy miért nem szabad. Nincs lelkiismeret furdalásom, mert nem tudom neki másképp elmagyarázni, megismertetni cele hogy nem az nem. Mondjuk azért mert kipakolta napi 20x 8 hónaposan a konyhaszekrényből a fazékokat és dobolt nem szóltam, vagy mert kiszedte az összes ruhát a szekrényemből, csak tényleg a veszélyes dolgokért veszekszem vele.
2011. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a rászólás és az elszakad a cérna az tök más!


10 hónaposan szóltam rá először, jó erőteljes hangon mert a konnektorba matatott. nem ijedtem meg, azért csináltam, hogy ő megtanulja...


amikor elszakadt a cérna akkor több mint 1,5 éves volt, üvöltöttem vele mert olyan rossz volt :) kiabáltam, hogy ha nem fejezi be akkor ki fog kapni, úgyhogy nagyon gyorsan húzzon be a szobájába és ki se jöjjön míg nem szólok. bement a szobájába, 2-3 perc múlva mentem megnézni, hogy mit csinál, vigyorogva ült az ágyon, kiült az arcára az elégedettség, hogy igen, sikerült kiborítanom anyám :D

2011. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! (mondjuk érdekes,hogy csak 2en írtatok...vajon a többiek?)

Igen,sztem is más rászólni és más ha elszakad a cérna.Ezért kérdeztem nálatok mit jelent. Hallottam olyat,aki kb. leüvölti a gyereke fejét,de szte ez csak rászólás.

Csak kíváncsi lettem volna,van-e aki már baba korában is "fegyelmezi-e a gyerekét. Én ismerek ilyet.

Még1x köszi!

2011. szept. 15. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!