Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnél nekem arról, hogyan...

Mesélnél nekem arról, hogyan telik egy 2 hónapos babával a napod?

Figyelt kérdés

Mennyit alszik?

Mennyit van ébren?

Miket játszotok?

Ha túl pörög és elfárad, akkor hogy altatod el?

Hányszor mentek sétálni?



Köszönöm!


2011. szept. 15. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát teljesen változó még minden, attól is függ, higy mennyit alszik éjszaka és milyen idô van kint.

Alvás nagyjából 10-14 óra, van amikor ennek nagyrésze éjszaka, de tegnap pl majdnem egész nap aludt, cserébe viszont éjszaka nem. Sétálni egyszer megyünk, de akkor jó nagyot, ez is az alvásától függ, ha délelôtt elpilled, akkor nem cimbálom és délután megyünk. Meg ha nagy a meleg, akkor megvárom az estét a sétával.

Altatni többféleképpen szoktam, az esetek nagyrészében a vállamon alszik el, utána beteszem a kiságyába, de most pl már akkor odavittem, amikor még ébren volt, de laposakat pislogott. 20 percig még ébren volt, nézelôdött, aztán elaludt. De van, hogy a nappaliban, a kanapén alszik el.

Játszani... Hmmm ez örök dilemma, nem tudom, mit lehetne egy két hónapossal játszani. Én verset mondok neki, néha énekelek, de borzalmas hangom van. Néha körbejárunk a lakásban, és magyarázok neki mindenfélét. De ezen kívül néhány tipp nekem is jól jönne.

2011. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

este 8-ól reggel 6-ig alszik, közben kétszer ébred enni, de van hogy 3-szor, nem tudom mitől függ. Napközben 3 szor alszik 1-2 órákat. Kétszer megyünk sétálni egyszer délelőtt, egyszer délután, olyankor általában alszik. Igyekszem úgy altatni, hogy leteszem amikor látom hogy fáradt, és hagyom hogy elaludjon magától. Persze nem mindig sikerül, olyankor járkálok vele én is, és amikor már alszik beteszem az ágyba, de úgy hogy kicsit felébredjen, hogy lássa hogy betettem. Ilyenkor kicsit nyöszörög és már alszik is.

A játék nálunk az hogy nézelődik a pihenőszékben, vagyleteszem a játszószőnyegre, énekelek, verset mondok neki ha látom hogy unatkozik. Megtornáztatom, megmasszírozom naponta egyszer, azt imádja. Mást szerintem nem igazán lehet még vele játszani, majd 1-2 hónap múlva lehet mondókás képeskönyvet nézegetni, meg a kezébe adni különböző dolgokat, keményet, puhát, hogy markolássza.

2011. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- 6-kor ébresztem, gyors szopi, indulás, mert a legnagyobbnak 7-kor indul a busz, és ki kell vinnem a megállóba.

- Elvisszük a két középsőt az iskolába, bevásárlás, általában 8-ra érünk haza.

- A pici (2,5 hónapos) hazafelé általában elalszik a babahordozóban, és 10-ig alszik, így van időm a 2 évessel foglalkozni egy kicsit, bedobni a mosást.

- Ébredés után szoptatás, kis gyömöszölés, együtt foglalkozás a két gyerekkel. Közben felrakom a főzést.

- Ebéd után együtt altatom a 2 gyereket, és általában én is szundítok egyet.

-3 és 4 között összeszedem a nagyokat, itthon tanulok velük, ha kell. A pici ilyenkor az ölemben van, a nagyobb meg röpköd egyiktől a másikig, annyira örül, hogy hazaértek.

- 5-re jön apa, kifújja magát, és sétál egyet az aprajával, addig a nagyobbakkal gyors takarítás. A pici ilyenkor is szunyál egyet.

- 7-kor vacsi a családnak, ilyenkor a pici már nyűgösködik, még fürdés előtt igényli a cicit. A fürdetés apa dolga, én addig mosogatok, dumálok a nagyokkal.

- Fürdetés után még egy kis közös gyömöszölés, 1/2 9-kor irány az ágy.

- Éjjel max egyszer kel fel, 3 körül, de van, hogy átalussza az éjszakát.

2011. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Joyce ***** válasza:
pici Hailey most 2 hònapos, àlltalàban reggel 6-kor kelünk.Utàna evès, böfi, ùj pelus, ès ismètelt alvàs. Àlltalàban dèlelött 11-ig alszik, utàna èbren van akàr dèlutàn 5-ig is! Napközben ùgy 4-6 òràt van èbren, az èjszakàt 2 hetes kora òta àtalussza, csak egyszer keltem fel enni.A jàtèk vàlasztàs ebben a korban a leg nehezebb, meg kell talàlnod a picidnek a legmegfelelöbb jàtèkot, nekünk a jàtszò szönyeg vàlt be , akàr oràkig eljàtszik a lelogò jàtèkokkal, emellett szereti a tükörben nèzni magàt, szereti a fènyeket, ès imàd ''beszelgetni'' ! Ha èjszaka tùl van pörögve ès nem akar elaludni, beteszem a kisàgyàba ès màr nem beszèlek hozzà, igy gyorsan elalszik, èjszaka ès este sosem beszelek hozzà, de nappal rengeteget! Igy ö is tudja hogy az èjszaka az alvàsra van! Egyszer megyunk sètàlni naponta ugy 1-2 òràt, de ha jò az idö többször is kiviszem!
2011. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De jó nektek az én fiam átüvölti az egész napot!
2011. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

OFF

Emelem kalapom a 15:24-es előtt:-)

2011. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!