Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adagoljam 7 hós kisfiam...

Hogyan adagoljam 7 hós kisfiamnak a Chamomilla Vulgaris CH 15 golyócskákat?

Figyelt kérdés
Már két hós kora óta szenvedünk gyakorlatilag a nemalvások miatt, hetek óta pedig konkrétan a fogai miatt, de rettenetesen. Egy ismerősöm azt mondta, napi 3x5-öt adjak, kicsi vízben feloldva. De a gyógyszertárban egyáltalán nem tudtak segíteni. Azt mondták, bármennyit adhatok, bármennyi ideig. Aztán bevallották, hogy amúgy gőzük nincs, mert az egyetemen erről nem tanultak. Azt hallottam, hogy a homeós szereket se lehet folyton és mindenféle mennyiségben alkalmazni, mert a probléma más területekre terjedhet át. De akkor ki ad erről felvilágosítást? Ti hogyan alkalmaztátok, és milyen javallatra? Köszi előre is!
2011. szept. 15. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
óránként is adhatod az 5 golyót, ha úgy látod, ohgy szükséges. De jó a 3x5-ös adagolás is és az esti 1x5-ig, a tünetektől függően. Bármeddig adhatod, a legnagyobb gond az lehet, hogy egy idő után már nem hat. Ártani nem tudsz vele. arra viszont készülj fel, hogy az elején felerősíti a tüneteket.
2011. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én gyógyszerészem nagyon ért a homeopátiához, ezért járunk mindig oda. Pont a múlt héten vettem ilyet, mi is a fogaktól szenvedünk. Azt mondta hogy napi 2×1 golyócskát kell feloldani vízben. És max. 1 hétig lehet adni, de ha javulnak a tünetek akkor abba kell hagyni. Ez minden homeopátiás dologra igaz. Vettem mellé Viburcol kúpot, az is homeopátiás. 2 napja jól alszunk mindannyian. 4 napig kapott Chamomillát, 3 napig Viburcolt. Ma már nem adtam neki Chamomillát, csak este adunk Viburcolt, mert tényleg hatott. Ha sokáig adod, akkor a visszájára fordul a dolog.
2011. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha javul a helyzet, szünetet tartok, de megint rosszabbodni fog egy következő fogzástól, ismét lehet alkalmazni? Vagy meg van határozva,hogy mennyi időnek kell eltelnie két "kúra" között?
2011. szept. 15. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:

3x5 golyo, de nálunk nem hatott.

Nurophen-t adtam neki két este és szuper volt! Van borostyán lánca és semmi gond azóta...

2011. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy fogom, hogy akkor újra kezdem. Ha megint rossz lesz. De most néztem, hogy az enyém 9CH, biztos azért mondott csak 2×1-et. A 15CH-t nem tudom.
2011. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és legközelebb én is Panadol Baby-t fogok adni, ha már nagyon rossz lesz neki.
2011. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
az egy golyó a lelkednek jó, a babánál semmi hatása, az 1 napos újszülöttnek is 3 golyó az adagja, a homeopátiás orvosomat kérdeztem erről, amikor besárgult a babánk.
2011. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) Ez az egy golyós lelki adag nagyon jó! :)
2011. szept. 15. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk volt hatása az 1 golyónak. És ha a hozzáértő gyógyszerész ezt mondta, akkor nem fogok a saját fejem után menni és 3×5 golyót adni. Mint mondtam ez 9CH, biztos nem kitolásból javasolta ezt az adagolást.
2011. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!