Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak a porszívó hangjára...

Miért csak a porszívó hangjára képes megnyugodni és elaludni?

Figyelt kérdés

Lányom 2 hónapos és, ha ébren van, akkor ált. 1 óra nézelődés és "játék" után elfárad. Ilyenkor jelzi és egyből az alvós helyzetébe fektetjük. Ezzel nem is lenne gond, de még akkor is felemeli a fejét és nézelődik. Utána visszafordítjuk, ha nagyon nem akar még aludni.

Eltelik 10-20 perc és üvölt az álmosságtól, hogy túlfáradt. Ilyenkor jön a porszívó és egyből megnyugszik és elalszik.


Több ismerőstől hallottam, hogy ők is zaj által nyugtatták és altatták el a gyereket. Volt, aki 6 hónapos koráig ezt csinálta...


Én viszont ezt "szánalmasnak" érzem, hogy egyszerűen képtelen vagyok elaltatni másképp ... :(


2011. szept. 15. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

én is elég sokszor altattam így 2hósan.nekünk be vált még a :hajszárító,ventillátor,elektromos szőrtelenítő is.


A monoton hangoktól megnyugszanak,-gondolom az anyaméh hangjaira emlékeztetik ezek a zajok.

Az enyém 4hós múlt,és ha nagyon nem bír elaludni akkor még mindig ehhez folyamodok,de már csak nagyon ritkán,mert én sem akartam hogy csak így tudjon elaludni.


én úgy szoktattam rá az alvásra,hogy sírni hagytam és pár percenként be mentem megnyugtatni.előszőr ez nagyon sokáig tartott-de napról-napra csökkent ez az idő.mostmár csak 1-2 perc nyöszörgés és el is alszik.

2011. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nincs benne semmi szánalmas, jól mondja az előző, a babák általában megnyugszanak a monoton zajokra. Minden babánál más válik be, a miénket ringatni kellett, sétálni vele, egyszer csak a vállamra hajtotta a fejét, s aludt is. Most 1 évesen zsinórban csinálja, hogy bekéredzkedik a hintájába, és ott bóbiskol el. :-))
2011. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az úgy nevezett fehér zaj!

Monoton hangok az anyaméhre emlékeztetik őket és ettől megnyugszanak!Szerintem ha végképp nem alszik el máshogy akkor indítsd be neki,majd ahogy nől úgy elfogja hagyni szerintem!

2011. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"shusing sounds: (fehér zaj) Benn a baba folyamatos, monoton zajt hallott: az anya szívverését, a belek mozgását, a vér áramlását hallhatta. Sok csecsemőnél az éjszaka a kritikus, amikor a zajok elcsendesednek és a megszokott monoton zajokat nem hallja. Ilyenkor ez megijesztheti és a szülők másnap kialvatlanul bolyonghatnak egy-egy átvirrasztott éjszaka után. Érdemes bekapcsolni ilyenkor a porszívót, vagy hajszárítót. Dr Karp azt is javasolja, hogy készíthetünk ilyen "fehér zaj" kazettát is, amit utána bármikor visszajátszhatunk. (megjegyzés:magzati szívhang hallgató segítségével felvehetjük a szívverésünk hangját, amit szintén visszajátszhatunk és segítségével megnyugtatjuk a babát)" [link]
2011. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!