Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszert is lehet igény...

A tápszert is lehet igény szerint adni?

Figyelt kérdés
3 hetes babám néha megeszi a 120-at legtöbbször a 90-et. Van, amikor egy óra múlva elkezd sírni, az öklét rágcsálja, adok neki még tápszert, de abból csak 20-at vagy 30-at eszik meg. Mikor lesz rendszer az evésbe? Miért eszik ilyen összevissza?
2011. szept. 16. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehet igény szerint adni. Meg van adva, hogy mennyi a maximális mennyiség egy nap, azt nem célszerű túllépni, mert gond lehet belőle.
2011. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

igen, az elsőnek igaza van, de ez összetett dolog. a mennyiség megvan de igény szerint lehet adni.


még pici a gyomra, nem tud annyit enni ami kitart 3-4 óráig, nem baj ha 2 részletben eszi meg, majd pár hét múlva változik, nagyobb lesz a gyomra és 10 perc alatt bepuszil 150ml-t :D

2011. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem mindig éhesek amikor sírnak az ilyen pici babák. Lehet,hogy a hasa fáj.
2011. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy éhes újra, nálunk is csinálta az ököl rágást és volt, hogy büfi közben evés után, szóval nem lehetett tutira éhes. Én igény szerint adtam neki mindig a tápszert is.

Hogy miért sír? Több oka is lehet, mert álmos már újra, vagy kézben akar lenni, vagy a büfi nem jött ki rendesen, vagy a hasa fáj. Nem feltétlen kell neki enni adni, ha sír. :)

2011. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A maximális mennyiséget nem lépném túl. Arra lennék kíváncsi hogy ha pl. eszik 40-et és 1 óra múlva megéhezik, adhatok-e neki megint, vagy sem?
2011. szept. 16. 22:43
 6/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. adhatsz, de azért ne óránként etesd :) az megterhelné a pocakját és akkor meg attól fájna de napi 1-1 ilyen belefér még, nagyon pici :)
2011. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém teljesen tápszeres volt, (most mindjárt 3 éves lesz), és nem tudtam a tápszeres időket (3 óránkénti etetés) betartani. Sírt, sírt és sirt... Így én - mivel ő is óránként tudott volna enni, sőt, eleinte óránként evett is - !! azt csináltam, hogy odaadtam az adagját, és ha egy óra múlva nagyon sírt , és sehogy se tudtam megnyugtatni, akkor kapott még 20-30 ml-t (korának megfelelően), és utána mindig nyugi volt. :) Enyém mondjuk nem volt hasfájós.
2011. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Adhatsz, de hosszú távon ez nem lesz jó megoldás. Én egy hétnél tovább ezt nem csinálnám, egyrészt nem hiszem, hogy éhes, szerintem inkább a hasa fáj, és a kajcsi, cumisüveg megnyugtatja. Másrészt ha addig nem a hasa fájt, ezután fog, mert ha mindig tömve van, mert óránként, kétóránként eszik, akkor állandóan dolgozik a gyomra, mindig áll benne tejcsi, ami erjed, gázokat képez.

Lehet megkövezni, de én volt, hogy édeskömény teát adtam neki 1 óra után, ha üvegre nyugodott meg, a 2 és felet legalább mindig betartottam.

2011. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit most írok, nem én találtam ki, a gyermekorvosunk mondta: Nyugodtan adjam a tápszert igény szerint, ha szomjas, akkor is, nem lesz tőle semmi baja! (a teát, vizet nem fogadta el a babám) Amiért lehet: a Start tápszerek összetétele úgy lett kitalálva, hogy minél inkább hasonlítson az anyatejhez. Persze olyan nem lehet, hiszen az anyatej eleje valóban jó szomjoltásra is! A kezdő tápszerekre sokan panaszkodnak is, hogy hamar megéhezik tőle a baba, ez pont ezért van! Start, tehát nem okoz gondot, ha az első hetek gyakori etetéséhez használják. Az első hetekben tehát ezt alkalmaztam, és előfordult, hogy 2-2 és fél óra múlva ismét evett, de ez kb. naponta egy-két alkalommal csak.

Az viszont, hogy evés után egy órával az öklét rágja, de csak 20-30 grammot eszik, szerintem azt jelzi, hogy nem volt éhes. A kisfiam is csinált ilyet, általában nála dédelgetésre volt olyankor szükség, vagy a pocija simogatására.:) Próbáld meg, hogy nem adsz neki ilyenkor enni, s ha mégis nyűgös, akkor etesd meg csak újra, ha minden mást kizártál. Mire végig zongorázod, mi baja lehet még, addigra el is telik 2 és fél-3 óra, és tényleg meg lehet etetni újra.:)) És ne aggódj, néhány hét és beáll az etetések ideje (persze sosem óramű pontossággal), és az adagja is nagyjából ugyanannyi lesz.

2011. szept. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
a tapszer utan nagyon nagyon valoszinu hogy szomjas es azert sir egy ora mulva egy gyenge kamilla teat adhatsz neki nyugodtan en mar 4 naposan adtam mind ket gyerekemnek!
2011. szept. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!