Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő szerint már elég...

A védőnő szerint már elég lenne ha reggel és este kapna tápszert a babám, de nem nagyon bírja ki . Hogy szoktassam át erre? Vagy adjak neki, ha jólesik?

Figyelt kérdés
6 hónapos
2011. márc. 17. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem nagyon bírja ki? Tízóraira lehet gyümit adni, ebédre főzit, uzsira tejpépet, a vacsi meg a reggeli adott. Mit nem bír ki ezen? Amúgy egy 6 hónapos babánál már ez a helyes táplálkozás.
2011. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem...mire érted,hogy nem bírja ki?
2011. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos és 1 hetes, ő már kb 3 hete csak reggelire és vacsira kapja a tápszert. Tízóraira gyümölcsöt kap, ebédre főzeléket, tízóraira tejpépet gyümölccsel. Még nem kezdted el a hozzátáplálást, ha jól értem. Én úgy csináltam, hogy amikor jött a kajaidő, akkor 1-2 kanál almalével megkínáltam, ha ízlett neki, akkor másnap 5-6 kanál és így tovább. Ezzel együtt folyamatosan lecsökkentettem a tápszert és növeltem a gyümit. Mostanra megeszik egy 200ml-nyi mennyiséget a gyümiből is, zöldségből is, a tejpépet egyszerűen imádja! Meg fogja szokni, hidd el, csak fokozatosan kell és türelemmel.
2011. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát engem jól letolt a gyerekorvos, hogy a 6 hónaposom már csak 2x kapott tápszert. Azt mondta 8 hóig legalább 3 tejalapú étkezés kell. Szerintem nyugodtan adj neki.

Ha az éjszakai evésről beszélünk, akkor arról ideje leszoknia (bár az enyém egy betegség miatt 1 évesen visszaszokott) de ne stresszelj rajta. Ha téged nem zavar és ő igényli, akkor adjál. Azt viszont próbáld ki, hogy tényleg éhes-e, vagy csak megszokás miatt ébred. Próbálj csak inni adni, ha visszaalszik tőle akkor csak megszokásból ébred.

2011. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia


Off: nem lehet, hogy ugy erti a nem birja ki, hogy tobb tejet (utalom a tapszer szot) igenyelne?


On: 13 hos mult a lanyom, de jon utannam es huzgalja a nadragomat es mondja teji, teji.Addig csinalja amig nem kap.

Naponta 4szer iszik meg kb 180-240 mili tejet.Eszik tejpepet (vagy valami hasonlot, nalunk kicsit mashogy nez ki mint otthon).

Eszik friss gyumolcsot minden nap.Ebed utan eszik desszertnek joghurtot.Ebedre eszik fot etetelt.Van, hogy leves+ masodik van, hogy csak masodikat.

Vacsira eszik kenyeret+ tejfol/turo....stb + zodseget.

Van, hogy utanna meg mondja, hogy hamma es kap az ebedbol kimaradt fottetelt es lefekves elott meg iszik tejet.

A vedonom szerint tokeletes a sulya a magassagahoz kepest.

A vedonom szerint ugy csinaljam ahogy a babanak jo, es ne konyek alapjan hatarozzuk meg, hogy mikor mit egyen.

Ha eszik mellette rendesen, akkor szerintem ihazt tobb tejet is, mint a napi 2.

De ezt csak lehet en gondolom igy....

2011. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy nem nagyon bírja ki,hogy hiába adok neki gyümit,ebédre főzeléket,este felé tejpépet,kaja után egy órával sír a tejcsiért.
2011. márc. 17. 11:07
 7/13 A kérdező kommentje:
Éjszaka már nem kel fel . Vagy két etetés között csak inni adjak Neki ? Szerintem megszokásból kér tejet . Ti hogy csináltátok? Egyszerre csak egy tejalapú étkezést vettetek ki? Megevett tegnap pl 1 üveg sütőtök pürét ivottutána és kb egy óra múlva sírt és beszívott 100 ml tápszert .Erre értem,hogy nem bírja ki tejcsi nélkül.
2011. márc. 17. 11:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Mintha csak en irtam volna.kaja utan pont egy oraval sir a tejert. Es meg is issza, ha megkapja.hiaba minden.
2011. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyszerre egy étkezést váltottunk ki, és két étkezés közt teát kap vagy gyümölcslevet. Az én fiam nagyon kis haspók, látszik is rajta (5 hónaposan 68cm és 9 és fél kiló). Úgyhogy én nem is adhatok neki több kaját, mint amennyit most eszik. Az éjjeli evésről is most sikerült leszoknia, még felébred néha, de csak teát kap.
2011. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jó nagy babád van . :)

Az enyém 65 cm és 8650 g :) Ő is haspók .

2011. márc. 17. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!