Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukáinak...

Anyatejes babák anyukáinak válaszait várom, akik tápszert is adnak néha a babának?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán kap tápszert a babám, inkább az anyatej a fő tápláléka, s amikor kevésnek tűnik neki, csak abban az esetben kap tápszert. Nem hízott kellőképpen, bár most se nagyon hízik, tejem az van, így csak néha adtam neki.


Kérdésem az lenne, rá van írva a dobozára, hogy felbontástól számított 3 héten belül fel kel használni. Mivel nagyon ritkán kap tápszert, kb. 2-3 hete kapott, s azóta csak tegnap este egyszer-egyszer, így nagyon sok megmaradt. Azt ki kell dobjam ilyenkor? Vagy ha eltlet mondjuk kb 1-2 hónap, akkor is oda adhatom?

5,5 hónapos volt mikor először kapott, s most 7,5 hónapos. És még ez a 2. tápszeres doboz, amit vettünk.

A kiírást viszont most láttam rajta, valahogy elkerülte a figyelmem. Bajt csináltam vele, h lehet, de nem biztos, hogy 3 hét elteltével is adtam neki belőle (a felbontottból)?


2011. szept. 16. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt, hogy kipróbáltunk másik tápszert. Nem jött be, eltettem, hogy majd ha lesz időm, felteszem a netre, hogy ingyen elvihető, de elfelejtettem. Másfél hónap után ránéztem, és össze volt állva, pedig normálisan tároltam.

Biztos, hogy kell neki tápszer? Ha biztos, hogy kell, akkor nem sűrűbben kéne? Nem értem, egyik héten annyival többet eszik, vagy kevesebb a tejed, mint másik héten? Én tejserkentéssel próbálkoznék elsősorban, és nem adnék tápszert, de gondolom, orvossal egyezteted az ilyen dolgokat.

Mennyi volt az a kevés gyarapodás? Orvos szerint kevés, és ő mondta, hogy tápszerezd? Én biztos nem tápszerezném azért, mert nem előírás szerint hízik. Ha boldog, kiegyensúlyozott, akkor nem adnék neki tápit.

Vagy még esetleg éjszaka, ha nem kel már, felkelhetsz fejni, az is serkenti.

2011. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ki kell dobni!

lehet nem romlik meg de ne a babádon "kísérletezd" ki, főleg most nagyon meleg volt, nem hiszem, hogy az még jó :/


sőt, én a helyedben hagynám is a tápszer, ha van tejed akkor ennyi idősen semmi szüksége rá! vezesd be a tejpépet, ha meg éhes marad mehet a főzelék, lefejt anyatejbe tehet kis krumplipürét, sinlacot, stb, annyi lehetőség van még, felesleges havonta kidobni egy zacsi tápit!

2011. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, kétszer kellet adnom tápszert, de nem dobtam ki 3 héten belül. Megsem ette volna annyi idő alatt, ha csak azt adom sem.
2011. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne kapjon levegőt, és ne álljon, dagadjon össze. Légmentesen záródó dobozban tartva nyugodtan használható jóval tovább!

14 hónapos a kislányom, semmi baja, volt, hogy ugyanezen okok miatt 2-2,5 hónapig használtunk egy dobozzal.

Védőnőnk is mondta, hogy marketing, amit ráírnak.

Mert vannak olyan anyukák, akik tényleg kidobják 3 hét után.

Nekünk erre nem telt...

2011. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A saját dobozában van, légmentesen zárva,s a mi tápszerünknek se látnám, hogy lenne baja. Igazság szerint 5,5 hónaposan váltottunk ki egyet, s azt 6,5 hónapos koráig használtuk. S az egyik tasakot elég sokáig, mert akkor nem láttam a kiírást. Nem lett baja. Nekünk se telik arra, attól függetlenül h ritkán kap, hogy mindig 3 hetente újat adjak neki.


Azt nem tudom egyik héten több, másikon kevesebb tejem van-e. Mikor mértem, mindig annyi volt. Azért lett felíratva, mert nem hízott, s egy védőnő ismerősömtől hallottam 6 hós koráig azt adjam inkább. Doki viszont a hozzátáplálást erőltette volna, de mikor felírattam, felírta egyből.

Meg volt vele beszélve, mivel észrevettük, hogy mikor minden este adtam neki tápszert, a kiváltással egy időben kölcsönöztünk mérleget is. Akkor folyamatosan csökkent a kiszopizott anyatej mennyisége, s amikor már az esti 70-90 ml helyett már csak 10-20 ml-t szopizott, kíváncsiságból lefejtem a bent maradt tejet, s 75 ml jött le.

Így meg lett beszélve a dokival, hogy csak akkor adunk neki, ha nyűgös.

Mondta azt is, hogy adjam úgy, ha egy nap a szopizott tej mennyisége nem haladja meg az 500 ml-t, mert ennyi a min. de ez is elég, akkor adjak csak. Mérleggel mértem az úgy oké volt, de mióta nem használom, így úgy csinálom, hogy amikor nyűgös, s nem nagyon tud elaludni, csak akkor kap. S mivel ez ritkán fordul elő, ezért kap ritkán tápszert. Ebédet nem hajlandó enni, max 3-4 kanál, de ez már sok, ha ennyi főzeléket megeszik. Nem nagyon akar hízni, s ezér t van a tápszer.

Amúgy meg tejpépet is kap 5 napja uzsonára. Emellett tízóraira 5 hós kora óta gyümölcs, s utána szopi, meg ebédre főzelék, majd szopi.

De mivel nem hízik, ma voltunk dokinál, így a szopik számát csökkentenem kell, s tízórai után nem szabad adnom neki cicit, ha kéri sem, hogy inkább a főtt kaját egye. Tápszerrel nem tudom h lesz, de inkább a szopit erőltetem lefekvéskor. szeretném sokáig szoptatni, főleg h van is mert szopik után 20 perc alatt mindig jön le valamennyi. Van h 70 ml id-

2011. szept. 19. 14:39
 6/7 A kérdező kommentje:

Este mjndig felkell, s mindig változóan, így nem tudnék fejni, mert ha fejtem s felkelt, balhézott. Annak meg semmi értelme, tápszert meg csak akkor adok neki, ha nagyon úgy látom rajta h éhes maradt.


De akkor nem csak én vagyok így h ritkán ad, s nem fogy el. Akkor míg nem látom rajta h összeragadna vagy bármi jelet amitől látom h nem biztos h jó még, akkor ha 4-5 hétig van, adok neki.

2011. szept. 19. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Tedd légmentesen záródó dobozba és hűtőben tartsd, így sokkal tovább áll el.

Ami most felbontva van, azt kóstold meg por formában és majd bekeverve is. Ha nem érzel rajta furcsa ízt, vagy szagot egyik állapotában sem, akkor lehet, hogy nem romlott.

Tudom, hogy nagyon sokba kerül (mert én is tápszerezek), de a felbontott zacskót én helyedben most kidobnám és bontanék egy újat, amit úgy tárolnék, ahogy fentebb írtam. Biztos, ami biztos alapon...

2011. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!