Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon tanácstalan vagyok,...

Nagyon tanácstalan vagyok, sajnos semmit nem alszik a 6 hetes kislányom nappal. (? )

Figyelt kérdés
Anyatejes, eszik rendesen, nem hasfájós. Nappal képtelen elaludni, vagy ha sikerül is bealtatnom, az max. 30 percet tart. Már tényleg mindent kipróbáltam, nagyon el vagyok keseredve és fáradt is vagyok. Az éjjel jó, de valahogy nappal már délutánra ott tartunk, hogy ordít a fáradtságtól. Más is volt így? Valami jó tanács?
2011. szept. 17. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Anno az én lányom is ilyen volt...borzasztóra aggódtam, hogy mi lesz a fejlődésével stb. Próbáltunk sokféle altatási módszert, de egyik sem jött be.A végére már nemcsak a gyerek, hanem mi is holdfáradtak voltunk. Aztán 4 hónapos kora körül egycsapásra megváltozott (magától) nappal 3-4-szer is alukált. Később 3 szor, most 11 hónapos és még mindig 2-szer(de. és du.) 1-2 órát alszik.

Kitartás!!!

2011. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hónapos koráig nem aludt napközben. Ha véletlenül elaludt, akkor max. 20-30 percet aludt.

De aztán 3 hónapos kora után magától teljesen megváltozott és már napközben is képes volt nagyon jókat aludni! Az egyik nap 20 percet aludt nappal, másnap meg már 3 órát...

Az is segített nekünk, hogy 3 hónaposan megszeretett hason feküdni (addig utálta), és hason sokkal könnyebben elaludt.

Kitartás és türelem, reméljük lesz ez jobb is!

2011. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt. Tudod miket aludt egy nap?:2-3szor 25 percet. Én mozgó hulla voltam, mert nekem az éjjelek is nehezebben teltek. Olyan fáradt volt a gyerek alvás után is, hogy ordítva ébredt. Nekem egy megoldás volt. Kinn a levegőn aludt babakocsiba, csak úgy ha toltam. Kerültem a zajforrásokat (motorozó gyerekektől menekültem) és órákig toltam. Mindegy volt, csak aludjon.Én meg mintegy hajléktalan néztem már ki, meg mintegy zombi. Nálunk elég sokáig tartott ez az időszak. Mindig is sok foglalkozást igényelt kislányom. Most, mikor betöltötte a 1,5 évet érzem ennek végre a kamatát. Okosabb a vele egykorú gyerekeknél. Kitartás!!!!
2011. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha még nem próbáltad: hason altatás, babakocsiban tologatás akár a lakásban ha megébred újra. nálunk 6-7 hós koráig babakocsiban aludt az erkélyen kb 20 petc masszív üvöltés közben tologattam előre hátra
2011. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Babakocsiban aludt 8 hós koráig a lakásban is nappal..!! Próbáld ki.

Volt, hogy a teraszon.


Sőt én a szőnyegen tologattam, hogy zötykölődjön :) így 10 perc alatt eladludt, ha felébredt tologattam tovább... naponta 3x1 órát kéne még ilyenkor aludni.


kitartás. a babakocsi szerintem be fog jönni :)

2011. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkét lányom ilyen volt. Nekünk a monoton zaj jött be. Betettem a babakocsiba, és bekapcsoltam a páraelszívót, a porszívót (azt csak a másik szobában), vagy a hajszárítót. A páraelszívó volt a legjobb, mert mehet folyamatosan. Ezek nélkül 15-20 percet aludt, ha ment az elszívó 2-3 órát.
2011. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egy dolog jött be mindig: ha láttam, hogy fáradt, de de nem tud elaludni, óvatosan elkezdtem simogatni a szemhéját. Ilyenkor nem tudják nyitva tartani a szemüket. Volt, hogy fél órán át simiztem neki, de az eredmény általában pozitív volt.
2011. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 dolog :

-babakocsiban altatás

-hason altatás

-amikor altatod a szeme között, az orrocskája feletti részen simogasd

Nekem mindhárom bevált:-) Sok sikert, neki még jó lenne minden étkezés között akár 2 órát aludni!

2011. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kiskutyák is ásítanak, ha a szemük közt rész simizzük nekik:) Hátha a babáknál is bejön. Nálunk mostanában a 1,5 éves is nehezebben alszik el néha, ilyenkor a szobapárásítót kapcsolom be. Nézi a színeket és mondja: piros, kék, zöld... (persze rosszul) De nem is ez a lényeg. elfárad a nézésébe és elalszik. Ez is kisebb monoton zajt ad. Egyébként nekünk is volt ilyen időszak: a lakásban a babakocsis tologatás nekünk is bejött.:)
2011. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!