Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Tanácstalan vagyok!...

S. O. S! Tanácstalan vagyok! Kislányom 2 éves, esténként 1 óra hosszáig kell altatni (ott feküdni mellette), mire elalszik. Tudtok tanácsolni valamit?

Figyelt kérdés
A férjem szerint ez egyáltalán nem baj,de szerintem ez így nem normális.Ti mit gondoltok?Hogyan szoktathatnám át arra, hogy (sokat akar a szarka) egyedül is elaludjon, vagy legalább 15-20 perc alatt.
2010. aug. 14. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Náluk is az van, hogy mellette kell legyek a szobában, a nagyágyon míg el nem alszik. Ha nem vagyok vele, akkor elkezd bőgni, túlspannolja magát és mindnt kihány... :(((( Úgyhogy mi nem kockáztatunk.


Én a feláll-letesz módszert csinálom: nem szólok hozzá, nincs bohóckodás, meg semmi, hanem ahányszor feláll annyiszor visszafektetem. Mondjuk ilyen műsor inkább csak akkor van ha "véletlenülŰ" még késő délután elalszik a kocsiban és olyankor este nehezebben lesz fáradt újra. De amúgy nekem elalszik 10-15 perc alatt, mert napi 7 órát vagyunk a játszón és ez valamelyest leszívja az energiáit.

2010. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem elég álmos? Vagy túl későn alszik délután és túl sokat? Ha később rakod le, akkor is ilyen sok az altatás? Vagy fél valamitől, azért kell ott feküdnöd? Vagy túl világos van, túl nagy a zaj, megy a tévé? Túlpörög este még valami játékkal?

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Az én lányom (20hós) este 8-kor megy aludni, szintén ott fekszem mellette tök csendben, tök sötétben, meg se nyikkanok, kb 5 perc alatt elalszik. Nélkülem ő sem alszik, de legalább ez hamar megy. Viszont már túl nagy hozzá, hogy az egyedül alváshoz szoktassam :( Már nem lenne szívem sírni hagyni, ahogy eddig sem volt. Úgyhogy nálunk marad az, hogy ott fekszem mellette, ebben én nem tudok neked tanácsot adni.

2010. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Délután 12.20 körül alszik el, kb.1,5 órát szunyókál.Szóval ez kilőve.A fény erősségén sem változtattam. Apa szokta altatni, és bohóckodnak a szobában, és tőlem is ezt várná el.Csak én a 4 hósom mellett ehhez túl fáradt vagyok.Köszönöm a válaszokat
2010. aug. 14. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. A kisfiam 2 éves, a kiságyban minden csodamódszer nélkül simán ott lehetett hagyni, és elaludt. Kb. 2 hónapja alszik nagyágyban, mert ősszel érkezik a kistesó. Neki is mesélni kell, majd ott maradni vele, amíg elalszik, ami kb. 1 óra. Nekem tapasztaltabb anyukák azt mondták, hogy türelem, ez természetes, és majd kinövi. Hát, nagyon remélem!!!
2010. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a bohóckodás a kulcsszó. Az altatásnak lecsendesülve kellene történnie, nem úgy, hogy felpörög mint amikor apával bohóckodik. Szerintem ezt várná el tőled is. Fürdés után már csak egyre csendesebb, nyugalmasabb dolgoknak kellene jönniük, nem pedig bohóckodásnak.
2010. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk, is néha előfordul,hogy nem nagyon akar elaludni,vagy hisztizik,illetve kiszökik asz ágyból(rendes ágya van már),de szerencsére ritkán,kb. 3hetente.2éves lesz.Mikor nem akar aludni(tutira álmos pedig),akkor én hagyom sírni,előtte megmondom neki,hogy nem szabad kijönnie az ágyból,mert az helytelen,mivel már ste van,és este aludni kell.Szóval ha nem tetszik neki ordít kicsit,hátha megenyhül valamelyikünk,de nagyon hamar abbahagyja,kiszállni pedig nem mer,mert tudja,hogy nem szabad(azért 1-2 -szer előfordul..).
2010. aug. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyonis megértelek, és sztem jól gondolod, h ez így nem jó. Egy kétévessel már lehet beszélni, és el lehet magyarázni neki h mi a családi szabály, megértik. De a legfontosabb h apával egyetértsetek, anélkül sajna nem megy. A bohockodást el kell felejteni, v fürdés előttre tolni egy nagy hancúrozást, és utána elcsendesíteni. Egész egyszerűen mondd meg neki, h az ágyban kell maradni, és h ti vigyáztok rá, és nem beszélgettek tovább vele. Először maradj az ajtóban, majd napról napra húzódj kifelé. Ha következetesek vagytok és nem engedtek neki (nem hagyjátok tovább bohóckodni, játszani) akkor meglesz az eredménye. Keresztlányomnál így elérték a szülők h egyedül alszik el (pár hét alatt), igaz nem hamar, de legalább csendben elvan.
2010. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!