Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Májusban születik a babám....

Májusban születik a babám. Miket érdemes neki bevinni a kórházba? Ruhára gondolok. Kis plédet ilyesmit rakjak a csomagba?

Figyelt kérdés
Meg hallottam hogy adnak valami kezdő kis csomagot. Abban mi van? Bodyk viszont csak szinesek vannak. Vegyek fehéreket, vagy jók azok is a kórházba?
2008. márc. 11. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Itt találsz egy listát, hogy miket érdemes bevinni, de ez kórház függő is. Szerintem kérdezd meg a kórházat, ahol szülni fogsz, hogy mi a szokás.

[link]

2008. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kórházak, ahol adnak ruhát a babára, a legtöbb ilyen. Oda csak hazamenős ruha kell. Jó, ha megkérdezed a kórházat, hogy kell-e ilyesmi. Plédet nem kell vinni, mert ha pólyában vannak a babák, akkor az tökéletes, ha nem, akkor nekik is van kistakarójuk. Meg az ilyen helyeken úgy fűtenek, hogy szinte Afrikában érzi magát az ember. Adnak egy kis csomagot, ez leginkább reklámanyag, némi ajándékkal. Az enyémben ezek voltak: prospektusok (bébiételek, fürdetők, pelenkák), 1 flakon Johnson's fürdető (minta), 1 pici tégely Sudocrem popsikrém (minta), 4 tasak instant Hipp babatea - 4 hónapos kortól -, 1 műanyag kiskanál, 1 Hipp partedli, 3(!) autós matrica (Baba az autóban, Vigyázz rám, ilyesmi), Rossmann pontgyűjtő, fa magok (komoly, egy madárberkenye fa magjai, hogy ültessem el, hogy együtt nőjjön a babával :D). Nagyjából ilyesmik vannak benne, semmi olyan, amit nagyon a kórházban használhatnál, inkább csak reklám, bár a fürdető tényleg elég nagy adag. De nem mindig ugyan az van benne, akik pár nappal később szültek, mosópor mintát is kaptak bele. Meg egy csomó kis reklám-füzetke van benne, szóval ezek ilyen dolgok.
2008. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!

A kórházban adtak rá kisinget, meg angol pólyát, és egy lepedőt hajtogattak rá, így könnyű volt tartani, és császárosként is könnyen tudtam kiemelni az ágyából.

Én vittem be néhány bodyt, meg rugdalózót, és jól is jött, mert a lányom bőre pirosodni ketdett a kórházi ruhák erős fertőtlenítése miatt. Szóltak is a nővérek, hogy adjak rá "hazait", és jobb is lett. A hazai ruhákkal nem volt gond. Éjszakára body és hálózsák volt rajta, meg zokni. A kezére is-ha nagy körmei lesznek- húzhatsz zoknit, mert "manikűrözni" csak egy hónap után szabad. Nálunk reggel volt fürdetés, akkor kapott tiszta ruhát, én vittem a sajátját, de mások is így csinálták. Pelenka nem kellett, mert elég volt, amit kaptunk a kórházban (Libero), de popsitörlőt és krémet sajátot használtam.

2008. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!