Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalattal rendelkező...

Tapasztalattal rendelkező kismamik mik a vélemények a mosható pelenkáról?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, hány darabos csomagot érdemes venni, hány hónapos kortól ajánlott használni, hányat használtok el egy nap átlagosan, kell e popsikenőcs, stb.
2011. szept. 17. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hós kortól ajánlott, mi 2 hónapos kortól használtuk, volt 5 pelenkakülsőnk és 22 belsőnk, meg egy fedeles vödrünk, igyekeztem kétnaponta mosni, mosásig fertőtlenítős vízben álltak a vödörben a pisis pelusok, a kakisokat kézzel lazán kimostam, úgy dobtam be a vödörbe. fertőtlenítőszerként spéci bababarát szert vettünk, direkt pelenkákhoz valót. ilyen volt a mosószerünk is. egy nap kb. 6 belsőt használtunk. a popsikenőcsről megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja, hogy egy kicsi mindig kell, mások szerint a pelusra rákenődve rontja a nedvszívó képességét, így a használata sokkal inkább vezet kipirosodáshoz, mint az elhagyása. Én azért egy picit mindig használtam, nem volt soha baja a babám popójának.

Ha elmentünk itthonról, és máshol kellett pelenkáznom, nejlonzacskóba tettem a pisis textilt, úgy vittem haza, és ezt annyira nem szerettem.

a papírpelushoz képest óriási csomagnak tűnt a textilpelus a babapopón, bár a babám nem panaszkodott hogy kényelmetlen.

nem sokáig használtuk, talán fél évig. Nem voltam elég elszánt, győzött a lustaság. de jó volt, hogy amikor mondjuk épp elfogyott itthon a papírpelus, átmenetileg volt mihez nyúlni, és a bevásárlásig textilt adhattam rá.

alapvetően nem rossz dolog a textil pelus, de nem olyan lusta mamiknak való, mint amilyen én voltam.

2011. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már a terhesség alatt kitaláltuk, hogy moshatózni akarunk, így már akkor elkezdtük megvásárolgatni: havonta vettünk 2-3 darabot, így nem volt egyszerre akkora kiadás. Újszülött kortól használható, mi is azóta használjuk. Kétnaponta mosok, addig egy fedeles műanyag ikeás dobozban vannak. Átlagosan 6-7 pelenka "fogy" egy nap. Én popsikenőcsöt csak az elején használtam (kb. 2 hónapos koráig), akkor is csak nagyon keveset, és nem volt semmi baja a popsijának.

Ha hosszabb időre elmentünk itthonról (pl. valami egész napos elfoglaltságra), akkor nem moshatót vittünk, hanem a DM-ben kapható Alana eldobható pelenkát használtuk, mert egy része lebomlik:

[link]

2011. szept. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi 24 darabot vettünk AIO, de kb 2o db van forgásban.


Illóolajos vödörben tárolom mosásig, ami 3 naponta van (simán megy a mosásba a többi ruhával). Persze ha kakis lesz öblítek. Használunk eldobható papírbetétet, úgyhogy ez elég ritka.


Mi is 2 hónapos kortól használjuk, de amíg anyatejes volt, addig nagyon sok és híg volt a kaki.. a mostanihoz képest katasztrófális volt :) Most 13 hónapos.


Popsi törléséhez anyagot használunk (allergiás lett a popsi törlőkendőre). Ezt is mosom a pelenkákkal együtt.


Éjszakára és ha hosszabban elmegyünk eldobhatót kap, mert a moshatónkat 2-3 óránként kell cserélni.


Egyébként: én nagyon szeretem :) Amikor a popsi törlőkendő allergia előjött a bőrgyógyász nagyon megdicsérte a mosható pelust :D

2011. szept. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja azért 2 hónapostól, mert azelőtt nagy volt rá.

Utolsó vagyok.

2011. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kb. 4-5 hónaposan álltunk át, addig nekem macera lett volna, mert addigra alakult ki valamiféle rutinunk, és belefért már az időmbe ez is.

szóval 5 db külsőnk van és hozzá 15 belső, plusz csak mert olyan szép mintásak, nyárra vettünk még 4 db zsebes pelust is, amihez nem kell külső. ennek a zsebébe való betétünk volt már korábbról, úgy 10 db.

popsikenőcsöt nem is szabad, de nem is kell használni.

popsitörlőből én szigorúan csak neogranormont veszek. ha csak pisis, a pelusokkal együtt kimosom, és beteszem a pelusba, hogy az kerüljön a bőre és a pelus közé, ez a "kakifogó", tehát ha nagydolog van, könnyen bedobom a wc-be és kész.

a használt pelust minden esetben, amint végeztem a pelenkázással, rögtön kiöblítem, majd egy diszperzites fedeles vödörbe teszem, amibe teafaolajat cseppentek. ez fertőtlenít és szagok sincsenek. ha durván foltos, akkor bedörzsölöm mosószappannal.

kétnaponta mosom őket, biopon vagy tomi folyékony mosószerrel, öblítő nélkül, 40 fokon. hamar száradnak, a nap kiszívja azt a kevés foltot is, ami esetleg megmarad.

éjszakára eldobhatósat használunk, mert rengeteget iszik a fiam és akármennyi betétet is teszek a moshatóba, nem bír ki 10-12 órát sajnos. reggel 7-8 körül adom rá az elsőt, lefekvés előtt kicserélem, ez a 2., ébredés után ált. megint cserélem, ez a 3., uzsi után megint, ez a 4. utána már fürdés és eldobható. minimum 5/nap, amivel számolj, mert ezt gyakrabban kell cserélni, mint az eldobhatósat, hiszen nem szívja be úgy a nedvességet sem. viszont épp emiatt előbb is lesznek szobatiszták a gyerekek, mert ők is érzik a nedvességet, ami nem kellemes...

használható az első naptól, de nekem kellett pár hónap, míg kialakult a dolgok menetrendje. a második babámnál max. 1 hónap után szeretném kezdeni. nekünk bejött, sokat lehet vele spórolni.

2011. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!