Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan helyezkedjek el a...

Hogyan helyezkedjek el a szakmámban, ha csak "tapasztalattal rendelkező"-ket keresnek?

Figyelt kérdés
Friss tanári végzettségem van, de mindenki úgy hirdet, hogy tapasztalattal rendelkezőt keres. Hogy kezdjek így bele?
2011. máj. 6. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel, csak nekem banki végzettségem van. De 2éves tapasztalat kell minimum...

Kérdem én hogy legyen nekünk ha nem vesznek fel pályakezdőt!

Sajnos ez van, vagy mázlid van és felvesznek vagy kereshetsz más munkát:(


Kitartást!

2011. máj. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ilyen világot élünk!nézz munka után valami teljesen más helyen pl.összeszerelősdi,amellett keress egy 'igazi' munkát.

bár saját példámból kiindulva...én egy éve vagyok így.próbálkoztam sok helyen(gépész)de még nem jött össze,pont a tapasztalathiány miatt.de van olyan oszttársam,akinek összejött:)legalább nekik:)

2011. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na jó, de attól még hogy elvállalok egy auchanos pénztárosi munkát, még nem nő a tanítási tapasztalatom :-O
2011. máj. 6. 18:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Vállalj korrepetálást, pótvizsgára felkészítést. Így lesz tapasztalatod.
2011. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nem nő a tanári tapasztalat,de legalább van valami más.

az meg már munkatapasztalat.esetleg azalatt tovább tudod képezni magad,hogy minél nagyobb esélyed legyen.

2011. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát persze, ezt már a képzés alatt is csináltam, különben éhen halnék...csakhogy nem pályázhatok meg egy fent említett álláspályázatot azzal a szöveggel, hogy amúgy meg évek óta magántanítok. Az mégse olyan, mintha 25 gyereket tanítanék a suliban.
2011. máj. 6. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Pályáztál már egyáltalán valahová? Állami iskolákban előre meg van adva, mit kell az álláshirdetésbe beleírniuk, de legtöbbször annyira meg vannak szorulva, hogy még képesítés nélkülieket is kénytelenek felvenni. Diplomás tanároknak örülnek, mint majom a farkának.
2011. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, megalázóan sokhelyre beadtam már, annak ellenére, hogy 98%-ban "tapasztaltat" keresnek. Az már a jobbik eset, ha visszaírnak, hogy nem rám gondolnak. Dehogy van Mo-n tanárhiány!
2011. máj. 6. 21:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szakon is múlik. Én angol szakon végeztem az egyetemen, és minden nyáron legalább 5 iskolától megkeresnek, hogy nincs-e kedvem szeptembertől náluk tanítani, pedig még sosem tanítottam állami iskolában, csak privát nyelviskolákban. Sok helyen még most is gyorstalpalón átképzett, épp hogy a középfokú szintet megütő tanárok vannak.
2011. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Hollaksz (kb)?, hogy ennyire kapkodnak a tanárok után?

Ugyanis az egyik szakom nekem is angol....

2011. máj. 7. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!