Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistesó projektbe belevágnátok...

Kistesó projektbe belevágnátok így?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam, most kezdte az ovit, én pedig 36 éves vagyok. Annak idején nem volt egyszerű sem a terhességem, sem a szülésem, és az első 6-7 hónap sem a fiammal. Nem volt az a kimondottan "jó baba" rengeteget sírt, 2 perc nyugtom nem volt, a férjem 1 éves koráig nem tudott vele mit kezdeni, annak ellenére, hogy imádta és imádja persze most is. Szóval most őszintén kimondom: azt a másfél évet nehezen viseltem, nem szívesen emlékszem rá vissza. Ráadásul anyagilag sem állunk a toppon, albérletben lakunk, a férjem fizetése épphogy elég mindenre, az én munkahelyem pedig csődbe ment, oda már nem tudok visszamenni dolgozni. Férjemmel viszont szeretnénk kistesót. Most kezdtünk el ezen komolyabban gondolkodni, idáig úgy voltam vele, ha a fiam ovis lesz, majd keresek munkát, dolgozom valamennyit, hogy rendes gyedet kapjak és utána jöhet a kistesó. De jobban belegondolván, most kicsit elbizonytalanodtam:mire munkát találok, ledolgozom azt az 1 évet ami kellene a jó gyedhez, ki tudja mikor sikerül teherbe esnem ( a fiammal is 1 évet próbálkoztunk) és mire megszületik a baba, már a 40-et taposom. Férjem azt mondja vágjunk bele most, ne várjunk, mert csak feleslegesen megy az idő. Tudom, hogy ismeretlenül nehéz ilyen volumenű dologban tanácsot adni, de azért kíváncsi lennék más mit mond, esetleg hogy csinálták. Köszönöm annak aki válaszol!
2011. szept. 18. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Igaz,hogy ma divat ennyi idősen szülni. De ha az első terhességeddel is gond volt,akkor a másodikkal lehet,hogy még több lesz. A gyerek pedig lehet,hogy nem lesz egészséges.

Nagyon meggondolnám a helyedben.

2011. szept. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha szeretnétek, akkor még most.30 éves kor felett lecsökken a peteérések száma.Szerintem a férjednek van igaza.Nekünk mindig azt mondták, hogy ha arra várunk, hogy anyagilag jobb legyen, sose lesz gyerekünk.Én belevágnék a helyedben.Minél idősebb vagy, annál kisebb az esélye a teherbeesésnek, és nő a kockázat is.Szerintem se várjatok!Mi sem állunk valami fényesen, egy éves lesz a lányom, én csak gyest, és családit kapok, a férjem pedig 10 év munkaviszony után szinte ugyanazt keresi meg, mint kezdőként.Lakáshitel, autóhitel, rezsi, ne is mondjam..De valahogy mégis mindig kijövünk.Nem járunk sehová, nem veszünk új ruhát, cipőt magunknak,de a kicsinek megvan mindene,elboldogulunk.Felesleges várni, mert minél idősebb vagy, annál nehezebb lesz teherbe esni.
2011. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

1válaszóló:Hogy írhatsz ekkora hülyeséget hogy lehet beteg lesz a baba?????


Egyébként van egy mondás ami szerintem nagyon igaz, a legnagyobb ajándék amit a gyermekednek adhatsz az a testvér.

A másik, általában a sors mindig megadja mind a 2típusú gyereket ha az első sírós volt a második angyal és fordítva.Persze vannak kivételek, de az én ismerőseim között szinte kivétel nélkül így volt.

Most várom a második kislányunkat az első csak evett és aludt ezért most lelkiekben edzem magam hogy bizony lehet most éjszakázni fogok :-)

Az anyagi oldala nehéz kérdés ezt tényleg csak ti tudjátok mérlegelni.Ha "szerencsétek" van a második is kisfiú lesz és akkor szinte semmit sem kell vennetek.

2011. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Én nem vállalnék még egy gyereket a helyedben.

Nekem mondjuk probléma mentes volt a terhességem (első baba és 39 évesen szültem), de az én férjem sem nagyon foglalkozik a gyerekkel (egyenlőre). Most 7 hónapos, azt mondja, hogy majd ha már tud vele focizni akkor többet fog foglalkozni vele. Még jó, hogy anyukám itt lakik a mellettünk lévő lakásban, így sokat segít, illetve nagyon jó baba, igazából az ég világon semmi gond nincs vele, nem hasfájós, nem sír, órákig elvan a játékaival. Nekünk van lakásunk, de csak 1 szoba, vagyis nem tudom hogy fogjuk megoldani ha nagyobb lesz a gyerek, a férjem munkája olyan mint a "kutya vacsorája" vagy van, vagy nincs, az én GYED-em az egyetlen biztos bevétel. Én is gondolkodtam már kistesón, de a fent leírtak miatt kizárt, hogy bevállalnám. Szerintem Te is jól gondold meg.

2011. szept. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Első válaszoló, feleslegesen nem kellene a kérdezőt rémisztgetni. A terhességgel való problémát(kat) az orvosoddal kellene megbeszélned.

A kicsi viselkedése.. Hát, nincs kettő egyforma gyerek. Nálunk is az első gyermekünk nyűgösebb volt, dajkálni kellett valakinek mindig, ellentétben a másodig gyermekünkkel. Ő evett, és elvolt a kiságyban vagy a járókában, a bátyóval ellentétben. Persze foglalkoztunk a kicsivel is sokat, de ő más természetű. Lehet köze van ahhoz is, hogyan viseli az ember a terhességet. Az elsővel én is végigaggódtam, mondhatom, hogy hisztis voltam. A másodikkal már rendelkeztem némi rutinnal, nem aggodalmaskodtam annyit.


Ami a pénzügyeket illeti, meg kell beszélnetek a pároddal, átrágni mindent.


Lehet tudni, hogy milyen egészségügyi probléma volt a terhességed alatt?

2011. szept. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan mi miatt gondolkodsz inkább. :)

A pénz? A korod? Hogy hogy fogod viselni az elejét?

Nálunk kb 3,5 éves volt, mikor terhes lettem. Kikalkuláltuk, hogy szuper gyedem lesz. A MÁK máshogy kalkulált, lett 30... Pedig mikor 2 éves lett visszamentem dolgozni... Volt, hogy 3 állásom is volt, anyagilag mégis beszívtam... :(

A korkülönbség nekem bejött eddig. A nagy már egy-két dolgot tud önállóan csinálni, nem borítja magára a szekrényt míg szoptatok.

A korod miatt inkább sürgős, de még amiatt sem aggódnék. :)

2011. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy a dilemma, hogy mikor, hogy legyen kistesó. szerintem egy a lényeg, hogy Te szeretnéd-e. Végül is a Te felelősséged és "munkád". Én mindenképp, mert nekem van egy csodás húgom, akivel persze mi is rengeteget veszekedtünk, néha, még ma is, de nem cserélném el senkire... Ezt szeretném megadni a picurnak is. Hát nálunk ennyire "egyszerű" a megválaszolás, hogy mikor? az csak anyagi, meg egyszerűségi szempont. De szerintem a most a válasz, még így is lehetnek buktatók, hogy összejöjjön...
2011. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azon a 2 éven már nem múlik semmi. Azt írod, hogy évig tartott míg összejött az első baba. Akkor most egy évig nem fogsz semmit csinálni? Kezdj el munkát keresni, ha pedig megvan és letelt a próbaidő, akkor el lehet kezdeni próbálkozni a babával. Mire még összejön és megszületik, addigra bőven meglesz a másfél év munkaviszonyod, ami elég is lesz a jó gyedhez. Kicsit túlaggódod szerintem a dolgot.
2011. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

tény és való h a korral nőnek az egyes genetikai betegségek kockázatai azért ennyi idősen ez még nem olyan számottevő

viszont egyszer sem biztos h a második baba beteg lesz és szerintem ha már így állsz akkor inkább vállad be a következőt mihamarabb egyszer sem biztos h rossz lesz megint a terhességed ha az volt az első terhességed anno akkor a tested akkor készült fel rá most viszont tudja h mit kell tennie

lehet h ezt majd nevetve hordod ki és mivel már túl vagy az első gyerek buktatóin így neked is könnyebb lesz az a első fél év .-))

2011. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom magas lett a a terhesség alatt, vizesedtem, sokat híztam (30 kg) és a végén toxémia miatt császár lett. Majd' végig dolgoztam terhesség alatt, csak az utolsó másfél hónapban voltam otthon, szóval nem olyan katasztrófális volt a helyzet :) Inkább lelkileg viseltem nehezen azt hogy csak úgy ömlöttek rám a kilók, a háziorvosom állandóan azzal szekált, hogy sokat hízok, pedig rettentő egészségesen igyekszem táplálkozni. Lehet túlaggódom. 3 év otthonlét után nehéz visszacsöppenni a "való életbe" nem tudom merre induljak el. :)
2011. szept. 18. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!