Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelus kérdés? Ha nem akarja a...

Pelus kérdés? Ha nem akarja a pelust, de nem akar a wc-be vagy bilibe sem pisilni mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 és fél éves kisfiam tegnap óta nem akar pelust hordani. Ok ez nagyszerű, de kérdezem hogy kell-e pisilni és azt mondja nem. De 2 perc múlva pedig ott áll a tócsába. Persze nem várok csodát, de ilyenkor mi a teendő ha nem akar a wc-re sem és a bilire sem ráülni? Adjam vissza rá a pelust? Vagy azért mert ő nem akar pelust, de nem érzi hogy pisilnie kell, már érett rá? És ha megyünk valahova akkor hogy oldjam meg? Vigyek pót ruhákat neki az útra, vagy egyenlőre el se induljak?
2011. szept. 18. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Adjál rá bugyipelust, nálunk ez vált be. Nemigen lehetett már pelusozni, és megmutattam neki egy bugyipelust, amit következetesen bugyinak hívok, és azt hogy pl rajtam is van bugyi.
2011. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pót ruhát ebben a korban mindíg kell vinni

Kérdezgesd sokat, óránként ültesd rá a bilire, ha kell,ha nem.

2011. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen már érzi, max arra nem érett, hogy visszatartsa.

próbált ráültetni bizonyos időközönként a bilire, mondjuk fél óránként és mond neki, hogy próbálja meg. mesélj neki sok bilis mesét, ha szeret fantáziálni akkor akár képtelen történeteket is kitalálhatsz, pl. van egy kismanó akit meg kell tanítani bilibe pisilni és ebben ő tud segíteni, hogy megmutatja neki.


ha bemegy a bugyiba akkor meg csinálj belőle nagy procedúrát, hogy nyűg legyen, öltöztesd át, zuhanyozd le, stb és mondd ha legközelebb a bilibe pisil akkor nem kell átöltözni letusolni.

de szerintem azt is mondhatod neki, hogy kaphat pelust ha akar.

jobb ötleteim sajnos nincsenek de talán ezek pár nap után hatásosak lehetnek nálatok is :)

2011. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt kb. 2 hétig. Menekült a bili elől, és odacsorgatott a földre . Akkor már örültem, ha a padlóra és nem a szőnyegre! :)

De elhatároztam, kitartok és következetes leszek, nincs se bugyipelus, se pelus.

Ha bepisilt, akkor szépen átöltöztettem, és elmondtam neki napi 4szer is, hogy sokkal egyszerűbb lenne mindezt a bilibe, mert így csak állandóan öltözködünk-vetkőzünk, és neki se jó a pisis ruha. Addig-addig ment ez így, míg egyszer csak odamutatott a bilire, h pisilnie kell. Azóta szobatiszta, és a kaki is ott landol:)

Csak leírtam a tapasztalatomat, nekem bevált a "kivárás".

2011. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja és igen, érdemes először játékosan pisiltetni.Pl. kisautó, plüssállatok pisiltetése -bármi, amihez kötődik. Pisiltesse ő meg a bilin, majd utána együtt pisiljenek stb.
2011. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!