Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaságról egy-két...

Szobatisztaságról egy-két kérdés? Mennyi idős volt babátok amikor kezdtétek? Mennyi idős korában jelezte, hogy pisilni, kakilni kell, és hogyan tette? Mikorra lett szobatiszta?

Figyelt kérdés
17 hónapos kisfiam ma ráakart ma ülni a WC-re, rátettem de ugye félt rajta, mert ugye nincs szűkítő.Itthon csak kisgatyóban van, és azt vettem észre, hogy fogdossa a kis kukacát, ezek után pisilt is.Úgyhogy nyílván veszek neki bilit, szerintetek?
2010. júl. 25. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is. :D Sok siker! :) Így lesznek lassan gyerekek a babák... :)
2010. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszike.
2010. júl. 25. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 23 hónapos korában vettem le itthon a pelust a kislányomról. Folyamatosan mutogattam neki a bilit, hogy oda kell pisilni és kakilni. Mikor kakilnia kellett, az ilyen szempontból könnyű menet volt, sajnos székrekedéses, úgyhogy nagyon félt a kakilástól, előre bejelentette, hogy igényt tart rám hozzá. Csak rá kellett ültetnem a bilire és készen is voltunk. A pisilés már lassabb folyamat volt (kicsit kevesebb mint egy hónap), néha-néha sikerült, leginkább azonban csak mikor már a bugyiba ment, akkor szólt. Aztán itt olvastam, hogy pőrén kell hagyni ott lent, mert bezavarja a gyereket a bugyi, azt hiszi, hogy pelus van rajta. Elmentem vécézni, ő jött utánam, de én kiutasítottam a vécéről, mikor kijöttem, közölte, hogy sikerült Neki pisilni a bilibe. És azóta rohamosan fejlődik, már csak az alvásokhoz kell a pelus, alig van baleset. Persze már nincs probléma a bugyi hordással sem. Javaslom amikor meleg van, próbálkozzatok, gyakoroljatok, kicsit macerás de megéri. Csak ne bántsd, ha nem sikerül Neki! Ja és én eleinte mindig felhívtam Apát és a Mamiékat, hogy eldicsekedjünk, hogy sikerült. Persze ez nagyon tetszett Neki!
2010. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A lányom most lett szobatiszta 21 hónapos először ebbe a nagy melegbe levettem a pelust és egy kis pólóba volt a bilit WC-t ismerte mert időnként próbálkoztunk meg, hogy Anya is Apa is oda pisil stb... Pár nap alatt hozzá szokott, egy két baleset de csak pisi. azt mondja Anya kakilni kell ha pisilnie kell akkor is.A bilit körbe raktam játékkal és egy sarokba raktam ahová Ő elbújt mikor kellett neki.Már rövidebb autó utakra is elindulunk pelus nélkül a kocsiba van a bili.alváshoz még kell a pelus.
2010. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21 hónapos az én lányom is, 2 hete próbálkozunk élesben, de már előtte is ismerkedtünk a bilivel.

A kaki sima ügy, a pisi 85 %-ban a bilibe megy. Haladunk! :)

Nekünk is a jó idő segített, levettem róla a pelust, már csak éjszakára kap, meg ha megyünk valahova.

Vegyél neki bilit (a miénk zenél)! Sok sikert! :)

2010. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam 13hónapos, és bilizünk naponta 3szor.

Ha kérdezem tőle, hogy végzett e, akkor az esetek nagy részében tényleg végzett, eddig kétszer nem pisilt, csak a felállás után

Mi egy szorulás miatt kezdtünk bilizni, addig sajnos nagyon kínlódott, és a nagywcn sikerült neki, ezért kezdtük a bilit, hátha tetszik neki, és tetszik neki, pláne, hogy párszor látta mit is kell a wcn csinálni. Azóta ha kakil, akkor már pelussal is ráült. Hamar megtanulta mit kell csinálni. Amikor végzett megnézi mit produkált, megdicsérem, hogy nagyon ügyes volt, és igyekszem nagyon gyorsan visszacsomagolni.


Az egyik nap szabadon hagytam, rohangálni, kérdeztem, kell pisilni, sajnos ő még túl kicsi ahoz, hogy jelezze. Viszont azt már felfogta, hogy nem jó csak úgy a vakvilágba csurgatni, így sírva fakad, mikor végez, megnyugtatom, hogy nincs baj, közösen felpucoljuk, és megbeszéljük legközelebb szól ha pisilni kell.

2010. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.A kisfiam 22hónapos, és kb.egy hónapja,csak az alvásnál adok rá pelust,akkor is a du.alvás után már szinte mindig száraz a pelusa:D.Mi is úgy kezdtük,hogy levettem róla a pelust és egy szál kukiban rohangált otthon,ha mentünk vhova mindig kapott pelust.Többször ráültettem a wc-re(persze szűkítővel),és amikor sikerült a pisi,kaki, örömtáncot jártunk és megtapsoltam.Ez persze nagyon tetszett neki.Most mr szól,hogy:anya,kaki-kaki....és fut a wc-re(pisinél is ezt mondja).Nagyon szereti lepisilni a füvet,virágokat a kertben,mamiéknak is sokszor dicsekszünk, hogy milyen ügyi volt,persze már ő mondja el a telefonba.Már csak hosszú autóúton adok rá pelust,séta,játszótér,rövidebb autóutak,boltban már nincs rá szükség.

Üdv

Ui:a bilit nem szerette,csak játszott vele,próbáld ki a szűkítőt,így nem kell még a biliről a wc-re is szoktatnod:-)

2010. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!