Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám napi 8-9-szer...

5 hónapos babám napi 8-9-szer szopizik naponta (éjszaka 3x), széklete nincs pár napja. Normális ez? Mennyit kéne ennie?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhhhh jó sűrűn szopizik,v a 8-9 be benne can az éjjeli 3?Bocsi kicsit értetlen vagyok:)

az h széklete nincs pár napja elvileg ok,a csak szopizós babáknál!előtte mindig volt neki minden nap?Hány napja nincsen?Pocakja nem fáj?Nem nyűgösebb?

2009. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is így eszik, sokszor sokat. Előfordul hogy kaki csak 2-3 naponta van. Valószínű hogy többet felhasznál a tejből.
2009. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az nagyon sok szopi! ebben a korban már 5-ször kéne ennie a babának, és 4 órákat legalább ki kéne bírnia két evés között. legalábbis nekem mindig ezt mondta a védőnő. előfordulhat, hogy nem termelődik elég tejcid ennyi idő alatt, nem lakik jól, így aztán 2-3 óra múlva megint kér enni. próbáld meg szerintem, hogy amíg lehet, húzod vele az evést, hogy tudjon termelődni tejcid. ha már mondjuk 20-30 mlvel többet tud enni egy alkalommal, akkor már legközelebb valószínűleg csak egy óróval később fog enni, és lehet, hogy így szép lassan át tudtok állni a ritkább evésre. azért ez neked is megterhelő lehet, hogy 2 óránként szoptatsz szinte!
2009. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál úgy tudom 5 nap megengedett széklet nélkül!Én az igény szerinti szopi híve vagyok!Egyen amikor megéhezik és annyit amennyi jól esik!Jó egészséget kívánok!
2009. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
8-9 szopban benne van az éjszaka is. Tejem van mert akár minden szopi után le tudok fejni még min. 100ml-t, van hogy többet is. Széklete kb 1 hete nincs rendesen, és feszít.
2009. ápr. 24. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Talán egy glicerines kúp segít!Azért inkább kérdezd meg a védőnőt v. a gyerekorvost!
2009. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt(csak nekünk 4 hónaposan),hogy többször is,hogy 1 hétig nem volt.Nekünk a védőnő ajánlotta,hogy kezdjünk kóstolgatni(pedig szoptatáspárti),mert már az összes tejet megemészti és kevés a salakanyag.Lett is kaki utánna 1-2 naponta. :-)Amúgy a kelések számából itélve,amit mondtál,lehet nem lakik már olyan jól.Mi 6 hónaposak vagyunk,5 x eszünk(mondjuk kb.2 hónapos kora óta,ő döntött így)amiből 3 x szopizik,de nem muszáj kiváltani étkezést,ha szopi után adod,akkor csak kóstolgattok.Ja,ne almával és banánnal kedj,mert az fog ált.Én őszivel kezdtem.Lehet adni csak a levét is inni mondjuk két szopi között.Lesz hatása :-)
2009. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!