Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Rotarix...

Mi a véleményetek a Rotarix vakcináról (rotavírus elleni szer)? Kérlek írjatok véleményeket, tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
Már felírattam, de még nem váltottam ki. A fiam 13 hetes. Elsősorban megerősítéseket szeretnék olvasni, h jól döntöttem, h megkapja. Tudom, h drága, de valahogy kigazdálkodjuk, nem az ő egészségén akarunk spórolni.
2009. ápr. 24. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is gondolkodtunk rajta,(pneumococcust,meningitist megkapta ill.kapja).A doktornénink megkérdezte,hogy kérjük-e,de szerinte nem szükséges,mert szopizik a babánk,így kevés rá az esély,hogy megkapja.Meg még ezer féle ilyen hasmenéses,hányásos vírus van.
2009. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is beadattam a kisebbik lányomnak. Én azért döntöttem mellette, mert a nagyobbik lányom 7 hónaposan elkapta a vírust, kórházba kerültünk, majdnem kiszáradt. Nem akartam mégegyszer azt átélni, amit akkor. Nehezen gazdálkodtuk ki mi is, de én nem bántam meg. Persze még nagyon sok ilyesfajta betegség van, de az én nagyobbik lányom akkor konkrétan a rotát kapta el.
2009. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha beírod a keresőbe, hogy rotavírus rengeteg korábbi kérdést fogsz találni, többek között rengeteg beadassam-e jellegű kérdést.


Mi beadattuk, mert mi nagyon sokat jövünk-megyünk a gyerekkel, általában gyerekes közegbe. Biztos, ami biztos alapon. Egy ilyen csöppség pár óra alatt ki tud száradni.

Mi egészségpénztárra vettük, amire a férjem munkáltatója szokott átutalni pénzt, így könnyebb volt anyagilag.

2009. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 13 hetes és én is erősen gondolkodom rajta, hogy beadassam-e! Engem az tart vissza, hogy a védőnő meg az orvos is mondta, hogy most ezzel nehogy azt képzeljem, hogy egyáltalán nem kaphat el hányás hasmenéses vírust (a legtöbb ilyent a rota vírus okozza), mert ez olyan mint az influenza, millió fajtája van. Szóval mindegyik ellen nem nyújt védelmet az oltás.... :(

Az biztos hogy megnyugvás, hogy valamelyest azért védve van!

2009. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi beadattuk a kisfiamnak, mert én terhességem alatt 2szer is elkaptam és féltem, nehogy a kicsinek is hajlama legyen rá. Igaz nem olcsó, de mi is kigazdálkodtuk:)

2009. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, akkor adasd be! Mi is beadattuk! Azt mondta a védőnőnk, hogy tavaly itt nálunk 2 kisgyerek is elkapta, aki csak SZOPIZOTT!!!!!
2009. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én beadattam a manómank. Az tény, hogy nem véd 100%-ig, viszont ha elkapja akármelyik hányós-hasmenős vírust, valószínű nem kell vele kórházazni, mert védi az oltás valamennyire, és kisebb a kiszáradás veszélye is. Engem megnyugtatott a dolog, hogy megkapta. Környezetemben én is ismerek olyan családot akik 2-3 napig Heim Páloztak a rota miatt.

2009. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2009. ápr. 24. 17:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi beadattuk a kisfiamnak!


11 hósan voltunk kórházban magas lázzal. A gyerekosztályon egyre több kisgyerek kapta el a hányós-hasmenős vírust, ami igaz nem rota volt. De a mi szobánkban volt még egy kislány,akit szintén beoltottak rota ellen.

Nos, ő és az én kisfiam nem kapta el egyedül a vírust, a többi kisgyerek sajna átkerült az enterális részlegre.


Szerintem megéri beadatni. Hisz, ha elkapja a baba a vírust, akkor a kórházi kezelés, a rengeteg pelenka, popsitörlő, ruha, nem alvás, infúzió stb... sem lenne olcsóbb, mintha nem adatnád be. Igaz, így beoltva is elkaphatja, de sokkal könnyebben átvészeli a betegséget, mintha nem lett volna beoltatva.

2009. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is oltatjuk - most 8 hetes - , de nekünk a dokinéni Rotateq oltást írt fel. tudja vki, hogy mi a különbség? Annyit mondott, hogy a gyógyszertárban ha nem lesz Rotateq, akkor Rotarixet fognak adni. Értitek?
2009. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!