Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap fürdetitek a...

Minden nap fürdetitek a babátokat?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam már, hogy csak minden másnap vagy van aki csak 3-4(!) naponta fürdeti a babáját. Az az elv, hogy a fekvéstől úgysem lesz koszos és a gyakori fürdés csak kiszárítaná a bőrét. Az arcát meg a popsiját áttörlik nedves törölközővel de ennyi... Ti hányszor fürdetitek egy héten?
2011. szept. 18. 21:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy kimaradt a fürdés, és teljesen meg volt zakkanva a lányom. Hiányzott a megszokott esti menet neki is. Minden nap fürdetem, mert szegény izzad, és látszik rajta, hogy jól esik neki is felfrissülni, lubickolni egyet. 6 hónapos, volt, hogy a nyári nagy melegben még napközben is pancsizott egyet, tök jó kedve és közérzete lett tőle.
2011. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

Én is minden nap fürdetem, és tök megrökönyödtem, (egyenesen sértésnek vettem,) amikor a védőnő megkérdezte, hogy de azért ugye legalább kétnaponta fürdik a gyerek? Na én ettől a kérdéstől nagyon kiakadtam. Hát persze, hogy fürdik. Csak izzad, meg kakil az a gyerek, és igenis attól tudja, hogy este van, fürcsi, evés aztán uzsgyi a kiságy!


Az elején hetekig ordított nekem is, aztán rájöttem, hogy ha a kis fejét mosom utoljára, akkor legalább addig nem sír. Most már egész ellubickol, 9 hónapos lesz hó végén.

Nekünk is milyen jól tud esni egy fárasztó nap után a fürdés, hát még ezeknek a kis makiknak! Mi fürödtünk fürdetőkrémmel meg Hippessel is, és az én kisfiamnak is csodaszép a bőre. Szóval nem szárad az ki feltétlenül. Én biztos a következő babámat is minden este megfürdetem. Nekem ez a természetes.


A fürcsikor sírós babás mamiknak még egy jó tanács, hátha segít - ezt a sógornőm mesélte: neki anyukája anno egy textilpelust adott a kezébe fürdetéskor, addig ő is mindig ordított, de utána tök nyugodt volt mindig! :)

2011. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%
Mi még soha nem hagytunk ki egy fürdést sem,8 hónapos és minden nap pancsizik.Imádja is a fürdést :)
2011. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Minden nap! Ahogy már itt is írták, az esti rituálé szerintem is tök fontos. Nem kell órákig áztatni, inkább a fürdés előtti és utáni mozzanatok miatt (masszázs, ének, nyugodt környezet).
2011. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%

Minden nap fürdetek... 21 hónapos a kisfiam, eddig egyszer maradt ki majdnem a fürdetés, de egyszerűen nem aludt el, így jó későn bepótoltuk.

Ahogy előttem is írták: kaki, pisi van, izzadnak is, a nagyobbak meg már össze is koszolják magukat. És igen, ahogy nekünk is, úgy nekik is jólesik a fürdés, és nem utolsó sorban a rendszer is fontos - az ő életükben is.

2011. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Írta valaki, hogy a kislányát naponta fürdik ha bekakil, és teljesen egyetértek vele! Ha a puncijában marad kaki, akkor elég csúnya fertőzést tud okozni.
2011. szept. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*fürdeti. Előző voltam.
2011. szept. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Minden nap fürdetem egy hónapos babámat, ugyan nem koszos de csak büfizik, izzad. Bár Ő már a 4. gyerkőc. Jó ha hozzászokik, hogy este fürdés van lefekvés előtt. Ha szárazabb a bőre én egy kis babaolajos vattával át kenem a kis testét.
2011. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
7 hós kislányom én is minden nap fürdetem, eddig egyszer maradt ki, úgy 1hós kora körül Nekem ez természetes. Sőt, neki is, el se tudna aludni nélküle. Ahogy a pelenkázón vetkőztetem, már tiszta zizi, szinte repülne a kádig, ha tehetné :o) Eleinte (első két hét) ordított a fürdéskor, mert háttal lett a kádba téve. Meguntam, és megpróbáltam hassal beletenni. Azóta is így kezdjük a fürdést, és imádja.
2011. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
2 hós a babám és nem fürdetem minden nap. Utál fürödni, kész küzdelem sajnos. 2 naponta fürdik.
2011. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!