Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól hagyjátok egyedül...

Mikortól hagyjátok egyedül enni "próbálkozni" babáitokat?

Figyelt kérdés

Mikortól elég ügyes már a kezük, hogy egyedül is elkezdhetnek enni és nem csak szét kenik az egészet? :)

Kisfiam 13 hónapos, és villával már elég ügyesen beteszi a falatokat a szájába, de felszúrni még nem tudja rá a kajcsit, abban én segítek. Na de a főzelékek kanalazása nehezebb feladat! :) Ezt kérdezném, hogy nálatok hogy van/volt. Kanállal eddig a mozdulatot utánozza, és felém nyújtja, engem etet. :)


2011. szept. 19. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

lányom 14 hós.

kenyér, sajt kockákat, barack kockákat egyedül csipeget föl. főzeléket én szoktam kanalazni, de van, hogy kér ő is 1 kanalat, akkor ő is próbálkozik. villás ételt én szoktam adni.

2011. szept. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy éves kora után már próbálkozott, neki is volt, kanala, nekem is.

18 hónapos korától tök egyedül eszik.

2011. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokan úgy gondolják, hogy nem jó módszer, mert ezzel az étkezésből csinálok játékot, de én folyamatosan adok a kezébe evőeszközt. Igen van olyan, hogy én már a harmadik falatot teszem a szájába, mire ő egy adaggal betalál, de egyre ügyesebb. Igen, egy kicsit macerásabb, igen utána van amikor megyünk fürdeni és lehet takarítani.
2011. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha kéri, adni kell a kanalat is, ha nem kéri magától, fel kell kínálni.


Próbálkozzon, azzal ügyesedik! Ahol eszik, ott viszont legyen minden mosható, legjobb a konyhában a csempe, de ha festett a fal, akkor is lehet rá öntapadós tapétát tenni. És a gyerekre is adni kell olyan előkét, amelyiknek ujja is van.

2011. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom 15 hónapos kora óta egyedül eszik, ha etetem akkor inkább nem is eszik egy falatot sem. Most 20 hónapos és már a levest is ügyesen bekanalazza a szájába. Persze néha vannak balesetek, de erre van a mosógép.

2011. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert! :-) Engedd neki, nem baj, ha kezdetben maszatolás, napról napra fog ügyesedni. Egyébként nálunk is az van, hogy főleg engem etet (13 hónapos kislány), néha a saját szájába is betalál a kanállal. :-))
2011. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krisztivan ***** válasza:
Kisfiammal 6 hósan kezdtük a kanalazást és ha végeztünk akkor mindig odaadtam neki a kanalat játszani.Most 1 éves és most van hogy már előre elkéri a kanalat,így van 1 nála meg 1 nálam.A szájába "csont nélkül"betalál de még felvenni a kanálra segiteni kell neki.
2011. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!