Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes cane corsot...

Mikor érdemes cane corsot venni, hogy kb együtt nőljön a babával?

Figyelt kérdés
a baba 1 éves kora környékén, vagy előbb? a kutyus úgyis gyorsabban nő majd. van valakinek kisgyerek mellé corsója?
2011. szept. 19. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
mindenképpen akkor,amikor a gyerek már felfogja hogy az állat élőlény és nem játék.nem lehet egyszerre egy kölyök kutyával és egy kisbabával foglalkozni.valamelyik háttérbe fog szorulni.gondolom a kutya,aztán majd megy a menhelyre ha a hiányos nevelés miatt agresszív lesz
2011. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk amerikai stefit! A legkissebbik lányom 8 hónapos. A kutyusok 6 hetes koruktól vannak velünk, hogy együtt nőjenek fel a gyerekekkel. A kutya viselkedése csakis a gazdája nevelésétől függ!!!!!!
2011. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is cane corsonk van. Két hím és egy nőstény. Az egyik hím van nálunk, a másik kettő apósoméknál. ő már négy éves és rengeteget foglalkoztam vele, míg kicsi volt. Nagyon imádja a fiamat, aki 14 hónapos és nem szokta kímélni! Persze nem bántja, de sokat lóg rajta. A kutya meg követi mindenhova. Nagyon ajánlom gyerek mellé,de csak ha van időtök vele foglalkozni,mert nagy testű és nagyon konokok tudnak lenni és ha akkor nincs megnevelve, akkor a fejetekre nő. Én még várnék vele, míg a gyerek két éves nem lesz.
2011. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!nem kell rögtön támadni, miből gondolod, hogy egyszerre akarok mindenkivel foglalkozni? a kutyával a párom foglalkozna, mert én a 156 centimmel nem valószínű, hogy hiteles falkavezér lennék, ellenben a 180 centis ,95 kilós férjemmel.
2011. szept. 19. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:

bár nekünk nincs corsónk, ismerem a fajtát. Viszont a következőket szerintem minden kutyára lehetne kalkulálni. Ha már lehetőségetek van erre, hogy ezt számolgassátok, akkor két eset van, ami szerintem a legjobb:

1. a kutya már fiatal felnőtt, másfél éves elmúlt, amikor a baba születik. Ekkor már túl van az ivarérésen, ami fajtától, egyedtől, nemtől függően előhoz némi dominancia problémát. H aazt a korszakot zökkenőmentesen vettük, akkor már többé nem lesz gond.

2. a gyerek betölti a 3 évet, mikor a kölyök odakerül. Kisebb korban szerintem nem érdemes kölyköt oda vinni, mert a kistestűeket óvni kell a gyerektől, mert törékenyek, illetve akárhogyan is, könnyebben odakapnak, a nagy testűek pedig bohóckodásból fellökheti a gyereket, aki esetleg annyira komolyan veszi ezt, hogy félni fog a kutyustól.

2011. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!2 bull terrierem van ,meg egy 15 hónapos lányom és lesz egy kanári szigetekim(nem tudom,hogy ismered e,de hasonló a cane corso-hoz,csak más vérmérsékletű) is.De majd csak akkor veszem meg a kanári szigeteki kutyát,ha a babám lesz vagy 6-7 éves és onnan nőjenek együtt.Volt már ilyen kutyám,és pici baba mellé nem veszek.A bullok tökéletesek kisgyermek mellé,de corsot,kanárit nem vennék...(de ez csak az én véleményem)14 éve kutyát tenyésztek....
2011. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

nem támadok,csak leírtam olyat,amire estleg probléma lehet,mivel testvéreméknél is most jön a baba és akartak kutyát,de épp ezért meggondolták magukat,mert nem tudnak egyszerre 2 kicsivel foglalkozni.főleg úgy hogy az apuci dolgozik...az,meg hogy ki a falkavezér,nem azon múlik,hogy nő,férfi,alacsony vagy magas,50kg vagy 150,15 éves vagy 45..stb..akkor ezekszerint még nem ártana beszerezni egy kutyákkal foglalkozó könyvet sem...

2011. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azon kívül további kérdés, hogy a a 180 centis falkavezér férjed nincs otthon, és bármi zűr van, TE hogyan fogod leállítani a kutyát és engedelmességet követelni tőle, ha te magad nem foglalkozol vele?


Minden szakkönyv azt ajánlja hogy a kutya és a gyerek között legyen 1-2 év minimum, mindegy melyik az idősebb.

2011. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!