Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lenne érdemes felraknom...

Hogyan lenne érdemes felraknom aukciós oldalakra gyermekeim kinőtt ruháit? Darabonként, vagy együtt?

Figyelt kérdés
Nézegettem ezeket az oldalakat, és úgy látom 1 darab ruhákból rengeteg van.Tehát kicsi az esély, hogy pont az enyémet vegyék meg.Csomagba hány darabot érdemes belerakni?Fix áron, vagy licitálásra?Ebből a pénzből lenne gyermekeimnek karácsonyi ajándék, úgyhogy nem akarom elherdálni őket, vagy 1 forintért odaadni.Aki jártasabb már az eladásban kérem segítsen, írjatok véleményt!
2010. dec. 13. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

december tizenharmadikán ez kb. tök mindegy. Ha fix áron teszed fel a kutya nem fogja megvenni + küldeni az árát időben, főleg karácsony előtt, mikor nem épp a kinőtt gyerekruhák szezonja van. Fix árral lehet ülhetsz rajta két hónapig mire valakinek feltűnik.


Egy forintra a legjobb, akkor jól fel megy az ára, gyakran magasabbra, mint amennyiért fix áron senkinek nem kellett, csak arra meg kell egy 10 nap minimum, hogy növeld az esélyét annak, hogy valaki akit érdekel meglássa és licitáljon. Így aztán, ha már most elindítanád, akkor sem lenne meg a pénzded karácsonyra, de még azt is naivság várni, ha mondjuk hét napra rakod fel és huszadikán lejár, akkor meg lesz a pénzed időben, hogy még vegyél is valamit.


Erről a karácsonyról már lekéstél.

2010. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek


:((

2010. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Válogad szét idény szerint,és kor szerint,ne úgy legyen h 0-1 éves korig,hanem inkább pl. 0-6 hóig.Ha szép,esetleg márkás holmik vannak benne,akkor jó pénzért elmegy,még ha 1 ft-ért rakod is fel,sőt,én úgy látom,hogy ilyenkor még többért megy el,mint számítasz rá.Azért tegyél mellé fix árat is,sokan nem szeretik a licitálósdit.Szép képeket csinálj,rendben legyenek rajta a ruhák,ne gyűrötten,a zsákból kiszedve épp,ez sokakban kelt kedvet a vásárláshoz.
2010. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mégis jobb lenne külön. Ugyanis a csomagban feladott ruháknál kevésbé látszik, hogy pontosan mi van benne, nem tudsz annyi képet felrakni (vagy ha igen, az drága). Ráadásul csomagban sokkal olcsóbban kell adnod, hogy megvegyék.

Ahhoz, hogy megvegyék a terméket, tedd vonzóvá. Adj neki figyelemfelkeltő címet, jól sikerült képeket tegyél fel róla, adj róla bőséges leírást. Érdemes ilyen esetben valami személyes dolgot is írni, pl. ezt a ruhát nagyon szerette a kislányom, és olyan volt benne, mint egy kis töndér. Persze olyat írj, ami igaz.

Szerintem érdemesebb fix áron feltenned. Ugyanis már nagyon kevés idő van karácsonyig, mire a licit lezárul és a pénzeket megkapod, arra pár napot, akár egy hetet is rá kell számolni.

Esetleg amit el tudok még képzelni, hogy szetteket csinálj és azt add el. Mondjuk amiben van kis nadrág, hozzáillő pulcsi és egy hajbavaló vagy sapka. Ennek a címére találj ki valami jót, mondjuk "Tetőtől talpig öltözet" vagy ilyesmi. Oké, elismerem, a példám nem a legjobb, de ha gondolokozol, ki tudsz találni jót. Nézegess úgy aukciókat, hogy figyeld, melyik cím kelti fel a legjobban a figyelmed.

2010. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi minden eddigi választ!

Végül is az se gond, ha karácsonyig nem tudom eladni, csak a közeljövőben jöjjön vissza az ajándékok ára, mert a jövő év elején hatalmas kiadásaink lesznek:(

És hány darabot ruhát rakjak bele?

2010. dec. 13. 13:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Bontsd szét a ruhákat. Amik a lehető legjobb állapotban vannak, azokat felteheted egyenként is.

Ahogy az utolsó javasolta, érdemes kicsi csomagokat csinálni pl. 5 body v. 5 body+5 rugdalózó csomag, ezt te döntöd el.

Az 1 Ft-os liciteknél elég ritka, hogy nagyon jó árat kapsz, ahhoz nagyon szép darabnak kell lennie. (Nálam volt, hogy 52 Ft-ért vettem 2 db rugdalózót.) Ha többet teszel fel, mindenképpen ajánld, hogy nézzék meg a többi termékedet is, én szeretek egy eladótól többet venni, mert kevesebb a postaköltség.

2010. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én régóta eladó vagyok ezeken az oldalakon és az a véleményem, hogy jó áron csak a szép, hibátlan, márkás ruhákat tudod eladni! 1ft-ra szerintem se tedd, ha nem kifogástalan gyönyörű cuccokról van szó, mert félő, hogy nagyon keveset fogsz értük kapni, sajnos nagyon telített ez a piac! Lehet hogy idő kell hozzá 1-2-3 hónap mire el tudod őket adni. Sokszor még én is meglepődöm, hogy a szép és márkás ruháim a kutyának sem kellenek - vagy csak nem bukkannak rá a vásárlók? Mindenesetre a helyedben egyben próbálnám eladni, kisebb meló (fotózás, aukcióindítás, képfeltöltés) és egy csomagban elintézed a postázást is, nem darabonként 2 naponta futkozhatsz a postára. Remélem szolgáltam némi hasznos infóval!
2010. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én csak vásárló vagyok egyelőre, de nincs ppnzünk arra, hogy akár karácsony alkalmából új ruhákat vegyek a kisfiamnak. (Meg ajáéndékba úgyse ruhát kap.) Tehát én karácsony előtt is vásároltam a vaterán, teszen, és bizony fizettem is időben. :-)


Vevő szempontjából tudok segíteni. Én meg se nézem, ha egyenként teszel fel ruhadarabokat, pláne ha kis értékűeket, még jobban pláne ha licitre. Egy eladótól csak akkor éri meg vásárolni a pk miatt, ha több mindent veszek. Ezt úgy érheted el, hogy több egyféle, egyméretű ruhadarabot (pl 3 db bodyt, 3 db rugit, 5 db pólót) teszel fel alacsony fix áron vagy 1 Ft-os aukción.


Játszósat, foltosat, szakadtat, javítanivalót megint csak nem veszek. Ha használt is, de legyen kifogástalan állapotban.

2010. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia. én is teszveszes és vaterás vagyok, pár perce én is a ruhacsomagokat bújtam. úgy gondolom apró ruháknál midnenképpen érdemes csomagot készíteni, s igaza van aki írta hogy: pl. 0-3 hó vagy 56-62 stb...nagyobb dolgok pl: overáll, bundazsák érdemes egy darabjával feltenni....én nem veszek meg mondjuk 1db nadrágot meg rugit mert a postával növelten már turiban is kapok érte kettőt is.(legutóbb 180Ft-ért vettem két jó állapotú rugit)


jó árusítást.lehet még vásárolok is tőled?

2010. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak jó állapotúakat szeretnék feltenni,kb 200 ft-os darabárra gondoltam.De 100 ft-nál alább nem szeretném odaadni, ezért félek az 1 ft-os aukcióktól.Éppen nézegetem ezeket az oldalakat,és nem értem, némelyik ruhacsomagért 2-3000 ft-ot is adnak, másikért 500-on áll a licit (pedig nagyon szépnek tünnek a ruhák)
2010. dec. 13. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!