Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázmérés popsiban - hason,...

Lázmérés popsiban - hason, vagy háton feküdjön?

Figyelt kérdés

Tudom, biztos sokan hülyének fogtok nézni, de most elbizonytalanodtam... Eddig háton feküdt, mintha pelenkáztam volna, összefogtam a lábait, és viszonylag könnyen ment a dolog. De mostanában úgy kalimpál, dobálja a popsiját, hogy egyszerűen félek, hogy megsérti a végbelét a lázmérő.

Nem lehet máshogy mérni? Hason fekve is mondjuk elég elképzelhetetlen, mert akkor biztosan el akarna mászni..:) Nincs valami megoldás?

15 hós


2011. szept. 20. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindig hanyatt fekve mértem. Mármint a gyerek volt abban a helyzetben:)) Kösd le a figyelmét. Adj valamit a kezébe.Pl. távirányítót, vagy egy fényképet, amivel apával van és közben kérdezgesd ki van a képen. NEkem szerencsém van. Hőmérőzés közben meg sem mozdul. CSak annyit mondok, hogy most anya megcsikizi a popódat:)
2011. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Háton, és a kezébe adsz valamit, ami leköti (akár ennivalót kivételesen), ha nagyon nem megy, megpróbálhatod hónaljban is ennyi időssel már.

Ez gyerekfüggő, ki itt, ki ott "szereti jobban", de meg kell tanulni a módját.

Pl. ölbe veszed, mesét néztek, vagy magad olvasod neki (bár úgy a hőmérőt nehezebb tartani). A hőmérőt amúgy sose engedd el a kezedből hónalj esetén sem.


A hónalj általában kényelmesebb nekik, viszont az 10 perc, míg a popi csak három.


Hajrá!

2011. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az első kettő válaszolónak.
2011. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ennyi idősen már hónaljban mértem neki.

törökülésben ültem, az ölembe vettem, egyik kezemmel fogom a karját, másikkal a lázmérőt, hogy ne mozduljon el, neki meg az egyik keze szabad így kap egy izgi dolgot

2011. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a lányom egy hónappal fiatalabb a tiédnél és már ő sem hagyja mérni :) bár ő cumizik, és éppen ezért vettünk a Brendonban lázmérő cumit, 1900Ft volt és tizedpontosságú.
2011. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekünk olyan hőmérőnk van, amin egy nyuszi van, és mindíg mondom, neki, hogy anya megméri a hődet, és utána a nyuszit majd megkapod, és te teheted bele a tokjába" ez általában bevállik, persze közbe elmodnja, mit cisnál a nyuszi. vagy a másik, hogy a kezébe adom a számológépet, na az egy tuti figyelem elterelés:-) imádja nyomkodni:-) ja, és én hanyat fekve mérem a hőjét, háton tuti elmászna világgá:-) ő is 15 hónapos.
2011. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!