Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem hízott keveset...

Csak szerintem hízott keveset az 5. és a 6. hónap között?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a 6 hónapos bemutatáson és az elmúlt hónapban csak 25 dkg-ot hízott a fiam és nőtt 4 cm-t. A védőnő szerint teljesen normális tekintve hogy van tartaléka és most bújt ki az első fogacska is, amikor is egy héten át csak küzdött az evéssel.

3,36 kg és 52 cm volt születésekor, ma pedig 72 cm és 8,52 kg. Lényegében nagy baba, igazából azért aggodalmaskodok kicsit, mert hogy a méreteiből is láthatjátok, hogy eddig rendesen gyarapodott. Tudom, hogy most már sokkal lassabban fog hízni, nem is akarom, hogy 15 kg legyen egy éves korára, csak nekem furcsa, hogy az eddigi egy kilók helyett most ennyire keveset hízott. Gondoltam azért a fél kiló meglesz. Ne aggódjak, ha a védőnő sem aggódik? Ezek után is havonta mérik a súlyát? Mert minket hívott a következő hónapban is mérésre.


2011. szept. 20. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fél kilót híznia, főleg, hogy tök jó súlyban van, másrészt 4 centit nőtt egy hónap alatt!

Lányom vagy hízott, vagy nyúlt, a kettő együtt sose volt. S ő már 4 hónaposan lelassult a hízásban. De azért hízik és egészséges, ez a lényeg.

Tudom nem lehet a babákat összehasonlítani, de a fiad 5 kilót hízott 6 hónap alatt, lányom pedig alig 6 kilót, csak éppen ő már 11 hónapos! S ő is jól fejlődik, semmi baja. Szóval nyugi, nincs itt semmi gond!

2011. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szép is lenne ha ezután is havi 1 kg-ot hízna, tényleg 15 kilós egy éves lenne... :s az borzasztó lenne, gondolj bele, annyit meg kéne tartania, lehet nem is mászna, állna, ülne, lemaradna a mozgásban.


nem kell paraanyunak lenni, azt is megkockáztatom, hogy pár hónapig egyáltalán nem fog hízni :)

2011. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, havonta mérik 1 éves koráig :) különben meg felesleges az aggodalmad, miután megduplázták a súlyukat, már kevesebbet híznak a picik. Különben tényleg kis bálnák lennének 1 évesen :))) A 25 deka tökéletes, főleg, hogy amúgy is nagy baba. Az én lányom volt, hogy 20 dekát hízott a duplázás után, de soha nem aggodalmaskodtam miatt, hisz jókedvű, kiegyensúlyozott volt... és szépen szopizott is. Gondolom, a tiéd is ilyen. Meg ugye már sokat is mozognak ilyen idősen...
2011. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :-) így visszaolvasva a kérdésem már majdhogynem a butaság határát súrolja, csak jó hallani másoktól is, hogy ne izguljak.
2011. szept. 20. 15:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként egy örök mosolygós, kedves és izgága kisfiú, szóval csak látnám rajta, ha valami baj lenne...
2011. szept. 20. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
lányom a 4-6. hónap között alig hízott, előtte viszont sokat. egyre többektől hallok hasonlót, úgy látszik nem egyformán híznak. örülj neki, hogy téged nem stresszel a védőnő, hanem megnyugtat!
2011. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az 5 hónapos mérésen kaptam idegbajt a 300 grammjától. Aztán átgondoltam, ha a védőnő, orvos szerint rendben van, ráadásul akkor tanult meg forogni, kúszni (vagyis lemozog mindent), akkor nem aggódom.

Te se tedd! :)

Ja, és nekünk is voltak evési problémák az első fog miatt. Sajnos most a másodiknál is.

2011. szept. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!