Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen időben (eső szemetel,...

Ilyen időben (eső szemetel, kicsit fúj a szél is,14 fok) hogyan öltöztetnétek fel egy fél éves és egy másfél éves gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre, mert én ma le lettem cseszve egy vadidegen anyuka által!
2011. szept. 20. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

A fél évest: Body, hosszú ujjas rugi,sapka, vékony kabát+ takaró.

A nagyot: Póló vagy body, pulcsi, nadrág, zokni, átmeneti kabát, sapka, vízálló cipő.

Különben miért érdekel, ki mit mond? A te gyerekeid, te tudod, mennyire fázósak...

2011. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
miért, mi volt rajtuk?
2011. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így vittem ma ki a félévesemet: rövid ujjú body, zokni, farmergatyó és egy melegítőfölső, vékony sapi és egy takaró rá a babakocsiban. De nálunk volt kb. 18-19 fok, ha hidegebb lett volna, akkor a rövidujjú body helyett hosszúujjút adok rá, és vastagabb takarót. A szitáló eső miatt a lábzsák így is rajta volt, az sok levegőt lefog.

Én is kaptam már meg az utcán emberektől, hogy "jaj, nincs melege?"(20 fokban az ő 3 hónaposa csak bodyban és zokni nélkül volt, az enyém meg a fenti összeállításban takaró nélkül), vagy hogy "jaj, meg ne fázzon", a 27 fokban mertem ráadni rövidnadrágot . Nem tudom mit mondanak majd, ha télen kiviszem sétálni, mert a levegőzés kell a gyereknek és minden babának más a hőérzete, az én fiam kicsit fagyosabb, úgy vettem észre. A tiédet te ismered, ne foglalkozz másokkal!

2011. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A másfél éves volt a nő gyereke. Ami rajta volt (legalábbis ami látszott):

-hosszú ujjú pulcsi (kötött), gondolom az alatt póló vagy body

- melegítőnaci

- vastag téli overál!!


Az én lányomon bársony nadrág volt, rövid ujjú body, meg egy vastag (belül szőrös) pulcsi.

És az anyuka a bolt közepén nekiállt velem balhézni, hogy milyen marha felelőtlen vagyok, hogy lehet így alulöltöztetni egy ilyen kicsi babát??

Nem álltam le vitatkozni, de elgondolkoztam, hogy akkor most ki a hülye?

Vagy tényleg kevés ruhát adtam a babámra?

2011. szept. 20. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

15:29 vagyok!

Szerintem kicsit kettyós lehetett szegény, még hogy overálba öltöztetni a gyereket ilyenkor! Mit fog ráadni télen? A te kislányod szerintem pont megfelelően volt öltöztetve. Egyébként úgyis érezted volna rajta, ha fázik vagy melege van, szóval én csak a szegény másfél éves gyereket sajnálom, hogy ilyen lökött anyukája van :-)

2011. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen öltöztetted a babádat! Téli overáll majd bőven elég lesz a mínuszokban. Kíváncsi lennék, hogy ez a "kedves" anyuka mit ad a gyerekére akkor? Vagy talán télen majd ki se viszi... Én is látok extrém túlöltöztetett gyerekeket és olyankor elgondolkozom én vagyok-e a hülye vagy az ő szüleik... Hasonlóan túlféltett kisfiú van az ismeretségi körömben is: anyuka még tavasszal, 17 fokban is téli overallban hurcolta magával... Most 3 éves és érdekes módon állandóan beteg.. vajon miért? :)
2011. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Megnyugtattatok! :)

Az én lánykám amúgy sem egy fázós típus. Ha olyan helyre megyünk, ahol hosszabb időt töltünk (Tesco, pláza), akkor neki is kell vetkőztetnem, mert üvölt.

2011. szept. 20. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!