Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája (az enyém 6,5 hós) éjszaka felkel és gagyorászik, játszik a kiságyban, akár 1-2 órát is mire visszaalszik?

Figyelt kérdés
Már 3-4 hete megy ez. Nem minden éjszaka, de nagyon sokszor. Nincs semmi baja, nevetgél és gagyorászik magának. A rekord: fél 11-negyed 2-ig, mire nagy nehezen visszaaludt. Mire számítsak? Ki fogja nőni előbb-utóbb? Remélem előbb, mert már fizikailag nem bírom. Mert amúgy ezen kívül is fel szokott kelni pár percre.
2011. szept. 21. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen,csak az enyém már 1 éves lesz jövőhéten.

Nálunk kb. 3 hónapja tart............Feláll-leül-sikit-"beszél"-nevetgél.Nem egyszerű. a nagyobbik 2 éves korig csinálta.

2011. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónapos fiam is ezt csinálja. Ő is felkel egyébként is legalább kétszer háromszor, de olyan fél három, fél négy magasságában nem lehet visszaaltatni mert játszani szeretne és játszik is úgy, ahogy te is leírtad. Ilyenkor mi sem tudunk aludni, ráadásul a végére elfárad és akkor is nekem kell elaltatnom, pedig este tök egyedül alszik el vacsi után. Szóval elég fárasztó, de nem tudunk mit tenni, az az ő kis birodalmuk, ha akkor akarnak játszani, úgysem lehet megakadályozni :-)
2011. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen, de én nem mentem be hozzá. Szerencsére fél óránál tovább nem tartott ill. nem is hagytam, mert akkor kapott tápszert és aludt is. Szerintem nem szabad hagyni valamilyen módon vissza kell altatni hiszen az éjszaka alvásra való. Amúgy ez ilyen korban természetes abba fog maradni. Nálunk kb. másfél hétig tartott. Doki nénink is azt mondta, hogy hagyni kell. Én evéssel kontrolláltam és mi hamar túl lettünk rajta.
2011. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Napközben is a kiságyában van? Ott szokott játszani?
2011. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amikor álmos napközben beteszem, hogy ott aludjon el, de akkor is még forgolódik, nézelődik, játszik míg nagy nehezen elalszik. Tudom, hogy nem kéne hagyni ott játszani, de máshol meg még annyira sem alszik el. Szerintem már rájött, hogy a kiságyban aludni kell. Csak nem akar.
2011. szept. 21. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor türelem, el fog múlni. Valószínűleg az idegrendszer fejlődése, mozgásfejlődés, fogzás áll a háttérben. Kb. 10 hónapos korig tart, nekünk hamarabb elmúlt :)
2011. szept. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És ha a napközbeni alvását próbálnád meg átalakítani, akár némi nyűgösködés árán is? Lehet, hogy akkor túl sokat alszik ezért kipiheni magát éjjelre. Pl. az én fiamnak (szintén 6,5 hós) tudom, hogy kb 13 óra az alvásigénye, ebből 10 éjjel 3 nappal. Ha nappal vmi miatt többet alszik, akkor tuti, hogy másnap korábban kel.

Ja, meg amikor ő bepróbálkozott az éjjeli játékkal akkor betettem a kiságyba, sötétben, és otthagytam. Nem sírt, picit játszott, amikor rájött, hogy így elég uncsi, nyüszizett, felvettem, elaltattam. Bár szerencsére eddig csak 1-2 ilyen alkalom volt :))

2011. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az elveszett boldogság nyomában - A kontinuum-elv

Szerintem mindent megmagyaráz:)

2013. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!