Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám miért nem...

5 hónapos babám miért nem akar mást enni csak tápszert?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete már kap leveket. Préseltem már neki alma, répa, sütőtök, barack gyümölcsöket. Délelőttönként kapja kb 80 ml-t. Biztosan nagyon ízlik neki külön-külön, de ha keverek neki össze gyümölcsöket azokat is issza. Sőt, ha kiürül a cumisüvegből kérne is még. Gondoltam elkezdem neki adogatni reszelve vagy turmixolva is adni őket, de befeszül és zokog. A kanáltól meg öklendezik. Ha lecsúszik egy-két falat akkor is nagy fintorral és krokodil könnyekkel.

A másik, hogy írtak fel tejpépet is neki, de azt sem hajlandó megenni. Pedig azt mondják azt szokták szeretni a babák. Két félét is próbáltam már neki adni, de nem hajlandó elfogadni.

Abban kellene tanács, hogy aki már járt ilyen cipőben, hogyan fogadtatta el babájával az új dolgokat!


2011. szept. 21. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

kanál nem tetszik neki. meg kanál+új ízek, ez sok neki egyszerre. talán a tejpép hasonlít legjobban a tejhez, kezdjétek azzal és ha már megy, utána jöjjenek a gyümölcsök.

az én babámnak az összes gyümölcs magában nagyon savanyú, de pl. krumplival keverve már megeszi

2011. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:
Igen, sok neki az új dolog. Ne akard minden áron belé tömni az ételt, hagyd előtte először csak játszani fog vele aztán megnyalja és rájön hogy annyira nem is rossz :)
2011. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én babám a tejpépek terén is nagyon válogatós volt. Szinte csak a natúrt, a vaníliásat, és a kekszeset, csokisat ette meg (utóbbi kettőt persze később). Némelyiknek nagyon "műanyag" íze van, ezeket nem is erőltettem neki.

Kanálból is érdemes több félét kipróbálni, mert a formája is számít, nem mindegyikkel kényelmes az evés!

Sokáig az én kicsim sem szerette magában a gyümölcsöket, mert savanyúak / savasak voltak. Nála a krumplis megoldás sem vált be, mert a krumplit sem szereti (csak paradicsommal, de ez is későbbi történet).

Náluk ezekből kifolyólag előbb voltak az étrend részei az első főzelékek, majd szép lassan megszeretett minden gyümit is. Annyira, hogy fogzás idején, szinte csak gyümölcsön meg tápszeren élt.

Légy vele türelmes, hidd el, észre fogod venni, amikor már szívesen elfogad új dolgokat, vagy kedve lesz újra próbálni, amit elsőre nem szeretett.

2011. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy amikor a babának nincs jó kedve, mert jön a foga, álmos, akkor mindig inkább a bevált dolgokkal próbálkoztam, még ha ez a változatosság rovására is ment.

Amikor mindketten kísérletező kedvűek vagyunk, a körülmények is nyugodtak, akkor próbálkozom új ízekkel, vagy most már darabos falatkákkal.

2011. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még nem érett meg a hozzátáplálásra. 6 hónapos kor előtt tápszeres babáknak sem kell mást enniük.
2011. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!