Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el? Miért megy...

Hogy altassam el? Miért megy ilyen nehezen?

Figyelt kérdés
kislányom 6hetes múlt,de az elmúlt napokban kínszenvedés lett az elalvás.Szinte csak rajtam hajlandó elaludni,valamikor még úgy sem.cumit kiköpi,-aztán újra követeli.Hiába eszem magamhoz nem nyugszik meg.Ha lerakom a kiságyba sír.Hagynom kéne sírni???!!miért lett ilyen nehéz az elalvás??Eddig semmi gond nem volt...Nincs valami tippetek mit tehetnék??
2011. szept. 22. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Valoszinu hogy mar nem akar elaludi olyan hamar, tobbet akar fent lenni:)

En mindig azt csinaltam hogy: alvas eves peluscsere nezelodes alvas

Nagyon ritkan aludt el eves kozben vagy utan. ekkor mindig babusgatas nezelodes volt.


persze ez csak tipp minden baba mas:)

2011. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 alaszka ***** válasza:
Hát okos tanácsot én se tudok, az enyém 3 hónapos, de még mindig vannak éjszakák, hogy csak rajtam hajlandó aludni. Én sírni hagyni nem tudnám, 1-2x volt hogy már annyira kivoltam, hogy egy-egy félórát sírt magában szegény, mert már semmi sem segített, és letettem, hátha elfárad, de az enyém kitartó nagyon, arról nem beszélve hogy az senkinek sem jó, se neki, se neked. Ha csak enni kérne éjjel, azzal kiegyeznék, de ha valami zavarja (front, fogzás, hasi) akkor bármit csinálok, nem használ, van hogy ringatom, és az se jó neki, a cumit az enyém is kiköpdösi. Aztán meg van olyan éjjel, amikor simán leteszem 10-kor és csak 2-kor ébred legközelebb, eszik, visszaalszik. Na ezek a napok nálunk is csodaszámba mennek egyelőre...Kitartás!!! Nem hasfájós amúgy a babád? Mert nekünk az 3 hetesen kezdődött, és mostanában maradozik el.
2011. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kriszti0822 válasza:
Ez nálunk is valahogy így volt,az én fiam most 3 és fél hónapos,eleinte evett letettem és aludt aztán már egyre többször igényelte,hogy többet foglalkozzak vele.Én hagytam,hogy cicizés közben aludjon el,ez őt is megnyugtatja,ha nyűgös akkor még most is van,hogy így alszik el.Most már hétről-hétre ügyesedik,okosodik,igényli a figyelmet,kicsit mindig várja a két alvás közti játékot anyával!
2011. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én kegyetlen anyuka vagyok, de én hagytam sírni. Sírás és sírás között óriási különbség van. Ha tudom, hogy csak nyűglődött és nem volt egyéb problémája, akkor én hagytam őt. Percenként, majd ritkábban ránéztem, hogy tényleg nincs semmi baj. (tudom, ha sír baj van, de nem mindegy milyen "baj") Végül megtanult egyedül elaludni. Ma már csak leteszem az ágyába, elbúcsúzom, szép álmokat kívánok és magára hagyom. Nálam bevált e "rossz" módszer.
2011. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!és igen,sajnos hasfájós is a kislányom,ami nehezíti az alvást..De amikor éppen minden rendben van,pocak sem fáj akkor is nehezen megy az elalvás...nappal..Éjjel egy-kettőre elalszik..érdekes...
2011. szept. 23. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!