Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is nehezen megy az...

Csill79 kérdése:

Nektek is nehezen megy az altatás 1 éveseteknél?

Figyelt kérdés
Soha nem ringattam,mindig a saját ágyában aludt.Nem veszem ki az ágyából altatás alatt.Megissza a tápszert és üvölt,bemegyek simi-simi,visszafektetem,kijövök,ordít:(Kicsit hagyom,majd megint bemegyek, visszafektetem,kijövök,cumit odaadom,de kidobja az ágyból és ordít.Mostanában már megint 45 perc mire nagy nehezen elalszik a végén adok neki vizet,mert csak azzal alszik el nagy nehezen.Van,hogy még a tápszer után 3szor viszek neki vizet mire hajlandó elaludni.Voltak jobb időszakok,de nagyjából az eleje óta nehéz elaltatni.Tudnátok valami tanácsot adni?Hagynom kéne sírni,aztán csak elalszik?Ez így nagyon fárasztó minden nap:(
2011. nov. 7. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem azért elég kegyetlenség, hogy soha nem ringattad. de ez az én véleményem.

Nekem a kislányom jó alvó, vagy is ez is szerintem.


De ahhoz hogy jó alvó legyen, vannak neki is feltételei. elég álmos legyen, elég levegön és mozgása legyen elötte.

Pl tegnap ö is nehezen aludt el. már nagyon ritkán igényli a ringatást, mindig elalszik a tejen, de akkor mindig a kezünkben van. majd megy az ágyba és alszik.

na tegnmap 3 órát aludt délután, így hiába tettük le 8-kor ugyan az a szitu amit mondasz. tegnap meg még ki sem tudtunk menni. így kivettem az ágyból. játszott még egy órát, közben kakilt is, biztos az is volt a baj. és 9-kor szépen letettem, simogattam pár percet és aludt is.


sírni semmi képpen se hagyd. annak nincs értelme.

azt nézd meg mennyit aludt délután, mikor.

2011. nov. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nem megy nehezen az altatás. De szerintem ehhez nagyban hozzájárult, hogy mindig segítettem neki elaludni. Nem kapcsolódik nála semmilyen negatív élmény az esti elalváshoz. Én úgy csinálom, hogy odafekszem mellé (neki már juniorágya van a miénkkel összetolva), simogatom, és pár perc múlva alszik.


Ha hagyod sírni, el fog aludni egy idő után, de inkább azért, mert elfárad bele. Szerintem ez nem jó módszer hosszútávon.

Egyébként miért nem ringattad sosem?


Van egy könyv, Margot Sunderland: Okosan nevelni tudni kell. Abban ez van:


Az író sok hasonlatot hoz az állatvilágból. Az emlősök így vannak genetikailag beprogramozva: sírással fejezik ki, hogy segítségre van szükségük a szeparációs szorongás leküzdéséhez. Ha az évek során következetesen megnyugtatjuk gyermekünket mikor zaklatott, az agyban hatékony stresszválasz-rendszer fejlődik ki. Ha egy babát túl gyakran hagynak sírni, túl érzékeny lesz a stresszválasz-rendszere, a kortizol folyamatosan magas szintje károsíthatja az agyat. Ez felnőtt korban elmúlás miatti szorongáshoz, függőségi betegségekhez vezethet. A baba megnyugtatására javasolja: érintés, szopás, meleg (víz), ringatás, hangok.

2011. nov. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, nem írtam, 14 hónapos, de 12 hónaposan kapta már a juniorágyat.
2011. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még ez is a könyvajánlóból van:


A babáknak segítségre és biztonságérzetre van szükségük az elalváshoz. Szól az együttalvásról, ami kulcsszerepet játszhat a hosszú távú mentális és fizikai jólét megőrzésében. A szoros fizikai kontaktus szabályozza a baba éretlen testi és agyi rendszereit.

Megemlíti a biztonságos együttalvás szabályait. Arról is beszél, hogy fontos a szülő kipihentsége, így ha nem működik az együttalvás az egész éjjel folyamán, keressenek a szülők más megoldást.

Az alvástréningekkel kapcsolatban megemlíti, hogy a babák nem tudják magukat megnyugtatni, ehhez segítségre van szükségük. Ha sírni hagyják, egy idő után elaludhat, de stresszes állapotban, így sokszor felébredhet. Ehelyett szelíd módszereket - ami nem jár sírással - javasol.

2011. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Soha nem hagyom sírni sokáig és mindig megpróbáltam neki valahogyan segíteni az elalvásban,de hiába próbálom kivenni és ringatni,fogalma sincs,hogy mit akarok.Akkor minden kellene neki,ki akar mászni a kezemből és játszani akar.Ha beválna ringatnám,nem vagyok kegyetlen!
2011. nov. 8. 13:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy szimplán csak nem álmos még amikor altatnád. Ilyenkor a napirendet kell megnézni, hogy jól vannak-e elosztva az alvások és hogy mennyire fárad el a baba. Legyetek minden nap levegőn pl.
2011. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
A fiam kb. 6 hónapos korától egyedül alszik. Addig cicin aludt el, majd beraktam. Aztán cici után ébren maradt, akkor az ölemben simiztem, beszéltem neki. Aztán 1 év körül cumisüvegből iszik tejet az ölemben, puszi simi és leteszem. Nincs sírás. Szerintem legalább a tápszert ne egyedül igya meg, hanem az öledben. Közben nézzetek mesét vagy dúdolj neki. Ha megengedsz egy megjegyzést, szavaidból úgy tűnik, mint akinek az altatás egy szükséges rossz, amin gyorsan túl kell lenni minden nap.
2011. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!