Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam, ha én leültetem 5-10...

Fiam, ha én leültetem 5-10 percet ül, de magától még nem ül fel, hagyhatom, vagy nem szabadna? 6.5 hónpos.

Figyelt kérdés

6.5 hónapos fiam 5-10 percet is szépen megül magától.De önnálóan felülni még nem tud.Szabad akkor így ültetnem,vagy csak akkor ha már magától ül fel?

Amúgy szeret ülni,amikor a hátán fekszik akkor emelgeti a fejét,mintha hasból akarna felülni.


2011. szept. 22. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad! Az én lányom is hasizmozik, hogy tudjon nézelődni, de abból nem lesz felülés. Majd ha már mászik, vagy legalábbis négykézlábra áll.
2011. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem ül önmagától, addig nem szabad őt ültetni.

Lányom 8 hónaposan ült teljesen magától, addig nem is erőltettem. Viszont ő is állandóan hasizmozott, emelgette a fejét, próbálkozott, de az igazi ülés mászásból lesz.

2011. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 22. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ne ültesd fel, mert nem elég erős hozzá még a hátizma, ha magától nem ül fel. Ne aggódj, még bőven van ideje felülni, magától ahogy kell :-)

De az ültetést tényleg nem szabad, nagyon sokat árthatsz neki, ami kihat az egész életére.

Ezért nem szabad pl. ilyen picinek ameddig nem ül pl. rugós hintába, kompba rakni. - bár a kompot én borzasztóan ellenzem.

2011. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rugós hintát a védőnő ajánlotta,segít a mozgásfejlődésben és a fiam szereti is.Mielőtt megvettem utánaolvastam és több szakember is azt mondja,szabad a rugóshintát akkor is használni,ha még nem ül stabilan.
2011. szept. 22. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De rugós hintából is többféle van ám, és nem mindegyik jó. Azt a fajtát ajánlják az ülni nem tudó babáknak, ami olyan, mint egy kenguru. Az stabilan tartja a baba gerincét.


Szóval ez jó:

[link]


Ez meg nem:

[link]

2011. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak teljesen igazat adok és az előtte szóló kismamának is. Egyébként a hinta dologról én is sokat hallottam, nekünk is volt elektromos hintánk, az a kis ringató hinta.

Egyébként a védőnők hajlamosak első babás anyukáknak jóóó sok hülyeséget összehordani, és a lényeget meg nem mondják el, az utolsó válaszoló nagyon korrekt volt.

A hinta is többet árthat, mint használ, ha nem jót veszel, hanem olcsó gagyit, vagy nem megfelelő korban teszed bele a babát.

Egyik ismerősék vettek a gyereknek, 4 hónapos volt, úgy nyeklett benne, mint egy rongybaba, de milyen aranyosan nézelődik belőle, hogy érdeklődik" mondatokkal megmagyarázták maguknak, hogy ez jó. Aztán 5 hónaposan kompba rakták, mondván a hintában is olyan aranyosan nézelődött, hát a komban is jól érzi magát...most 9 hónaposan triciklibe szíjazták - a kormányt és a lábtartót se éri el - de milyen jól érzi magát ott is....eredmény: a kislány 9 hónaposan nem ül egyedül, nemhogy kúszna, vagy hason próbálkozna bármit is, és mentálisan is le van maradva a többiektől, mert nem érte megfelelő inger az idegrendszerét...szóval...Okosnak kell lenni, mindig okosabbnak és mindig külső szemmel kell nézni a babádat, ha jót akarsz neki és nem a strucc-politikát folytatni inkább, valamint bedőlni a védőnőnek és sokszor a gyerekorvosnak is sajnos.

Mindig tartsd szem előtt a mozgásfejlődési állomásokat, mert azok nagyon fontosak.


-a kérdésre a válasz a litánia után: ne ültesd semmiképpen, mert a válaszolóknak igaza van, eljön az idő, amikor felül magától, ameddig ez nem történik meg nem érett rá. Nagyon sokat árthatsz a babádnak, ha erölteted.

2011. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!