Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laevolac szirupot ti hogyan...

Laevolac szirupot ti hogyan adtátok a babátoknak (7,5 hónapos múlt az enyém)?

Figyelt kérdés

Hány deci vízhez adjátok az 5 ml szirupot amit ír?


22 utáni következő etetéskor is jó vagy reggeli első éhgyomorra?

Nekem éjjel nappal szopik. Van hogy 20 után, s vagy felkel 22 -kor vagy csak éjfélkor legközelebb, s 2-3 között valamikor, majd 5-6 körül, s 8kor is szopizik.


S hogy ha nem vízhez, teához adom neki, hanem gyümölcsléhez? bébiital formájában adnám a gyümölcs levet, mert se a kamilla teát se a vizet nem issza, se a csapviz se a bébiviz. S ez által hogy kevés folyadékhoz jut, próbálkoztam ma a bébiitallal vizzel hígitva. Így megindult neki a széklete, de nagyon szenved, s nagyon nehezen jött. Próbálkoznék mellette a sziruppal, mert már 2 hete nem volt széklete. Amit ki is nyomott, visszacsúszott, vagy kicsi ami kijött, az meg kő kemény volt :(

Rossz nézni a hogy szenved, s védőnőtől kérdzztem milyen szirupot vegyek neki. Ezt a levolacot ajánlotta.


S anyukám mondta még hogy amit 3-4 között adok neki tejpépet, úgy olvasta a tájékoztatón, abba is adhatom. Abba is lehet?

de azt este nem kap, csak délután


2011. szept. 22. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

reggeli első etetés előtt kell adni, nem éjjel, nem du.

ott van a betegtájékoztató, olvasd el és azt kövesd!


éjjel meg egyébként nagy butaság lenne hiszen 2 órán belül fejti ki a hatását, éjjel 2-kor már csak nem kéne a babádat ilyennel zargatni, nem?

nem vízzel kell babáknak hanem tejjel, az is benne van a betegtájékoztatóban, egy kiskanál legyen összesen szirupostul, tejestől. (picit fejjél le és abba mehet az 5ml)


de mondjuk nem értem, ha már te is rájöttél, hogy azért van székrekedése mert nem iszik akkor inkább itatni kéne nem hashajtózni! mindent megpróbáltál? többféle cumisüveg, a melledhez hasonló cumi hozzá, kis kávéspohár, itató, tanulópohár, kulacs, kiskanál, fecskendő, stb. annyi mindent ki kell próbálni míg rájössz mi a jó.


a laevolac az egyébként ennyi idősnek tényleg a legjobb, ez terheli meg legkevésbé a szervezetét, de ha 2 hete nem kakilt akkor kúpot kéne adni, annyi idő alatt besül... :S

de 2 hétig ne hagyd, bélcsavarodást kaphat, legkésőbb 10 nap után vidd el orvoshoz beöntésre mert nagy baj történhet!

2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!én úgy tudom a nap bármely szakában lehet adni!A lényeg hogy két étkezés között kapja.Mivel kicsi babák öt milit kaphatnak én úgy csináltam hogy nem higítottam hanem utána megszoptattam egyből!nálunk a hozzá táplálás elején volt rá szükség és használt!Remélem tudtam segíteni!
2011. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
még annyit írnék, hogy bármit amit a babádnak beadsz annak olvasd el a betegtájékoztatóját!!!! ne anyukáddal olvastasd el, te olvasd el!!!!
2011. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Itt írták nekem h 22 órai etetés után adjam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Meg elolvastam, de nem írja, vagyis nem látom h mennyi vizhez keverjem. Anyukám is elolvasta s ő mondta h írták a tejpépet, bár én nem találom h írták volna, azért kérdeztem. Amúgy reggeli első utánit olvastam de azért kérdezem meg aki adott, hogy csinálta mert az biztosabb úgy.

2011. szept. 22. 13:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnák h már több mint egy hete nem kakilt, s írt fel gliverines kúpot, de az nem használt, kétszer is adtam 2 napon belül, de többször nem merem, meg írja h nem lehet, s a védőnőtől rákérdeztem a szirupra. Amúgy írta a vizet teát, gyümölcslevet s tejet is, de nem írta mennyi adaghoz, vagy legalábbis nem találtam a leírásban, csak azt h 5 ml szirupot
2011. szept. 22. 13:32
 6/12 A kérdező kommentje:
A cumisüvegben meg a melegben elfogadja a vizet, abból ivott már tápszert is, meg anyatejet is, s gyümölcslevet is abból kapta. S úgy megissza, csak a vizet, ha nincs meleg, meg a teát nem issza abból. Akkor nem azzal van a gond. Pohárból nem merem itatni, csőrös meg nincs, s itt nem is kapnék ahol vagyok, csak 2 hét múlva tudnék menni ha hazamegyek.
2011. szept. 22. 13:33
 7/12 A kérdező kommentje:
kanalat se fogadja el, ha tea van benne, üvölt ha szájához ér s megérzi az ízét, s csapkod a kezével
2011. szept. 22. 13:34
 8/12 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:25


Nálunk is a hozzátáplálás óta vannak gondjai, azelőtt soha. Még hasfájós se volt.

S nálatok azóta már nem kell használni? csak akkor az egyszer? Ezek szerint lehet simán, s egyből szoptassam meg?


Elovastam én is az adagolás részét, meg mielőtt használni fogom, részletesen el fogom olvasni, mindig elolvasom, csak az szúrt nálam szemet, hogy nem találtam h mennyi vizeh vagy bármi folyadékhoz amik fel voltak sorolva adjam az 5 ml-t.

Anyukám utánam olvasta, s ő mondta h írt valami zabkását vagy mit s hogy tejpéphez is keverhetem.

2011. szept. 22. 13:37
 9/12 anonim ***** válasza:

ha elfogadja az üveget csak a vizet, teát nem akkor adj neki gyümölcslevet, 100%-osat, sok vízzel higítva, épp csak egy kis színe legyen csak igyon! napi fél liter meginna, biztos a kaki is megoldódna. adj baracklevet az még hajt is kicsit


furcsa, hogy a dokitok nem csinált semmi, 2 hét az rengeteg! tornáztasd meg, bicikli meg a 2 lábát egyszerre emelgesd, masszírozd a pocakját, körkörösen az óramutató járásával ellentétesen, először a tenyeredet tedd rá a pocakjára és úgy, kicsit nyomd rá de ne fájjon neki. aztán a csípőcsontja fölé két oldalra tedd a középső-mutató ujjadat, nyomd be neki, hogy elérd a beleit de persze óvatosan, és így is körkörösen 5-5 percig. ez jól megmozgatja a beleit, aztán megint torna. ez mehet naponta többször is!

2011. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálás közben nálunk egy hét után megoldódott persze akkor folyamatosan kapta naponta aztán próbára abba hagytam és már nem volt gond!Nekünk a nurofen adagolója jó segítség volt!Sok sikert!
2011. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!