Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok a babátoknak ismerős...

Adnátok a babátoknak ismerős anyuka tejét bevizsgálás nélkül? Gyógyszereket kell szednem, egyelőre fejek, a tejet pedig kiöntöm, a babám két hetes múlt.

Figyelt kérdés
2 ismerős anyuka is felajánlotta, hogy adnak tejet, mert nekik sok van. Mindkettőt ismerjük jól, kifejezetten egészséges életmódot élnek, nem dohányoznak. De mégsem tudjuk eldönteni a férjemmel, hogy adjuk-e a babának az idegen tejet.
2011. szept. 1. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem .. semmiképp.
2011. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sem adnám. Hiába ismeritek, nem éltek velük napi szinten. Nem tudod, hogy miket eszik, mennyit. pl. lehet, hogy bátran ehet mindent, mert az ő kisbabája nem érzékeny rá, a tied meg hasfájós lesz tőle.

Addig inkább tápszer, fejés és amint lehet, újra a saját tejet adnám a kicsinek.

2011. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én adnám és én is adtam így tejet a legjobb barátnőm kislányának, mikor bajban voltak. Előtte és amíg tejet adtam is százszor jobban odafigyeltem, h mit eszek-iszok és ráírtam a tejre, hogy aznap miket ettem. így láttuk, hogy az ő babája milyen ételeket hogyan bír.
2011. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom!

Érdekes! Híznak, nőnek szépen a gyerekeik (tehát jó tejük van?)?

Én anno leakartam adni mert nagyon jó tejem volt, nagyon tápláló és rengeteg! Sajnáltam a mosogatóba öntögetni de megtettem mert kellett volna tbc vizsgálat amiből terhesen csak 4et csináltak, tűdőszűrés stb... nem volt kedvem végig járni!


Pedig úgy hidd el, hogy 4310 grammal született a fiam 4130 volt mikor hazahoztuk az 1 hónapos státusz vizsgálatánál már 6200 volt! 3 hónapos státuszánál 9540 gramm!!!

A védőnő nézett nagyokat, mondta hogy adjam le mert a baba aki megkapná milyen jól járna de nem volt időm elintézni az orvost!

2011. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor fogadnám el, ha tudnám róla, hogy nem eszik olyan dolgokat, amiket szoptatás alatt nem ajánlott, ha tudnám, hogy nem kapkod be gyógyszereket, ha tudnám, hogy tiszta, nem ótvar a lakásuk, normál körülmények vannak náluk, szóval ilyen esetben igen, elfogadnám (mi is sajnáltuk szembeszomszédasszonnyal, hogy nem egyszerre voltunk ilyen helyzetben, mert szívesen segítettünk volna egymáson - feltétel nélkül megbíztunk volna a másikban).
2011. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én együtt szültem két sógornőmmel.Én simán megengedtem a sógornőmnek (férjem testvére), hogy megszoptassa Lillust, ráadásul a keresztanyja.Igaz kicsit fura érzés volt, de az anyatej mindennél jobb táplálék. Ő is egészséges életmódot folytat, nem cigizik, nem iszik egészséges nő, így gondoltam nem ártok ezzel a babának.
2011. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindkettőjüket jól ismerjük, abszolút normális, jó körülmények között élnek, mindkét gyerkőc szépen fejlődik, az egyik anyuka kifejezetten egészséges életmódot folytat (sokkal inkább, mint én).
2011. szept. 1. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen,adtam volna, ha kapok ilyen felajánlást, de mivel nem kaptam a fiam sem kapott. Ha anyira jól ismered valóban akkor igen, de ha csak látásból akkor nem.
2011. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem kérdés. Szerintem fogadd el, ha szívesen adnak. Én azért nem kértem egyébként a tejleadó állomásról, mert ismertem olyan anyukát, aki a tejleadás mellett dohányzott. Na kösz nem, akkor inkább a tápszer.

De ha nálatok minden szempontból rendben vannak, akkor igen, adnám.

2011. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam! 3 barátnőmtől is kaptunk, csak az egyiküké volt bevizsgálva. De attól nem lakott jól a lányom.

A másik két tejet viszont el sem fogadta sajnos. Pedig az egyik anyukától kaptunk több, mint 1 litert egyszerre.

Egy próbát szerintem mindenképpen megér.

Ja, és nekem a védőnő mondta, hogy ha nem egyidősek nagyjából a babák, akkor nem fogja meginni a tejet.

Amit nem ivott meg: az egyik baba pár nappal, a másik 2 hónappal idősebb.

Amit megivott: 4 hónappal idősebb baba. :)

2011. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!