Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Borostyán nyakláncról vélemény...

Borostyán nyakláncról vélemények? Nektek bevált?

Figyelt kérdés
Valóban görcsoldó, fájdalomcsillapító hatása van érdemes kipróbálni és ha igen mikortól? A babám 6 hetes és eléggé hasfájós. Ha jól tudom még fogzáskor szokták javasolni. Ha kipróbáltad/használod leírnád a tapasztalatodat? Köszi előre is.
2011. szept. 22. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
kisfiamnak 3 hónaposan vettem.azóta nemis vettem le a nyakából igy nem igazán tudom hogy milyen lenne nélküle mondjuk a fogzás.hasfájós akkor már nem volt mikor vettük.szerencsére a fogzást(16 van neki)nagyon jól viselte.
2011. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

HÜLYESÉG, és BALESETVESZÉLYES! Embereknek hogy a fenébe lehet ennyi eszük? Gyerek nyakára SEMMIT nem aggatunk, mert simán felakasztja magát! Elég, ha beleakad éjjel valamibe, és a baba megfullad!


Ennyi idi.ótát, komolyan mondom!

2011. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem balesetveszélyes, ha az lenne nem árusíthatnák! Akkor lenne igazad ha túl hosszú lenne a nyaklánc, de nem véletlenül 32,5 vagy 33 cm a legnagyobb a babaméretek között, ezzel nem tudja megfojtani magát. Ki van ez találva úgy hogy jó legyen. Nekem nagyon sok ismerősöm használja és mielőtt vettünk én is kikértem a véleményeket, és többen mondták hogy eleinte féltek ettől, de rájöttek a használat során hogy lehetetlen hogy kárt tegyen a gyerekben. Most már mi is használjuk, és mondhatom hogy tényleg jó és egyáltalán nem veszélyes! Én inkább ezt használom mint hogy állandóan fájdalomcsillapítózzam a gyereket.
2011. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 2 hónapos kora óta hordja, most 1 éves remekül bevált. Megszokta, nem piszkálja, és nem akadt be sehova. 30 cm-es, így le sem lóg. (Ennyi erővel a rugdalózó nyakával, vagy garbós nyakú body-val is is felakaszthatná magát, kedves "idiótázó". Ön nyilván a kényszeresen válaszolnom kell minden kérdésre csoportba tartozik.) Ha beakad valahová, max. elszakad ( tapasztalat). Szemenkénti csomózással készült, így nem gurul szét ha ne adj' isten elszakadna. Fogzást meg sem éreztük, beteg 1x sem volt (kopp-kopp-kopp)
2011. szept. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én kérdeznék, ha lehet. Az, hogy egyfolytában használjátok, mit jelent? Éjjelre sem veszitek le? És fürdésnél? Kaptunk ajándékba a barátnőmtől, mondjuk én is vettem volna, mert általában jókat olvasok róla. Alváshoz leveszem én, mert azért igy vagyok nyugodt.
2011. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

A Gyermekem első négy fogával nagyon megszenvedtünk, aztán megvettem neki. A többi 16 úgy bújt ki, hogy meg sem éreztük. 11 hónaposan került fel a kis nyakába, és 2 éves múlt, amikor elszakadt és már nem tettük vissza. CSak jó tapasztalatom van róla. Mi mindig hordtuk, szerintem talán egyszer vettem le róla valamiért, de fürdésnél és alvásnál is mindig rajta volt.

Ja és a világon nem hallottam még olyat, hogy bárkit megfojtott volna, pedig hidd el, elég körültekintő vagyok!

Aki pedig leidiótázott, üzenem, hogy nála nagyobb idióta nem kell... okostojás!

2011. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónapos a kislányom, 4 hónapos kora óta hordja. Hasfájásnál nem próbáltam, csak a fogzás miatt kapta. A fenyőgyanta (ami a borostyán tkp.)a bőrrel érintkezve fejti ki a pozitív hatást, ezért nem jó pl. ruhán át viseltetni.


Éjjel-nappal rajta van, szintén egyenként vannak csomózva a szemek és arra figyeltem, hogy megfeszítve ne érjen el a szájáig. Én eléggé parázós vagyok, sokat vívódtam, rajta hagyjam -e éjszakára. Van légzésfigyelő-bébiőrünk, így mertem rátenni, nappal meg úgyis látom, mit csinál.


4-5 hónapos kor körül érdemes rátenni, hogy megszokja, és ne foglalkozzon később vele, ne piszkálja, tépkedje.


Nem tudom, mennyire hatásos, mert nincs tapasztalatom, hogy viselné a fogzást nélküle. 2 foga van már, elég nyugodtan viseli, de a nagyon éles fájdalomnál homeopátiás szert is adok neki.


Arra kell figyelni, hogy az ágyában ne legyen semmi olyan, amibe beakadhat, pl. az ágy 4 sarka ne "oszlopszerű" legyen, amire feltekerheti magát a lánccal.


De erre is igaz, mint minden más babás dologra: a szülő felelőssége, mennyire figyel oda. Aki nagyon aggódós, annak nem javaslom éjszakára(max. bébiőrrel).


Amúgy szerintem ez sem csodaszer, de vmennyit tompíthat a nyugtalanságon.

2011. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TKI Ibolya ***** válasza:
16%
Mi hagymát szorítunk a hóna alá meg bekenjük az arcát pipamocsokkal!:D
2011. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TKI Ibolya ***** válasza:
16%
Ja és a fokhagyma füzérről a kiságy sarkában el is feledkeztem!
2011. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És ha a fokhagymafüzérbe akad bele a lánc ? :) Viccet félretéve mibe akadhatna bele a kiságyban ? A plüssmaci nyakára ráhúzza a pár hónapos baba ? Nem akad bele semmibe, hacsak nem döf az ember a kiságy közepére egy pár centis fadarabot... Én abszolút lánc párti vagyok !!!
2011. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!