Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ad sok szülő rágcsálni...

Miért ad sok szülő rágcsálni valót, nasit a babának?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy kekszet, kölesgolyót, babapiskótát adnak a babának csak úgy rágcsálni.

Én azt nem értem, miért kell rászoktatni őket? Ha nem éhes, ne nassoljon, ha meg éhes, akkor meg kell etetni. Persze ez az én véleményem.

De nagyon kíváncsi vagyok, mi az oka, hogy ennyien szoktatják rá a babát az etetések közti nassra.


2011. okt. 17. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon-nagyon egyetértek veled Kérdező.

Nálunk a családban minden anyuka nagy nassoltatós volt, kövér is volt minden gyerek, mint a malac.

Köztük én is.

Akkora munka volt lefogyni, és megtanulni, hogy csak akkor eszünk, ha éhesek vagyunk, hogy csak, na!

Maximálisan igazad van.

2011. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Ezen már én is sokat gondolkodtam, pedig nem vagyok anyuka. Ezzel tulajdonképpen a szülők szoktatják rá a gyereket a nassolnivalóra, aztán meg ha cirkusz van a boltban, akkor csodálkoznak. Elképzeltétek már, hogy mi lenne a gyereketekkel, ha nem is ismertetnétek meg az édességekkel? Érdemes lenne kipróbálni!
2011. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Lányom 9 hónapos.Azért adok neki jelenleg étkezések között babapiskótát, hogy gyakorolja a rágást.Finom is, könnyen rágható, szét olvad a szájában.Azért 2 etetés között adom, mert akkor már kicsit éhes, de még nem annyira, hogy túl gyorsan egye és esetleg megakadjon a torkán ha nagy falatot nyelne le.
2011. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Magát a rágást szokja, amikor még amúgy pépeset eszik. Később ezt el lehet hagyni. Nem a táplálékbevitel a lényeg benne.
2011. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Védőnő mondta egyébként, nem én találtam ki
2011. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

én nyers gyümit szoktam adni nekik főtékezések között(3 és 1.5 évesek). De pl amikor játszózunk, hiba uzsiznak előtte és hiába érünk haza vacsira, muszáj vagyok valami szilárdabbat is levinni, mert annyit ugrálnak meg rohangálnak, hogy pótolni kell az energiát, úgyhogy ilyenkor meg szoktam kínálni őket egy kis zabpelyhes keksszel v egyéb saját sütésű cuccal (+ gyümölccsel). Ennek ellenére alig várják a vacsit, :-) de ha pl nem adnék nekik játék közben ,akkor leesne a vércukruk, és akkor borítékolható lenne a hiszti.

De egyébként nálunk nem divat a nassoltatás(szerencsére engem az anyukám így nevelt) de bizony nagyon komoly csatákat kellett vívnom anyósékkal emiatt :S

2011. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Én is gyümit szoktam neki adni meg max saját sütésű kenyérdarabkát és azért, hogy rágjon és mert jól esik az ínyének! A nassolásnak nagyon ellene vagyok.
2011. okt. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Én sem nassoltatom az egy éves lányomat.Nem az elhízás veszélye miatt, mert egy törékeny, pici kislány, ráférne a hízás.Hanem azért, mert ha 2 főétkezés között rágcsál, annak az lesz a vége, hogy a normális kajából nem eszik eleget, csak csipegetni fog.Egész egyszerűen elveszi az étvágyát.Egyébként se egy nagy evő sajnos, de ha még tömném is ilyenekkel, annak tényleg az lenne a vége, hogy ebédre pl. alig enne.Én úgy szoktam csinálni, hogy azért a kedvébe is járjak, és finomságot is kaphasson, hogy miután megette az adagját rendes kajából, azután kap néhány falatot.De nem kekszet vagy babapiskótát adok, hanem inkább tejtermékeket, túró rudi stb.Tízóraira pedig mindig kap vajas kenyeret sajttal, lekvárral, mikor mivel, néha eszik abból, amit mi főzünk, szóval a rágás ösztönzése is megvan.A múltkor kérdezte a barátnőm, hogy miért nem adok séta közben a kezébe rágcsálnivalót.Egyrészt azért, amit írtam, másrészt egyszer itthon a kezébe adtam a kiflit.Akkor még csak egy foga volt ( most is csak 3 van), és akkorát leharapott belőle, hogy elvörösödve öklendezett, fel kellett kapnom, hogy le bírja nyelni.Nem akarok az utcán olyan helyzetbe kerülni, hogy én nézelődök, a gyerek meg fulladozik, és le kelljen nyúlnom a torkán..Majd ha lesz elég foga, amivel biztonsággal harap és rág, akkor lehet róla szó.Nekünk még a teára és a gyümölcslevekre is azt mondta a gyerekorvos, hogy 2 evés között ne kapjon, mert elveszi az étvágyát az édes lötty.
2011. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom babakekszet kap vagy babapiskótát, esetleg kenyérhéját.Édesség, tejszelet, túrórudi, csoki kizárva, nagyon ellenük vagyok (bár a párom családja ezt nem kimondottan tartja tiszteletben, ha nem figyelnék, mindig csokival tömnék mondván:ismerjen meg új ízeket!)

Ez a vesszőparipám.

De ha egészséges dolgot kap, amit jó neki rágni és masszírozza az ínyét, akkor a darabos ételt is szívesebben eszi.

Hozzáteszem az én lányom pont fogzik, ergo állandóan rágcsálna:)

9,5 hónapos amúgy

2011. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az édes kekszeknek magas a cukortartalmuk! A rágás miért kell, hogy étkezéssel járjon? Különböző rágókák vannak, amivel nem kell nassolásra szoktatni a gyereket.
2011. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!