Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is sovány?

Krisztina27 kérdése:

Szerintetek is sovány?

Figyelt kérdés

5 hós babám most 7kg és 67cm. 3450gr és 54cm-vel született.

Tény,hogy nem egy pufók baba én így szeretem csak nagyon bánt mikor mások azt mondják, "még mindig ilyen kis soványka" "Eszik eleget, nem látszik,hogy hízott volna".

Szóval teljesen kivagyok e miatt borulva, meg mostanában nem is eszik annyit mint mikor elkezdtük a hozzátáplálást,mert azt is el kellett kezdeni 4-hósan, védőnő tanácsára, pedig volt elég tejem nem sírt,hogy éhes lenne. Nagyon bánt, hogy a szomszéd gyerek aki egy hónappal idősebb 10kg és ő meg milyen kis pufók, láttad már kérdezik, ő az etalon most.


2011. szept. 23. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes kisbaba fél éves korukig kell megkétszerezni a súlyukat!Persze imádják a pufi babákat de ha 7 évesen pufi akkor megszólnak miért hizlalod!Nem értem a hozzátáplálást miért tanácsolták szép arányos baba!Szoptasd úgy ahogy szoktad ennél jobbat úgysem adhatsz neki!További jó babázást!
2011. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

egyátalán nem sovány!

5 hósan már megduplázta a születési súlyát! ezt fél évre "ajánlják". nálunk 3,5kg-mal született, fél évesen még csak 6 kg volt!

tesóm lánya 9 hósan volt 7 kg, na ő tényleg vékony.


4-5 hótól amúgy is csökken a súlygyarapodás. szóval egy pillanatig se aggódj!


sajnos a sok felnőttkori elhízás köszönhető annak is, hogy még mindig az van az emberek fejében, hogy akkor egészséges a gyerek, ha hízik. nem kell pufinak lennie minden gyereknek!

2011. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pont, hogy átlagos. megnézed bármelyik könyv szerinti adatot, meg fog neki felelni.
2011. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
miért lenne sovány?kisfiam 1 évesen volt 8 kiló,most 21 hónapos,10 kiló.ne törődj vele,ki mit mond.nekem is állandóan mondták,meg mondják most is,hogy milyen ki vékonyka.ő ilyen,akinek nem tetszik,nem néz rá.szerintem sokkal szebb az ilyen alkatú gyerkőc,mint a nagy püffedt babák.a szomszédban van egy kisfiú,most lesz 1 éves,12 kiló.nem mozog,lusta,tornára kell járnia.nem ül fel,nem áll fel,nem kúszik,nem mászik.szerinted akkor melyik a jobb?
2011. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,előkerestem a fiam kiskönyvét.ő 5 hónaposan 6200 gramm és 65 centi volt.
2011. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem sovány! Különben is duplázott már, úgyhogy én sem értem. Az én fiam sem volt soha dundi, nem volt zabagép, inkább hosszra nőtt, 22 hónaposan alig 11 kiló. Ő ilyen. Egyébként nekem a túlságosan dundi babák visszataszítóak... Szóval ne aggódj, így legalább sok betegségre is kisebb az esélyetek.
2011. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 3160g-al született és 1 évesen volt 7840g. :O 6 hósan 6,5 kg volt. Most 2,5 éves és 11,5 kg. Szerintem jobb így mintha dundi lenne. Ha ilyen adottsága van és nincs semmi tünete, semmi baja akkor felnőtt korában hálás lesz ezért. Míg a barátnők fogyóznak, Ő azt ehet amit akar. Bár elég rossz evő is azt hozzá kell tennem. Jó ha egy nap egyszer eszik egy normális gyerek adagot. Amúgy csak csipeget.
2011. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogy sovány!!


nem kellet volna elkezdeni a hozzátáplálást sem 4 hónaposan, ez a vilég legnagyobb hülyesége

A védőnőd egy barom!!


Lányom 4 kilóval született

3 hó: 5,4 kiló

6 hó: 6,8 kg

9 hó: 8,4 kg

12 hó: 10 kg

2011. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért kellett elkezdeni mert a védőnő szerint a múlt hónapban kevés volt a hízás, és "biztos van elég tejed,szerintem kezd el" így hagyott itt. Na mindegy most megvigasztaltatok, csak mégis azok a beszólások, le tudnám ütni őket, majd legközelebb a sarkamra állok és nem fogom visszatartani a véleményem. Amúgy nagyon kis mozgékony baba,

hasra fordult már egy hónapja és most kezd vissza is, de az még nem megy igazán.

2011. szept. 23. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:

A mi lányunkat folyton lepicizik, a férjem ki van tőle mindig akadva. :) Nem kell foglalkozni azzal, amit más mondd, ha a baba jókedvű. Nem hiszem hogy többet bele tudsz paszírozni, mint amit kíván.

A mi leányzónk időre, de kis súllyal született, 2250 grammal, 5 hónapos lett tegnap, átlépte az 5 kilót és a 4 hónapos mérésnél volt 64 centi. Nem egy nagydarab baba, de az apukája is vékony testalkatú. Szép husis lába van és a pofija is formás, sokan mondják rá, hogy arányos, nem kell minden babának nagydarabnak lenni. :)

2011. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!