Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája hosszú testalk...

Akinek a babája hosszú testalkatú, s sovány, mikortól tudta magát megtartani ülő helyzetben, s mikor tanult meg ülni, állni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 hónapos 72-73 cm s 6,5 kg.

Azt mondják, ha ülni még nem is tud magától de ha ülő helyzetbe tesszük, meg kellene egyenes háttal tartani magát.

Ezért is tettem fel ezt a kérdést.


Ha megültetem mondjuk ölembe, előle hajol, néha túlságosan is, szinte ha ágyon ü,lök, lenyúl a játékokért vagy egyszerűen előle dől s úgy marad.

vagy ha ül is, pár másodpercig, s nem egyenes háttal, hanem kicsit előre hajolva, általában támaszkodik a kezén.

S pár mp után oldalra dűl.


2011. szept. 5. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányom hosszú baba, ő 8 hónaposan tanult meg ülni és állni is. Egyik nap még semmi, másik nap meg felállt a kanapé mellett, majd leült és elég sokáig tartotta is magát. Mászni pedig később kezdett el, úgyhogy ő előbb állt és ült, mint mászott volna.

Még szerintem ne aggódj, mert az egyik napról a másikra képesek valami újat csinálni.

2011. szept. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem szabad ültetni amíg nem ül fel magától, nagyon sokat árthatsz neki, és minek sűrgetni???


enyém 6 hónaposan ült fel, 7 hónapos felállt, de már 5 hónaposan profin kúszott majd pár hét múlva mászott, ez számít nem a testalkat. a mászással erősödik meg a háta az ülésre-állásra

2011. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lányom 6 hónaposan 6,8 kiló és 72 cm volt, 6 hónaposan ült fel magától.
2011. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: hogy is van ez?

Lányom nem mászott, csak miután már magától ült és állt...

Igazából mások a babák.

Tény, hogy ültetni nem szabad, de a mozgásfejlődésük nagyon eltérő, ezért nem is lehet őket összehasonlítani!

Orvosnál voltál, látott eltérést vagy bármit? Ha nem akkor ne aggódj, ha megérik rá, akkor fel fog ülni.

2011. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az a lényeg, hogy nem kell ültetni. amit magától csinál, az való neki.


lányom is vékonyabb. ő 8 hósan kúszott, mászott, 9 hósan áltt, kapaszkodva lépegetett, lépcsőzött. viszont ülni csak 11 hósan tanult meg.

2011. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam most töltötte a 8. hónapot. 7 hónaposan kúszott, fél hónapra rá mászott majd egy napra rá felállt kapaszkodva, majd egy héten belül megtanult mászásból leülni. Most alig múlt 8 hónapos kapaszkodva lépeget. Ne aggódj, mindent fog csinálni, akkor amikor jó neki. És szerintem nem tragédia, ha leülteted és előre dőlve ücsörög... úgyis csak addig ül, amíg el nem dől. :) Tehát ez nem ültetés, nem ártasz vele. Akkor ártanál, ha tartanád sokáig még akkor is, ha már magától nem bírna ülni. De az igazi ülés megtanulása mászásból van.
2011. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktam ültetni, csak mikor szopizik, magától felül, s rövíd ideig tartom. Épp itt írták nekem, mikor babakocsis kérdést kiírtam, hogy nem akar benne meglenni. Eddig nagyon szépen órákat elvolt, s ha megemelem a háttámlát kis időre, akkor is ugyan úgy nyugtalan, h 7 hónaposan már segítséggel egyenes háttal kellene ülnie.

Ezért is aggódtam, de eddig nem is foglalkoztam vele.

Orvosnál nem voltunk, gy.orvos nem mondott semmit. Igazából nem is kérdeztem, mert ha gond lenne, mondaná.

Csak kíváncsi voltam, hogy csak az én babám olyan, hogy még nem ül stabilan, sokáig egyenes háttal.

Mikor ezt írták, s hogy már teljesen függőlegesbe emelhetem a babakocsit, amit nem csinálok, azt nem tartom jó ötletnek, akkor gondolkoztam el ezen az ülésen.

s akkor néztem meg, ha elengedem, tud-e magától ülni.

Úgy tud csak büfizni, vállon nem marad meg, hogy ölembe ül, s megtámasztom a hasammal a hátát, vagy előle dől, s míg büfizik van úgy, de azt is próbálom vállon megoldani.

Amúgy szopik alatt nagyon gyakran magától felül, s ha vissza akarom fektetni, megfeszíti magát. Kúszni már kúszik, de inkább ha előtte van egy tárgy, próbálja gurulással megoldani.

2011. szept. 5. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

az én fiam extra hosszú és vékony volt, a statisztika szerint alultáplált, mert a magasságához mindig nagyon kevés volt a súlya. a családban mindenki 170cm feletti, gyanítottuk, hogy nem lesz a baba sem alacsony.

bőven elmúlt a fiam 8 hónapos, amikor a forgásból kúszás, 2-3 hét múlva mászás lett, és térden-tenyéren állásból megtanulta oldalra billenteni a fenekét. pár napig még támaszkodott, aztán rájött, hogy ha terpeszt a lábával, meg tud ülni. nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ha nem látná ő is, hogy mennyire magas, már elküldött volna gyógytornászhoz.

ezután hamarosan fel is állt, sokáig kapaszkodva lépegetett, végül 15 hónaposan indult el. egy hét múlva már futott és azóta sincs megállás!

2011. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!