Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is sovány?

Krisztina27 kérdése:

Szerintetek is sovány?

Figyelt kérdés

5 hós babám most 7kg és 67cm. 3450gr és 54cm-vel született.

Tény,hogy nem egy pufók baba én így szeretem csak nagyon bánt mikor mások azt mondják, "még mindig ilyen kis soványka" "Eszik eleget, nem látszik,hogy hízott volna".

Szóval teljesen kivagyok e miatt borulva, meg mostanában nem is eszik annyit mint mikor elkezdtük a hozzátáplálást,mert azt is el kellett kezdeni 4-hósan, védőnő tanácsára, pedig volt elég tejem nem sírt,hogy éhes lenne. Nagyon bánt, hogy a szomszéd gyerek aki egy hónappal idősebb 10kg és ő meg milyen kis pufók, láttad már kérdezik, ő az etalon most.


2011. szept. 23. 12:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Akkor én is megnyugtatnálak.Kislányom 2,5 kilóval és 47 cm-vel született.Most múlt egy éves két napja, és 7410 g.Na? egyébként nem sovány, abszolút formás baba a 70 centijéhez.Arányos, pont tökéletes!Megnéztem a gyerekkori kis könyvemet, én is csak 8 kilós voltam egy évesen, nálunk ez genetika, ő az én alkatomat örökölte.Annyi, hogy sosem lesz egy nagy darab.Akárhogyan is etetem,ő ilyen és kész.Még gastroenterológushoz is elküldtek minket, ő sem talált semmit.Egyedül azt derítette ki, a vérvétel stb. után, hogy kevés a tejem.Nem egy nagy étkű baba, sosem volt az, de eleve kisebb, a gyomra se lehet egy hordó.Szeret enni, mindent megeszik, de a társaihoz képest kevesebbet.

Egyébként lehet hogy babaként szép a pufi valakinek, de! Keresztanyám mesélte, hogy a fia volt olyan, hogy akármit elé raktak, ő megette.Nem volt az a mennyiség, amit ne falt volna be.Nyilván ő mindent megadott neki.Csak ennek az lett a következménye, hogy 35 éves, és nem nagyon volt mostanában 100 kiló alatt.A csecsemőkori elhízás egyenes arányban vezet felnőttkori elhízáshoz!Nem értem, miért olyan baromi jó, ha dundi egy kisbaba.Te, mint az anyukája mindent megadsz neki, szépen eteted.Ennyit tehetsz.De azon, hogy milyen alkat, egyetlen orvos, egyetlen vitamin, és semmi nem fog változtatni!

2011. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!