Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú, viszont sovány testalk...

Hosszú, viszont sovány testalkatú babára (7hós), hol tudok nadrágot vásárolni?

Figyelt kérdés

a kisfiam 6 hónaposan 71 cm volt, azóta nem lett mérve, ma vagyunk 7 hónaposak, s szerintem kb. már van 72-73 cm.

Nagyon gyorsan nő, viszont hízni már két hete nem hízott, 6,5 kg.

Az a gondom, hogy nagyon sok nadrágja van, de ha az ő korához, s méretéhez megfelelőt adom rá, akkor nagyon bő derékban, viszont, ha kisebbet adok rá, ami szintén kicsit még bő, de nem olyan feltűnően, akkor viszont úgy áll rajta, mintha halász nadrágot adtam volna rá.


Akinek ilyen testalkatú a babája, az hol vásárolt rá?

Jön az Ősz, s nem utolsósorban a Tél, s nem tudok mit kitalálni, hol érdemes venni, ami jó is legyen rá.

Még az az egy ötletem van, nem tudom beválik-e, hogy kertésznadrágot is veszek rá, s az hátha jó lesz, mert ott nem fontos hogy a dereka tartson.


S mivel január végi baba, akinek így télen született a kisbabája, az vett a gyereknek cipőt vagy csizmát? Ha igen, milyet érdemes venni?


Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 30. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok a lányommal. Ő most 6 hónapos, és szintén 71 centi! :)

Az összes nacija bő derékban, így mindig pólót adok rá, mert úgy nem látszik. De már az is eszembe jutott, hogy varrok bele egy kis gumit, meg gombot, amivel lehet állítani a derékbőségét.

Csizmát még nem veszek neki, szerintem most még felesleges. Majd télen kiderül, van-e rá szükségünk.

2011. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
olyat vegyél, amibe nincs a derekához hozzávarrva a gumi, így kisebbre tudod venni.
2011. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tesco..body, rugi, nadrág mindenből ilyen van náluk :)
2011. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Eddig még csak hádában vettem neki nadrágot. A tecos milyen? Ott vannak keskenyebb derékbőséggel is nadrágok?

Többnyire farmer nadrágjai vannak, s ott szerintem bele van varrva a gumi :(

Ötleteket még várok, de az jó ötlet szerintem, ha nincs hosszá varrva, akkor tudok változtatni rajta, majd nézelődök hátha.

Csizmát én sem akartam, csak párom mondta, hogy egy évesen már ki szokták venni a babákat a babakocsiból, s ha elkezd szaladgálni a hóban (bár azt még nem hiszem h egy 1 éves, jan. 30-án született, szaladgálni fog a hóban), de ő ezt hallotta, s ő ezért akar venni a fiúnknak csizmát.

Hát nem tudom, szerintem korai, de első baba, nem értek hozzá.

Arra gndoltam, a zokni mellé valami kényelmesebb cipőt vennék talán neki, hogy mégis legyen a lábán, de ha a férjem nem mondja hogy ilyenkor már ki szokták venni, s jó ha van a lábán valami, akkor enm gondolkozok ezen.

2011. aug. 30. 18:04
 5/15 A kérdező kommentje:
bocs, elírtam, tescos
2011. aug. 30. 18:05
 6/15 anonim ***** válasza:

A tescoban szerintem tipikusan a vékony babákra való nacikat árulják. Van még egy tippem, ha melegítőnacit is szeretnél.. www.scamp.hu itt tudsz rendelni is. Nekem jan 11-én született a kisfiam, télen volt rajta kis bundás magasszárú cipő, vaterán árulom, tökéletes volt, bár nem nagyon tettük le járni benne, csak mégis, ha lekéreszkedik legyen a lábán rendes cipő :)

Itt az eladó cipőnk linkje :

[link]

2011. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Nekünk van pár Tescos nadrágunk, de szinte mind bő derékban! Most van egy térdnacija, ami még 68-as (eredetileg 3/4-es naci, de most már csak térd alá ér), de rá tudom adni, mert derékban még így is bő!

Nekem a H&M nacik jöttek be. Most direkt rápróbáltam azt a nadrágot, amit már őszre vettem, és 80-as. Hát nem annyira bő a dereka, mint a Tescos 74-es nadrágnak.

2011. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:16:

Köszönöm a linket, de még előre nem merek vásárolni a kisfiamnak cipőt, gyorsan nő, s a lába is nagyobb a vele egykorú babákénál, sőt a b.nőm 1 éves kislányáénál is nagyobb a lába :)

Szóval azzal várnék.Eesetleg, ha majd aktuális lesz, s írok Neked emailt, hogy megvan-e még.


Utolsónak. Köszönöm a H&M-ben akkor szétnézünk :)

Én is pont így vagyok vele, ahogy Te.

Majd csak sikerül nacikat találni valahol a babánkra:)

Én még most próbálgattam rá, amiket régebben s mostanában vettem neki a Hádában, de eddig nem volt vele gond, míg 70 cm alatt volt a mérete. Hízni már két hete semmit nem hízott, lehet most tűnhetett fel, hogy pár hónapja hirtelen megnyúlt.

Ami pont jó volt rá derékben, azokat mivel meleg volt egy ideig nem hordta, s most hogy felpróbáltam, azok már kicsik, a többi meg bő derékban. Van olyan nadrágja nekünk is, ami már kicsi s még mindig bő, s rá is jön rá, de a hosszú nadrág nála inkább térd vagy halász nadrágnak felel meg. Rövíd nadrágjai, a rá megfelelő méret mint esik le róla.

Még a vásárlást nem kezdtem el, most fogom, de akkor szétnézek a H&M-ben, hátha kifogok valamit. Ott amúgy milyen árban vannak farmer s melegítő nadrágok?

2011. aug. 31. 12:23
 9/15 anonim ***** válasza:
szia! mi is ebben a cipőben járunk. Nézd meg a scamp webáruházát. Lehet kapni sovány ("sovi") és teltebb ("dagi") testalkatra nadrágokat. Igaz csak melegítő nadrágok. A kertésznadrág jó ötletnek tűnik. Mi is kipróbáljuk.
2011. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem jutok el a H&M-be (60 km), akkor tőle rendelek. Bár most nincs farmerja, de a melegítők még így sem drágák. A boltban meg még olcsóbb.


És az a jó a H&M cuccokban, hogy azokból eddig tényleg akkora méret kellett, mint ami bele van írva. A Tescos 74-es most éppen jó, pedig az is 6-9 hónaposra való, a H&M 74-eseibe meg most nőtt bele.

2011. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!