Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok 6,5 hós babámnak...

Mit adhatok 6,5 hós babámnak reggelire, ha nem hajlandó megenni a tápszert?

Figyelt kérdés

Eddig reggel és este tápszert evett, délben főzeléket, délután egyszer gyümölcsöt keksszel, majd elővacsoraként fürdés előtt tejpépet. Éjszaka pedig 4 és 6 óra között szintén tápszert, de ez nem minden napos. Már napok óta kínlódunk a reggeli tápszer evéssel, van, hogy csak 40 ml-t hajlandó megenni, azt is úgy, hogy csak rágja a cumit és közben csordogál neki. De előfordul, hogy teljesen elutasítja. Mivel helyettesíthetném az ébredés utáni (9 óra körül) tápszert, mert lényegében ha eszik éjszaka is, akkor a tejpéppel együtt megvan a napi fél liter tejalapú tápláléka. Egy foga van, tehát rágni még nem igazán tud, kenyérdarabkákat már kapott, de nem tudom, hogy abból mennyi lenne elég, hogy jól is lakjon, és ebédig kihúzza. Vagy hogyan kellene átvariálnom az étkezéseit? Délelőtt egyébként is kevesebbet eszik, délután pedig többet, ezt vettem észre, sokszor még a déli főzelékkel is kínlódunk, pedig akkorra már éhesnek kellene lennie.

Köszönöm a válaszaitokat!


2011. szept. 23. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen kb 2 hétig tartott, én akkor tejpépet és rizspépet adtam neki gyümi ízüeket:)
2011. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém is 6.5 hónapos és bizony elő fordul amit írtál nálunk is.

Én akkor gyümölcspépet adok neki,ha nem megy a tápszer.

A mi beosztásunk


Reggeli: 8 óra körül : Tápszer 210-240 ml vagy 15-200 gr gyümölcspép

Tízórai: 11 óra körül: Ha evett tápszert akkor 150-200 gr. gyümölcspép ha nem evett ilyenkor általában elfogadja a tápszert.Ha nem akkor is gyümölcspép vagy tejpép.

Ebéd: 2 óra körül: Főzelék 200-250 gr(hiába,jó evő) + desszernek néha elfogad gyümipépet

Uzsonna: 5 óra körül: Tápszer 210-240 ml,de ha nagyon nem akkor tejpép.

Vacsora: 1/2 8-8 óra: Tápszer 210-240 ml,ezt minden esetben megeszi.

2011. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!