Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat eszik a 11 hónapos...

Túl sokat eszik a 11 hónapos kisfiunk?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sok, de nem nagyon tudok mit csinálni, mert ha éhes...akkor mit tehetek? Sokat mozog, nem duci, 78cm és és 9 és fél kiló.


-Fél 7 körül egy jelképes szopi

-7 körül reggeli: 2 deci tápszer

-10 körül tízórai: gyümölcs (banán, barack, gabonapép, kb. 2 és fél deci)

-Fél 2 körül ebéd: főzelék hússal

-Fél 5- 5 körül uzsonna: gyümölcs tejtermékkel (kb. 2 és fél deci)

-Fél 7 körül vacsora: kifli, sajt, paradicsom például

-8 körül: 2 deci tápszer és jelképes szopi


2011. szept. 24. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én babám is most lesz 11 hónapos. 74 cm 9 kg körül van (pontosan nem tudom).

Leírom mit és mikor szokott enni:

7-kor 2 deci tápszer

8.30 egy banán belekeverve egy piskóta (néha valamilyen gyümölcsös bébiétel) -igazi gyümiből csak a banánt eszi, a többi csak üvegesben szereti

12-kor ebédel kb 2 deci húsos főzelék (amit én főzök, pl répa,cékla,tök)-nem tudom ismered-e, avent-es pohárba szoktam rakni, azt mind megeszi

du.1-kor 2 deci tápszer

du.4-kor 2 deci tejpép (szintén avent pohár tele)

este 7-kor húsos főzelék (avent pohár tele)

este 8-kor 2 deci tápszer


Szerintem ez is sok egyébként :)

Első babám nem evett ennyit ilyen idősen.

Na de ha nekik ez az igényük, akkor mit tudunk tenni?? :) :)

2011. szept. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, délután 4 és este 7 órás kaja között a játszótéren szoktunk lenni (a nagytesó miatt), ilyenkor bekajál vagy negyed zacskó bulátát is :) :) vagy ha az nincs, akkor pékségből pici sajtos rudacskát vagy néha pici sajtos pogit (2 darabot simán megeszik)
2011. szept. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok! A lányom is 11 hós 9 kg. és 73 cm.

Kb. kevesebb tápit iszik, de a többi ugyanígy! :-)

2011. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem sok,nekünk kb ugyan ez a napirend,ennyiket eszik.Kivéve,hogy szopizik napi4x,így reggelire vagy zabpelyhet kap gyümivel,vagy kenyeret valamivel.

már egy ideje 150 ml-nél nem eszik többet ebédre,néha at uzsit,tízórait sem viszi túlzásba,78,5 cm és 10,5 kg:)))

vicces,hogy kb ugyan úgy esznek,fiam mégis 1 kg-val több:)

2011. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van baba aki kevesebbet,van aki tobbet eszik. abszolut nem baj, sot oruljunk hogy esznek.

fiam 1 éves,

reggeli:8:00- 1nagy szelet sajtos kenyér

10:30 natur joghurt

12:30-13:00 ebéd-fozelék, husok stb, szinte már minden

15:30 gyumolcs kekszel

18:00 általában amit ebédelt

20.00 banános kása

éjjel pedig 3,5deci tej

o imád enni, ha egész nap etetném egész nap enne.

2011. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem sok. a tápszert elhagyhatná, főleg ha szopik. nem?
2011. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket, a részletes leírásokat is! Sajnos a tápszert azért vezettem már be, mert valamiért egyáltalán nem akar már szopni :( Csak reggel szopik kb. 20 perig, de este olyan fáradt, hogy könnyebb neki a cumisüveg. És fejni már egy cumisüvegnyit nem tudok (gyanítom, hogy kiszopni még ki tudna annyit, ha akarna, de sajnos már nagyon ráálltunk erre. 6 hónapos koráig csak anyatejes volt, utána viszont szinte már csak én erőltettem, hogy szopizzon, 1 éves koráig ki akartam-akarom húzni, de már nagyon nyögvenyelősen megy. Viszont valamiért úgy érzem, hogy kell neki a tápszer, nagyon szereti cumisüvegből meginni, megnyugszik tőle.
2011. szept. 27. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!