Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik túl sokat a 12...

Nem alszik túl sokat a 12 hónapos kisfiunk?

Figyelt kérdés
12 hónapos kisfiunk szerintem nagyon sokat alszik. Hol kétszer, hol háromszor alszik napközben. Ma például reggel fél 8-kor kelt, 9-től 10-ig újra aludt. Délután pedig 1/2 2-től 3-ig aludt. 5-kor már megint nagyon dörzsölte a szemeit és ásítozott, de akkor már nem akartam letenni aludni, mert fél 7-kor szokott fürödni, és 1/8-kor könnyedén elaludni. Így nagy nehezen, de kihúztuk fürdésig, így viszont már 7-kor elaludt. Egyébként, ha délután alszik még egyet, és 6-kor kel fel, akkor is könnyen elalszik este fél 8-kor. Egyébként napközben is sokat ásítozik, dörzsöli a szemeit, és látszik, hogy álmos, minél álmosabb, annál inkább bepörög. Így ma összesen 9 óra volt az ébren töltött órák száma, és 15 órát aludt az éjszakával együtt. Nem sok ez egy kicsit? Normális ez így?
2011. okt. 26. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos lesz aki azt írja, jó így, szerintem nem az órák számával, hanem az időbeosztással van baj.

Az én fiam 1 évesen már csak 1x aludt délután, igaz 3 órát. Éjjel pedig 11-12 órát, vagyis kb. annyit mint a tiéd.

2011. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én szívesen altatnám már csak délután, egyszer, hosszabbat, de akkor délelőtt állva elaludna, annyira álmos :(((
2011. okt. 26. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha állva elaludna, akkor bizonyára álmos. Majd fog ez alakulni.

Lányom éjszaka 13 órát alszik, nappal pedig 1x másfelet. Tehát összesen 14,5 órát, majdnem annyit mint a fiad. Úgyhogy másképp-más formában de ugyanazt a mennyiséget alusszák le.

2011. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, inkább örülj neki, hogy ennyit alszik...

Én 1 éves fiam reggel 6-fél7 fele ébred, aztán fél10-10ig alszik fél órát, utána 1-2 körül megint fél órát.Ilyenkor visszaaltatom, így 3-fél4 körül ébred, este 7kor vacsi, 8körül alszik el és éjjel minimum 2x ébred, de ezt tényleg a legjobb este, van, hogy 5x kelek hozzá.

Megmondom őszintén kicsit irigykedem, mikor ilyeneket olvasok, hogy egy baba éjjel 12 órát alszik....úgy örülnék, ha végre 8 órát aludhatnék egyben:)

De sokszor még részletekben is csak 6 órát alszok:)

2011. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tedd össze a kezedet, komolyan!

Az enyém egy évesen már csak egyszer aludt 1 órácskát, most lesz másfél éves, és lassan ezt is elhagyja. :(

remélem a tesó jobb alvó lesz, különben befordulok...

2011. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is egy éves és napi kétszer alszik Ő is. És nekem is azt mondják, hogy örüljek neki :) Amúgy egyetlen dolog jut eszembe ami problémásabb, hogy esetleg nem vérszegény-e!? Nálunk a doki mondogatta, hogy sápadt kicsit és nem elég vérágas a szeme alja, nem nagyon de vérszegény volt. Ennek fél éve, tegnap voltunk kontroll vérvételen.
2011. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Erre a vérszegénységre én is gondoltam már. Két hét múlva megyünk az egyéves vizsgálatra a gyerekorvoshoz, fel is akarom vetni, hogy kellene egy vérvétel szerintem. Köszönöm, ez most megerősített!

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy eltérő a gyerekek alvásigénye, engem igazán nem is az zavar, hogy sokat alszik, hanem hogy az ébren töltött idő alatt is szinte mindig álmos.

2011. okt. 26. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:
az én közel 17hós fiamnak kb 3napja volt eddig, amikor csak 1-et aludt!! :) MÉg mindig kétszer alszik ő is, és van, hogy 2-2órát is. 1hós kora óta az éjszakát is átalussza, nagyon jó alvókája van. Éjjel is, nappal is. Nekem nem mondta eddig védőnő vagy doki, hogy ez gond lenne.
2011. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!