Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba kaphat Hipp...

7 hónapos baba kaphat Hipp babakekszet, ha glutént is tartalmaz?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy sűrítsem a gyümipépeket úgy, hogy belekeverek babakekszet, én olyat találtam csak, amire rá van írva, hogy glutént tartalmaz. Baj ez?
2009. ápr. 25. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
enyém 6 hós kora óta eszi nem volt baj. egy próbát megér ha piros lesz tőle ne adj többet.
2009. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Sürítsd rizzsel, kölessel, kukoricadarával vagy hajdinával, ezek gluténmentesek, így nincs kockázat :) (na és persze sokkal egészségesebbek is )


A lisztérzékenység nem azonnal ad tünetet, hanem fokozatosan csöndben pusztítja a bélbolyhokat, évek múltán derül ki,hogy gond van.

2009. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
én is ettem glutént és semmi bajom a bolyhaimmal.
2009. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
A 2. válaszolóval értek egyet! Minél később a glutén tartalmú ételeket és a tejterméket! A lányom se kapott tejterméket hamarabb, mint ahogy ajánlják, mégis rejtett tejallergiája van. A 2. gyermekemnek megpróbálok minél később adni ezekből a dolgokból. Próbálok tudatosan odafigyelni ezekre az 'apróbb' dolgokra. Nem könnyű dönteni, mit mikor, hogyan......
2009. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg a félreértés ezzel kapcsolatban, nálunk is mindenki mást javasol...

Ami biztos, hogy lassan lecseng ennek a "mindenképp újítsunk" szlogennel harcoló gyártók ideje. A kutatások, a tapasztalatok szerint, ha nincs a családban ételallergiás, akkor jó ha fél éves kora után lassan bevezetik a különböző ételeket. A szervezetnek hozzá kell szoknia és az, hogy allergiás lesz-e, nem attól függ mikor kezded el adni. Legújabban azt ajánlják, hogy jó ha 1 éves koráig megismerkedik azokkal az ételekkel, amiket később enni fog. Ezek alól kivétel az aprómagvasok, méz, tojásfehérje...


Kérlek olvasd el ezeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

3. válaszoló, gratulálok ! :)


Én gyerekkoromban leestem egyszer az első emeleti erkélyről (illetve leugrottam :D ) és nincs semmi bajom, de azért remélem ezen felbátorodva nem kezdenek el a gyerekek kiugrálni mindenhonnan!


Lehet, hogy neked nem okozott problémát a glutén vagy a tej vagy bármi más, de ettől még léteznek ételallergiás gyerekek. Felelőtlen tanácsokat meg nem kellene másoknak osztogatni, főleg akkor nem ha gyerekről van szó :S

2009. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk egyértelműen azt tanácsolta több orvos , védőnő, dietetikus, hogy 1 éves kor alatt ne adjak gluténtartalmú gabonát. Nem akarom őket felülbírálni :) Van egy csomó más kaja, amit ehet.

Egyébként nem nehéz betartanom, mert terhességi diabetesem volt (elég durva) és semmilyen lisztes dolgot nem tudtam megenni, mert dobálta a vércukrom, így megtanultam nélküle főzni és most már egyáltalán nem hiányzik.


Egyébként a hipp babakekszen rajta van, hogy mogyorót is tartalmazhat és gondolom abban mindenki egyetért, hogy azt nem eheti a baba. Bár majd biztos jön olyan, aki 2 hetesen mogyorókrémes kenyeret evett és még él :)

2009. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

sziasztok! a babakekszet simán eheti már a 7 hónapos baba. nem fog lisztérzékenységet okozni.

az én 6 hónapos fiam most orvosi utasításra kap napi fél kekszet, mert igazoltan hajlamos a gluténérzékenységre! a cél, hogy az immunrendszer megtanulja elfogani a glutént, pontosabban az azt lebontó saját enzimet (ezért nem allergia, hanem autoimmun betegség).

hamarabb azért nem ajánlatos a babakeksz sem, mert az ételallergia viszont kialakulhat, ami a konkrét ételre adott védekező reakció. 7 hónaposan már lehet vele fokozatosan próbálkozni, de itt is nagyon fontos, hogy lépésről lépésre növeljük az adagot! akkor nem lesz baj.

2009. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nálunk a védőnő ajánltotta, de majd rákérdezek az oltásnál legközelebb! Köszi még egyszer!
2009. ápr. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!