Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más kisfiának is ennyire szűk...

Más kisfiának is ennyire szűk a kukija, hogy éppen csak pisilni tud?

Figyelt kérdés

Igaz,hogy nem kell,nem szabad hozzányúlni 1 éves korig?

A védőnő és gyerekorvos állítja ezt.

7 hónapos a kisfiam és meg se mozdul neki a kis bőre.

Szerintetek ez normális?


2011. szept. 24. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is ilyen volt egészen 2 éves korig. Most majdnem 3 és csak egy kicsi hiányzik és teljesen feljön. :)
2011. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem,egyáltalán nem normális...

Kisfiamnak is így volt de mi húzgáltuk neki első nap óta.Most 8 hónapos és teljesen hátra lehet húzni a bőrt.

Fürdés közben óvatosan húz hátra neki a bőrt és meglátod szépen lassan rendbe jön.

Inkább te csináld neki minden nap,minthogy felkeljen neki vágni :(

2011. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igaz! A mi háziorvosunk már kb 6 hónaposan mondta hogy fürdés közben nagyon finoman próbálgassuk neki lehúzni, csak amennyit enged, nem erőltetve.Most 15 hónapos( fél centit lejön neki) vagyis majdnem az egész makkrész látszik.
2011. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
27%
Nekem is ilyen volt, aztán 12-3 éves koromtól elkezdtem maszturbálni. Azóta nincs ilyen gondom.
2011. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz, de hogy mikor kell húzogatni a bőrt a kukiján, abban még az orvosok sem értenek egyet.
2011. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 15 hónapos és nálunk is hasonló a helyzet. Születés óta felhúzzuk neki a bőrt, minden este fürdetésnél, s mégis szinte teljesen le van tapadva a bőr. A húgycsőnyílás látszik, de a makkra rá van tapadva a bőr. Mindig megmutatom a gyerekorvosnak, azt mondta egyenlőre várjunk még.
2011. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Most 8 hós a fiam,letapadt neki is sajnos,hiába húzogattuk. Hétfőn kell a sebészetre mennünk, megnézik... Mindenki mást mond, a bnőm gyerekének nem kell még felhúzni,szóval nem tudom.
2011. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én fiam is 15hós. én kb 2 hós kora óta húzogatom neki, úgy ahogy leírták előttem. a doki mondta h ha gondolom, és hagyja akkor csináljam, higiéniai szempontból is jobb, mert így ki tudom mosni neki onnana kis fehér dolgokat, szöszöket ,és nem gyullad be. már majdnem teljesen feljön nekünk is. de pl ha apával fürdik ő nem csinálja :) nem akarja szenvedtetni, pedig hagyja :) ez van.

minden orvos, védőnő más más véleményen van ezzel, mint pl h mit mikor ehet... 1000féle variáció létezik, és él is.

de én azért választottam ezt, h húzom, mert unokatesóm fiának 3 éves korában felvágták, emrt nem foglalkozott vele... hát az vmi szörnyű volt, ordított a ygerek minden fürdésnél, pisilésnél, kenni kellett neki amit nem hagyott.... :( így inkább ez a lehetőség, mint a fájdalmasabb!!!

2011. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szinten 7honaposak vagyunk, es 1hetes koruk ota huzogatom furdesnel, de meg sem mozdul sajnos meg egy picit sem. Remelem nem lesz belole vagas... :(
2011. szept. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Szia! Ma voltunk a sebészeten. Azt mondta a doki h ne húzogassuk, ha tud pisilni rendesen, és pisiléskor nem dagad meg a fitymánál akkor 3 éves korig nem kell bántani. Utána is csak akkor kell dokihoz vinni ha begyulladt és gennyes. De azt mondta normális ilyen korban hogy szűk, magától ki fog tágulni. Úgyhogy én ezentúl nem húzogatom. Ha piros a vége akkor kamillás vízbe kell bele ültetni. De nálunk azért volt piros mert próbáltam felhúzni... Egyébként a sebész doki is azt mondta hogy a háziorvos/védőnő a húzogatást javasolja, de a sebészek nem.
2011. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!